Kamino angos dydis

Klausimas:
Individualiame name, 220 m2 šildomam plotui, planuoju įsirengti kieto kuro katilą. Tik nerandu informacijos apie reikalingą kamino angos dydį. Jau padaryto kamino angos dydis 130x140 mm. Manau kad, bus reikalingas kamino įdėklas. Prašau patarti, ką būtų galima padaryti nekeičiant kamino, jei esamo kamino anga per maža.
Komentarai:
Kamino įdėklas yra būtinas kieto kuro katilui. Tačiau Jūsų turimos šachtos diametras yra per mažas sumontuoti kieto kuro katilui tinkantį įdėklą. Sprendžiant pagal Jūsų šildomą plotą reikėtų apie 20 kW kieto kuro katilo, o tokio katilo degimo produktų angos diametras yra apie 160 mm. Taigi esama šachta yra tinkama nebent dujinio katilo degimo produktams šalinti. Išeitis būtų statyti kieto kuro katilą katilinėje prie lauko sienos, tuomet gręžtis per lauko sieną ir iš lauko statyti pristatomą, izoliuotą kaminą. Žinoma jei leidžia sąlygos, t.y. nebus darkomas fasado vaizdas ir pan.
Gintautas Rucinskas, UAB Viessmann
Per maža bet kokiam katilui. Kol nėra apdailos nedelskite ir arba permūrykite kaminą arba ardykite jo šoną ir sujungę dvi, jei yra, angas vėl užmūrinę dėkite nerūdyjančio plieno ovalinį įdėklą, tokio skerspločio kokį rekomenduoja katilo gamintojas. Jei ne tai reiks statyti dūmtraukį šalia namo.
Edmundas, Stropuva ir ko
Jūsų nurodyta kamino šachtos anga per maza. Jei katilo galia 32 kW, tai kamino DN priklausytų nuo aukščio. Pavyzdžiui, kaminas DN160 turėtų būti min 12 m aukščio. Jei nėra galimybės įdėklą įdėti didesnį, galima statyti pristatomą izoliuotą dūmtraukį.
Jei būtų tikrai per maža kamino trauka, ant kamino viršaus galima pastatyti automatinį traukos reguliatorių. Esant per mažai traukai šis prietaisas ją priverstinai pagerina. Kaina apie 280-310 Eur be montavimo darbų.
Rolandas, Indeko LT
 
Sritis:
Sritis: