Kamino angos skersmens parinkimas

Klausimas:
Kokį reikėtų pasirinkti kamino angos dydį. Planuoju pirkti modulinį Tona DIN dūmtraukį. Kamino aukštis - 7 m, namas karkasinis, 2 aukštų 80 kv. m (sienos 25 cm paroc akmens vata). Šiemet planuoju pastatyti tik dūmtraukį. Dėl židinio kol kas nežinau, galvoju apie židinį su ortakių sistema (ortakiai antro aukšto šildymui). Pirmame aukšte didžiausias atstumas nuo židinio iki sienų 3 m. Šis namas yra sodų bendrijoje, kol kas jame neplanuojama gyventi žiemos metu, bet laikui bėgant nuomonė gali pasikeisti. Galbūt užduosiu 3 klausimus: Kokį kamino angos dydį pasirinkti (moduliniam dūmtraukiui)? Vieni siūlo 200 mm, kiti sako, kad tokiam namui tai tikrai per didelis diametras. Kokiame aukštyje daryti pajungimo trišakį (galvoju dėti 45 laipsnių)? Dėl židinio nesu apsisprendęs. Kokio galingumo kapsulę (su ortakių sistema) siūlytumėte 80 kv. m namui?
Komentarai:
Kamino skersmuo reikalingas ne mažesnis už židinio angos skersmenį: dažniausiai ji būna 200 mm. Pajungimo į kaminą aukštis preliminariai 1,8 m nuo baigtinių grindų, nors jį taipogi vertėtų rinktis atsižvelgiant į židinio aukštį ir tipą.
Jums tiktų apie 10 kW galingumo židinys, jei kūrensite nepastoviai, galite rinktis paprastesnį, o jei nuolatiniam kūrenimui, vertėtų rinktis su taupia degimo sistema ir patvarų.
Vaidota Jonaitė, EKOŽIDINYS
Kadangi didžioji dalis židinio kapsulių turi 200 mm išmetimo diametrą, kaminą taip pat rinkitės tik 200 mm. Neturėsit problemų rinkdamiesi kapsulę. Kadangi kaminas yra pakankamai aukštas, rinkitės tik 90 laipsnių trišakį. Trišakio centrą darykite 1,7-1,8 m aukštyje. Pravalos angos ir trišakio nepadarykit toje pačioje kamino sienelės plokštumoje, nes turėsit problemų su išvalymu.
Rolandas, Indeko LT
Tokiam namui pilnai pakanka 180 mm diametro kamino. Trišakio viršus neturėtų būti aukščiau 220 cm.Tokiam namui pakanka 10kw kapsulės. Aš dabar statausi tokį patį namą, kaminas bus 160 mm diametro, Kapsulė Jotul520 su elektroniniu degimo reguliatoriumi. Kapsulės galingumas 7 kw. Ortakių sistema. Šiame name gyvensiu pastoviai.
Algimantas Puodžiūnas, Židiniai
 
Sritis:
Sritis: