Dūmų kvapas namuose iš židinio

Klausimas:
Mūsų kaminas yra primūrytas prie lauko sienos. Stogas šlaitinis. Pakūrus židinį visada yra dūmų kvapas ar kartais net dūmai kambaryje. Ką daryti? Kas blogai padaryta?
Komentarai:
Dūmų kvapas ar patys dūmai į statinį gali patekti tik per nesandarumus, atviras angas gali būti langai, orlaidės, ortakių atvamzdžiai, atmosferiniai vėdinimo kanalai ir t. t. Jeigu, kaip yra paminėta, kamino sistema yra įrengta statinio išorėje, galimai kartu su vėdinimo kanalu, tuomet viena iš prielaidų galėtų būti, kad paleidus darbui prietaisą(židinį) ir išretėjus patalpos orui per vėdinimo kanalą grįžtamuoju ryšiu gali patekti degimo produktai į statinį. Kita galima prielaida neteisingai atlikta tarpsienio jungtis sujungianti prietaisą(židinį) su išorėje įrengtu kaminu, dėl parenkamu netinkamų jungčių ir atsirandančių oro slėgių išorėje ir viduje atsiranda priešprieša ir atbulinė dūmo eiga. Taip pat praktikoje dažnai pasitaikantys dalykai, kai dėl netinkamos rangos t. y. jungčių sutrūksta kaminų sistemų keramiką, tuomet ypatingai sutrinka kamino sistemos veiksmingumas, o ne renovuojant netgi kyla gaisrai.
Kalbant apie kaminus ir jų veiksmingumą, visos klaidos kiek rodo ilgametė praktika atsiranda tik dėl netinkamo įrengimo, kai rangovas nepaiso kamino sistemos gamintojo instrukcijų, galiojančių statybos ir gaisrinės saugos reikalavimų vykdydamas rangą. Rekomendacija, jeigu paminėtoji kamino sistema ir visos jungtys yra įrengtos kvalifikuoto specialisto, nedelsiant kreipkitės į jį, nes jums galioja visos statybos garantijos, o jeigu tokio nėra kvieskite artimiausiai gyvenamosios vietos veiklą vykdantį kaminų sistemų ekspertą. Netempkite laiko ir nejuokaukite su ugnimi bei degimo produktais.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
Blogai įrengta namo ventiliacija, tikriausiai jos nėra. Kad tuo įsitikintumėte, užkuriant židinį reikia nedaug praverti langą. Tikriausiai židinio ugniakuras neturi tiesioginio oro pajungimo iš lauko. Jeigu turi - jis nepajungtas.
Algimantas Puodžiūnas, Židiniai
 
Sritis:
Sritis: