Kamino apšiltinimas

Klausimas:
Ar reikia kaminą apšiltinti iš lauko, jeigu kamine įdėtas įdėklas? Gal galima iškart skardinti ir nedėti šiltinimo medžiagos?
Komentarai:
Visi susiję su statinio dalių apšiltinimu sprendimai priklauso nuo tų dalių išpildymo ir galiojančių reikalavimų paisymo. Jeigu jūsų statinio kaminas yra pastatytas vadovaujantis galiojančiais reikalavimais t.y. iš pilnavidurių molinių plytų, jo nuosavos šiluminės talpos turėtų pakakti užtikrinti iliuminuojant šalčio tiltą ir NP įdėklo veiksmingumą jo veikimo metu bei kitus išorinius veiksnius. Kita vertus jeigu kamino konstrukcija kitokia yra būtina pasitarti su specialistu, kuris jungs ir eksploatuos prietaisą prie esamo kamino. Jo sprendimas tikėtina bus pagrįstas techniniu skaičiavimu atsižvelgiant į jungiamo prietaiso techninio paso reikalavimus. Pasėkoje kompleksiniai ir techniškai pagrįsti sprendimai tampa jūsų ekonomija, o tarkim šiuo atveju kaminas ženkliai efektyvesnis ir visų svarbiausia saugus.
Eduardas Giedra / Konstruktorius-Technologas, Stiksas, UAB
Mano manymu, tai būtina padaryti kamino apšiltinimą, jei kaminas stovi lauke. Kadangi žiemą ar šaltesniu metų laiku kamino įdėklas peršalinės ir susidarys kondensatas, bus prastesnė trauka. Kaupsis suodžiai ir mažės kamino skerspjūvis.
Saulius, UAB Sauresta
Kaip suprantu kaminas mūrinis ir gilzuotas įdėklu. Kaminą apšiltinti visada yra geriau, bet labai didelės tragedijos nebus jei ir nešiltinsite. Aišku, jei kaminas iš stogo išsikišęs labai daug (daugiau nei 1 m) rekomenduoju šiltinti.
Vytautas, UAB Vyzijo
Jeigu kaminas yra atskirai išmūrytas prie lauko sienos, reikia apšiltinti, nepriklausomai ar yra įdėtas indėklas, nes šiltas kaminas pasižymi gera trauka. Jeigu namo viduje yra kaminas su indėklu, tada apšiltinti nereikia.
Rūta Jasutienė, Krosnys ir krosnelės
Jei skardinsit, darysit kažkokį karkasą, kad prisukti skardą, tai izoliacija (apie 3 cm vatos) tikrai nepakenks. Tam atvejui dažniausiai naudojama kieta vėjinė vata. Kuo kaminas šiltesnis, tuo jo savybės geresnės.
Mindaugas, Indeko LT
 
Sritis:
Sritis: