Dūmtraukio įrengimas kamine iš ventiliacijos blokelių

Klausimas:
Norime įrengti židinį. Išmūryti 3 kaminai iš Rokų keramikos blokelių (dabar paaiškėjo, kad tai ventiliaciniai blokai - keraminis ventiliacijos kanalų blokas BVT 25-2-q20 ). Ar dūmtraukiui įrengti galime panaudoti vieną iš jau išmūrytų kaminų? Individualus gyvenamas namas (keramikos blokeliai, apšiltintas mineraline 20-25 cm vata , išorė - klinkerio plytos ir apdaila ) - su daline vidaus apdaila.
Komentarai:
Norint eksploatuoti Jūsų name įrengtus kanalą(-us) iš minėtųjų blokelių (kas iš esmės yra tikrai negerai, nes jie tam yra aiškiai nepritaikyti ir neskirti) kaip dūmtraukį, ieškant išeities galima bandyti įdėti vienasienį dūmtraukį t.y. NP įdėklą. Prieš tai darant primygtinai rekomenduojame pasitarti su kompetentingu kaminų specialistu ir tik jam pateikus technines išvadas ir tikrinius nurodymus galima tai bus padaryti. Šis žingsnis yra Jūsų draudimas, nes jeigu eksploatuojant atsiras poveikis į konstrukcijas ar truks siena, nebus tinkamos traukos, tokiu atvėju bus iš ko pareikalauti atsakomybės.
Gamintojas privalo pateikti rekomendacijas tokiam įrengimui, bet akivaizdu, kad įrengiant židinį Jums pritrūks vietos kamine įrengti tinkamo dydžio nerūdijančio plieno įdėklą ir ji apšiltinti. Neapšiltinus, keraminio bloko sienelė perkais ir nukentės jo išorėje esanti apdaila arba gali užsidegti arti esančios degios konstrukcijos.
 
Sritis:
Sritis: