Kada reikalingas įdėklas į židinio kaminą

Klausimas:
Židinių meistras sumontavo židinį ir kaminą iš Schiedel Isokern blokelių (vulkaninės lavos blokeliai 40 ant 40 cm, kiaurymės skersmuo 19,5 cm). Šį kaminą meistras sumontavo be įdėklo, tvirtindamas, jog toks įdėklas nereikalingas. Kiti, nusimanantys apie šį reikalą, teigia, jog įdėklas - būtinas. O kaip yra iš tikrųjų? Jeigu įdėklas tikrai neišvengiamai būtinas, ar galima būtų jį įdėti į jau sumontuotą kaminą? Kaminas pristatytas prie namelio.
Komentarai:
Viskas taip ir turi buti, ISOKERN sistema sukurta zidiniams. Modulinis kaminas Isokern – tai detaliai išdirbta sistema, kurią sudaro visi kokybiškam kaminui sumontuoti reikalingi elementai. Kaminų sistema Isokern gaminama iš Islandijoje išgaunamo lavos akmens. Visi šios sistemos elementai yra itin lengvi, o pati kaminų sistema labai greitai ir paprastai surenkama. Isokern modulinė kaminų sistema tinka eksploatuoti su visais natūraliu medžiu kūrenamais įrengimais. Apvalus dūmų kanalas iš lavos akmens greitai sušyla ir užtikrina gerą trauką. Dėl labai gero medžiagų suderinamumo Isokern sistemoje, ant dūmų kanalo sienelių kaupiasi mažiau suodžių ir kaminą reikia rečiau valyti.
Ekspertai.lt
Schiedel Isokern yra sertifikuota kaminų sistema, gaminama iš karščiui atsparaus betono, kurio sudėtyje yra lavos. Ši kaminų sistema atspari karščiui, todėl puikiai tinka įvairiems kieto kuro įrenginiams, dirbantiems prie aukštų išmetamųjų dujų temperatūrų (pirtis, krosnis, židinys). Jei prie Isokern kamino norite jungti kieto kuro katilą, tada reikia įrengti įdėklą, nes ši sistema nepritaikyta kūrenti su kondensatą generuojančiais įrenginiais.
Artūras Eigminas, Schiedel Kaminų Sistemos, UAB
Šis kaminas tinkamas tik krosnelėms, židiniams ir krosnims. Naudojant numatytam tikslui, joks įdėklas nereikalingas. Joks įdėklas nenumatytas ir Shiedel Isokern montavimo instrukcijoje. Kaminą naudojant ne pagal paskirtį, tai yra kieto kuro katilui su vandens kontūru, dujiniam katilui ir pan. įdėklą įdėti būtų rekomenduotina.
Rolandas, Indeko LT
Kaminui Isokern įdėklas nebūtinas, jei jis naudojamas su kieto kuro prietaisu, kaip židinys, pirtis ar krosnis. Jeigu jungtumėte kieto kuro katilą, tada įdėklas reikalingas.
 
Sritis:
Sritis: