Perdangos šiltinimas ties kaminu

Klausimas:
Ar galima tiesiogiai glausti apšiltinimo medžiagas prie šamotinių plytų kamino? Ir kokias? Arba kokie kiti galimi perdangos apšiltinimo ties kaminu sprendimo būdai. Šiaip tai domintų, ar galimas kontaktas su ekovata, ar tai saugu?
Komentarai:
Esminiai nurodymai susiję su mūro plytų kaminų konstrukcijų įrengimu gyvenamosios ir komercinės paskirties statiniuose yra apibrėžti galiojančiu STR 2.09.02:2005 „ŠILDYMAS, VĖDINIMAS IR ORO KONDICIONAVIMAS“, jo dalimi "Kietojo kuro šildymo krosnių pastatuose įrengimo taisyklės ST 8860237.02:1998" nuostatomis. Vadovaukitės šias laisvai prieinamais dokumentais ir niekada nepadarysite klaidų, visada galėsite sukontroliuoti rangovą, suspenduodami bet kokią interpretaciją. Jūsų būstas tik Jūsų turtas, o neteisingai įrengus ir galimai kilus pavojui gaisrui kiek vertinama gyvastis, pagalvokite?
Kalbant buitine kalba, rekomenduojame izoliaciniam sluoksniui panaudoti SKAMOL techninę izoliaciją, Super Isol arba Skamo Tec parenkant ne mažesnį kaip S-30mm plokštės gabaritą ties konstrukcijomis kur kyla pavojus perkaitimui. Tai medžiaga be kenksmingos sklaidos, veikia aukštose temperatūrose iki +1000°C yra ypatingai tvari ir ilgaamžiška. Teisingas pasirinkimas užtikrina saugumą, nes minėtosios medžiagos yra naudojamos netgi priešgaisrinėse duryse ar ugniasienėse įrengti. Specializuotos įmonės, kvalifikuoti specialistai visoje ES siūlo šios grupės medžiagas kaip išskirtinį gaminį su puikiomis savybėmis, kuro kaina tikrai nėra didelė palyginus jo savybes ir galimybes. Pasirinkite ir neapsiriksite!
Eduardas, Stiksas, UAB
Rekomenduotumėm naudoti kamino apšiltinimui/izoliacijai (supratome, kad dūmtraukio kanalas be įdėklo) tik karščiui atsparias izoliacines medžiagas (kalcio silikato plokštes, specialias akmens vatos (pavyzdžiui ROCKWOOL FireRock) plokštes ar pan.) Esant aukštesnei dūmo temperatūrai (jeigu kūrensite konvekcinį židinį ar krosnelę), paprasta,apšiltinimui skirta ekovata, tiesiogiai kontaktuodama su kaminu, gali skleisti nemalonų kvapą.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: