Gaukite pasiulymus
iš 122 specializuotų įmonių Rąstiniai namai – Patarimai
Rąstiniai namai. Ekspertų patarimai ir rekomendacijos apie rąstinius namus. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.
Norėčiau statyti namą, bet neapsisprendžiu karkasinį ar rąstinį! Gal galėtumėte patarti, kuris namas labiau tinka lietuviškam klimatui, taip pat, kurio kaina yra prieinamesnė? Kokie yra karkasinių ir rąstinių namų pliusai ir minusai?
Ar yra skirtumas, statant namą iš džiovintų ir drėgnų rąstų? Ar tik nusėdimo procentu skiriasi? Ar drėgnumas turi įtakos namo kokybei? Kokie būtų statybos proceso skirtumai, statant is drėgnų ir džiovintų rąstų? Per kiek laiko natūraliai išdžiūsta mediena ir nusėda namas?
Ant ko statomi mediniai nameliai? Ar jiems būtini pamatai?
Domina namo statyba iš klijuoto tašo rąstų. Kokia kaina už m2, storiai?
Ieškome medinės pirties statytojo. Domina kainos pasiūlymas, jei turite projektai,
Yra senas paveldinis statinys- cerkvė, statyta iš rastų 1935 m. Ar bendruomenė teisingai pasirinktų statinio priežiūros būdą - nubalinti medieną antiseptiniais balikliais, o po to medieną impregnuoti? Galbūt reikėtų kitaip paruošti medieną prieš impregnavimą?
Kaip tvirtinasi maži mediniai nameliai/pastatai ant išklotų trinkelių? Turim paklotas betono trinkeles 16x16cm. Pastatas būtų 8m x 2m ir 2,5m aukštis. Koks būtų patartinas ilgalaikis būdas pritvirtinti medinį namelį ant trinkelių, kad jis nenuslystų/nenuvirstų ir nesugalvotų vaikščiot? Po trinkelėm skalda, smėlis, žemėj daug molio. Niekur nesurandu atsakymo. Ar tokio dydžio pastatams tvirtinimas prie žemės nebūtinas?
Domina, ar verta šilumos ekonomijos tikslu renovuoti iš pažiūros tvirtą, nesuklypusį, gerai užlaikytą rąstinį namą (ketvirto dešimtmečio statybos). Vieno aukšto, šlaitinis stogas, plotas - 115 kv., aukštos lubos (apie 3 m). Stogas pakeistas (skardinis), lubų perdanga nešildyta (storas spalių sluoksnis). Langai plastikiniai, vienos kameros, keisti prieš 10+ metų. Pamatai tvirti, apie 0,5 m, šiltuoju metu ventiliuojami per groteles pamatų sienelėse. Yra vienas koklinis pečius, dujinė šildymo sistema radiatoriais. Šildant dujom (be pečiaus) vidutinė mėnesio šildymo kaina - apie 300 eur (temperatūra - apie 19-20). Ar verta jį šiltinti? Kiek? Visą? Ar tik perdangą, grindis, langus? Labiausiai baiminuosi, kad padarius "buterbrodą", sutriks namo "mikroklimatas", oro apykaita, ims kauptis drėgmė, pelyti iš vidaus ir pan. Ir kokia maždaug būtų šildymo ekonomija, viską apsišiltinus, jei tai įmanoma apytikriai apskaičiuoti?
Rąstinio namo vidaus apdailą norime sudėti gipso plokštes ir jas dažyti. Koks eiliškumas turėtų būti? Galima 5cm Knauf vatą dėti? Ar reikia difuzinės plėvelės? Kokia eilės tvarka visas sumuštinis turi gautis?
Kaip geriau daryti medinį karkasą iš vidaus, kad rąstai vaikščiodami, neiškraipytų karkaso?
Kokios rąstinių namų kainos? Ruošiuosi statyti 1,5 aukšto rąstinį namą, numatomas bendras plotas apie 120 m2. Ieškau rangovo, kuris pastatytų be lauko ir vidaus apdailos.
Kaip sukelti seną rąstinį namą, kadangi jo pamatai yra prasti - kampuose stovi dideli akmenys, o per visą perimetrą tik apdailinis pamatukas. Kaip jį pakelti, nuo ko pradėti ir kokia šio proceso eiga, į ką atkreipti dėmesį?
Ketiname statyti gyvenamąjį namą apie 130 m2, kuris bus šildomas kietu kuru. Norėjome sužinoti, kuris statybų būdas yra pigesnis: rąstinis namas ar mūrinis namas, kokie vieno ir kito namo privalumai ir trūkumai?
Domina apatinio rąstų vainiko keitimas ir pažeistų sienojų keitimas naujais. Ar įmanoma tą padaryti? Kaip taisyti smarkiai drėgmės pažeistas sienojų vietas po palangėmis ir prie pamato?
Kokia yra rąstinio namo šiluminė varža, kai rąsto storis 180 mm? Rąstiniame name norime suprojektuoti šildymo sistemą. Kokią reikia priimti rąstinių sienų varžą skaičiuojant šilumos nuostolius patalpose.
Prieš 5 metus pastatėme medinį namą, tada buvo naujai nudažytos išorinės namo sienos. Dabar pastebejau, kad vietomis medis pažaliavęs? Kaip man reikėtų paruošti senas medines sienas dažymui, kad dažant neliktų tų dėmių?
Domina rąstų skirtų rąstiniam namui džiovinimas natūraliu būdu. Bučiau labai dėkingas, jei galėtumėte patarti, kaip išdžiovinti rąstus natūraliu būdu, t. y. kur geriausia laikyti, kiek laiko, ar būtina supjauti ar reikia nužievinti ir t. t.
Ar reikalingas leidimas statyti rąstinę pirtį 4x6 m, Vilniaus mieste sodų bendrijoje, jei taip, tai gal žinote reikalavimus?
Kaip reikėtų pasiskaičiuoti reikiamą rąstų kiekį gyvenamo namo statyboms. Arba, kiek preliminariai su užmetimu gali prireikti medienos 100 - 150 m/2 namui.
Iš kokios medienos statomi rąstiniai namai. Kas geriau rąstiniam namui, eglės ar pušies rąstai? Kuo šie rąstai skiriasi?
Ruošiamės statyti rąstinį gyvenamąjį namą. Pasirinkome 20 cm klijuotą medį. Tačiau sužinojome, kad galima statyti iš dviejų eilių po 9 cm su tarpu per vidurį (išorinė siena). Ar rąstinis namas taptų šiltesnis, jei vidurinį tarpą užpildytumėm izoliacine medžiaga? Ar toks namas būtų šiltesnis nei 20 cm klijuoto tašo namas? Jei taip, kuo patartumėte tą tarpą užpildyti ir ar nepakistų rąstinio namo privalumai, ar kvėpuotų namas?
Su žmona planuojame 2016 m. pasistatyti A klasės vieno aukšto 95-105 kv.m rąstinį namą. Ar tik architektai žino, kaip pasiekti A klasę. Gal bendrais bruožais galite mane informuoti, kaip pasiekti rąstinio namo A klasę?
Rąstiniame name vidaus sienas paliksime natūralias, tačiau kaip suprantame jas reikia impregnuoti. Kokia turėtų būti darbų eiga? Ant mūsų rąstinių vidaus sienų kai kuriose vietose matosi papilkėjimų, pilkų dėmių.
Kiek maždaug kubų medienos (rastų) reikia vidutiniam 150 kvadratinių metrų namui pastatyti, pvz.: vieno aukšto su mansarda.
Statome rąstinį namelį. Domina, kokia būtų rąstu šlifavimo ir dažymo darbų kaina?
Iš kokio storio rastų reiktų statyti namą, kad nebūtų problemų su STR reikalavimais?
Kiek kainuoja kvadratinis metras rąstinio namo, arba kiek kainuotų maždaug 80 kvadratinių metrų rąstinis namas? Kas įeina į kainą, kiek laiko trunka statyba?
Norėjau pasiteirauti, kokios šiais laikais galimybės pasistatyti rąstinį namą jaunai šeimai, neturinčiai nekilnojamojo turto ar įspūdingų santaupų, bet neblogai uždirbančiai. Ar paprasčiausiai taupyti, ar yra kažkokių kelių, pagreitinančių šį procesą? Pavyzdžiui, rąstiniai namai išsimokėtinai, arba gal kokia įmonė labai gražiai sutaria su banku, ir tuo pačiu palengvina gyvenimą savo klientams.
Planuojame statyti klijuotų rastų gyvenamajį namą. Iš pradžių galvojome pasirinkti 20 cm rąstą ir sienų neapšiltinti. Vienos įmonės atstovas patarė apsiriboti 12 cm storio rąstu ir daryti apšiltinimą iš išorės. Ar galėtumėte palyginti šituos du variantus, išvardinti pliusus ir minusus. Kaina mūsų atveju nelabai svarbus parametras.
Ar statant rąstinę pirtį ant pamato būtina kloti neaustinį liną?
Norėčiau gauti informacijos apie medinių namų restauravimą. Kinivarpos ir drėgmė labiausia pažeidžia medieną. Iki kokio lygio pažeistus sienojus reikia keisti naujais, jei kai kurie yra pažeisti tik iki 2cm gylio. Kaip tas vietas reikėtu sutvarkyti, kokias priemones naudoti kenkėjams išnaikinti, nes vietomis dar matosi šviežių pagraužimų.
Ar viduje pamėlynavęs apipjautas rąstas tinka statybai? Nuo ko rąstas mėlynuoja? Ar mėlynuoja ir žiemą, ir vasarą pjauti rąstai?
Planuojame statyti sodybą prie ežero. Anksčiau norėjome rąstinio, bet kiek supratau, jie nebeatitinka energinių (A klasės) reikalavimų? Kokia galėtų būti alternatyva? Kuo ekologiškiau, tuo geriau.
Planuoju statyti rąstinį vasarnamį-pirtį. Meistras įspėja, kad tekintų rąstų siena gali susitraukti iki 15 cm. Ar tai normalu?
Norime vasarnamį, kurio sienų storis 64 mm (sibiro mediena), naudoti kaip gyvenamąjį namą, gyventi ir žiemą ir vasarą. Ar jį pasistačius reikia apšiltinti sienas, ar tik įrengti radiatorius?
Kokias vidaus apdailos medžiagas rekomenduotumėte naudoti rąstiniame name norint išlyginti vidines sienas? Dailylentės, žinoma, yra geras variantas, tačiau dėl tam tikrų priežasčių jų naudoti negaliu. Po sienų lyginimo norėtųsi sienas nudažyti. Tad norėtųsi sužinoti, kokios papildomos medžiagos su kiekvienu variantu bus reikalingos?
Kokia kubo kaina klijuoto tašo? Kiek kubų reiktų maždaug 110 kv.m 1 aukšto namui? Matot yra planų būtent apie tokį namą. Tikslaus atsakymo nesitikiu, nes neturiu projekto.
Mane domina medinis namukas. Kiek preliminariai toks kainuotų su langais ir betoninių čerpių stogu? Pamatus pasidarytume patys. Per kiek laiko jis galėtų būti pastatytas po sutarties pasirašymo?
Kokius rąstus rinktis rastiniam namui - eglės ar pušies? Kokie yra eglinių ir pušinių rąstų privalumai ir trūkumai?
Ar būtina rąstinio namo stogo konstrukciją daryti su slankikliais, jeigu rąstai gerai išdžiovinti?
Ar galima namą statyti iš drėgnų rąstų? Gal geriau rinktis sausus? Kokie esminiai šių rąstų skirtumai?
Ką rinktis: renovuoti seną rąstinį namą kaime ar jo vietoje statyti naują?
Išsipūtė viena rąstinio namo siena. Bendras iš orinės sienos ilgis 10 m. Per vidurį T formos sukirtimas su išorine ir vidine siena per visą namo aukštį. Vienoje pusėje tuščia, o kitoje vitrininis 2 x 2 m langas. Vienoje lango pusėje, kur namo kampas, rąstai stovi tvarkingai, o kitoje (kur sienų sukirtimas) plika akimi matomas žymus išsipūtimas į lauko pusę. Išsipūtė kartu su vidinės ir išorinės sienos sukirtimu. Vidinė siena trumpa. Ar šis defektas ištaisomas?
Sveiki, norėčiau pasidomėti ar rąstiniam gyvenamajam namui galioja tokie patys STR'o reikalavimai dėl pastatų atitvarų šiluminės varžos?
Kaip pigiau ir geriau? Ar rekonstruoti seną rąstinį namą, ar statyti naują?
Kaip taisyklingai sujungti rąstinį namą su karkasiniu garažu? Kaip tvirtinti garažo stogo konstrukcijas prie rąstinio namo sienos?
Kokį rąstinį namą yra pigiau pasistatyti, ar vieno auksto ~ 100 m2 gyvenamo ploto, ar 2 aukštų po ~ 50 m2 gyvenamo ploto kiekviename aukšte. Kuris variantas yra geresnis?
Laba diena, planuojame statyti rąstinę pirtį lauke. Gamintojai siūlo labai įvairių storiu sienojus rąstinei pirčiai, nuo 7,5 cm iki 14 cm. Koks rąsto storis rąstinei pirčiai būtų optimaliausias. Gyvenamųjų patalpų neplanuojame, tik pirtį.
Statomės namą ir prieš darbų priemimą sugalvojome išmatuoti rąstų drėgnumą (nes prieš dažant svarbu pasitikrinti). Nustebom pamatę, kad rąstų drėgnumas visur 68 %. Kiek mes suprantam, čia ypatingai daug.Kokie padariniai gali būti vėliau, jei namas pastatytas iš tokios drėgnos medienos?Taip pat dar sukėlė abejonių toks dalykas: kadangi sudėjus rąstus kai kur liko tarpai tarp rastų, meistrai juos užpurškia makrofleksu, o paskui ji apipjausto. Ar čia technologiška naudoti tokias priemones tarpams tarp rąstų užkišti?
Kokio storio (optimaliausias variantas) rąstai turėtų būti statant rąstinį namą Lietuvoje? Jei stačiakampis rąstas 200 mm, ar reikia papildomai šiltinti rąstinį namą?
Planuojame pasistatyti medinį sodo namelį iš tašų ir turėti jį kaip vasarnamį. Namelyje planuojame būti pavasarį, vasarą ir rudenį. Pasišildyti galvojame nebent krosnele. Iš kokios storio medinių tašų būtų geriausia statyti medinį sodo namelį. Ar užteks 30 mm storio tašų. Ar atlaikys apkrovas, ar nesideformuos sienos. Ar geriau statyti is storesnių.
Pasistačiau rąstinį namą, tarp rąstu dėti kiminai, bet dar norėtųsi užtaisyti sujungimus, nes vietomis nepilnai sugulė, namas tris metus stovėjo surinktas. Kuo rekomenduotumėte užsandarinti plyšius tarp rąstų.
Planuojame statyti vieno aukšto namą iš klijuoto 200 mm storio pušies tašo. Ar reikėtų jį papildomai apšiltinti?
Turime pasistatę pjautų pusrasčių (70 mm) dvigubos sienos su viduje apšiltinimu 100 mm medinį namą. Susidūrėme su problema, kad esant vėjuotai dienai jaučiama vėjo „trauka“, kuri ypatingai didelė 2 aukšte. Manome, kad problema tame, kad statant buvo nepilnai išdžiuvusi mediena, kuri dabar susitraukė ir sienų konstrukcijoje atsirado mikro plyšiai. Kadangi 1aukšto lubos pakankamai sunkios (į perdangą buvo piltas kvarcinis smėlis), tai pirmas aukštas, kaip ir geriau susėdęs, o antras atsilaisvinęs. Stogas bituminių čerpių - lengvas. Statant namą pusrasčiai buvo „veriami“ ant sraigto ir surinkus visą siena buvo suveržta. Tai pastačius kaip ir problemos nebuvo, tačiau dabar ji atsirado. Ka patartumete daryti?
Yra senas rąstinis namas, 60m. berods, kurio šeimininkas užsimanė namą apšiltinti akmens vata, užtinkuoti su tinkleliu ir uždėti dekoratyvinį tinką. Tačiau aš jį atkalbėjau nuo tos minties, nes paprasčiausiai, drėgmė jam supūdytų rąstus. Tas pats ir su polistirolu. Pasiūliau jam namą išsilyginti su karkasu, sudėti pilnai į karkaso ertmes akmens vatos, užtraukti, kokia tai kvėpuojančia plėvele, tada užsukti OSB, tada ant OSB 10cm akmens vatos užklijuot ir užtraukti košėmis. Apačia užsisandarins, nes pamatas irgi apsišiltins ir užsitrauks tinku. Klausimas tik vienas, ar užteks namui (170kv/m) poros ventiliacijos angų, kad drėgmė nesilaikytų sienose? Viduje susuktas gipsas, be jokių plėvelių.
Išpjauti viengubo pjovimo 20 cm storio rąstai. Namą ruošiuosi statyti po 5-7 metų. Rąstai pušies. Kaip natūraliai juos išdžiovinti, apsaugoti nuo melinijimo, kenkėjų ir atmosferos poveikio? Ar užtenka uždengti tik iš viršaus, ar dengti ir šonus kokia nors plėvele? Ar įmanoma per tokį laiką išsaugoti natūralia medienos spalva?
Kuo yra išskirtiniai klijuoto tašo namai?
Ketinu statyti rąstinį gyvenamąjį namą apie 100 m2, vieno aukšto, paprastesnio stiliaus. Kokia būtų rąstinio namo pastatymo kaina?
Pastatėme rąstinę pirtį. Ar įrenginėjant pačią parilką, nereikia dėti apšiltinimų ir apkalti lapuočių medžių dailylentėmis? Ar nuo spygliuočių rąstų nebus kvapo, ar nesivers sakai?
Norėčiau sužinoti kainą pilnai įrengto rąstinio namo. Ir ką galėtumėte pasiūlyti keturių asmenų šeimai?
Kaip išsirinkti patikimą rąstinių namų gamintoją, kokius leidimus, sertifikatus ar atestatus privalo turėti rąstinius namus statanti įmonė? Kokie teisės aktai reglamentuoja rąstinius namus statančių įmonių veiklą ir jiems keliamus reikalavimus?
Savo sklype planuoju statyti rąstinį namą. Praėjusiais metais pasiruošėme spygliuočių medieną iš 2017/2018 m. žiemos pjovimo apvalios medienos. Išpjovėme vieno pjovimo rąstus, apipurškėme antiseptiku, sudėjome į rietuves su reikiamais tarpais, uždengėme, kad nepakliūtų kritulių. Statyti pradėsime gegužės mėnesį rankiniu būdu. Kol kas nežinau, kokio drėgnumo yra paruošta mediena, bet planuoju prieš statymą išmatuoti. Koks rąstų drėgnumas yra pavojingas statymo procesui? Ar reikėtų dar kartą po rąsto apdirbimo, prieš jį renčiant, jį dar kartą nupurkšti antiseptiku? Ar būtina du pirmuosius vainikus prie pamato apdeginti? Kada geriausia būtų pastačius namą, jį apdoroti medžiagom, užbėgant už akių rąstų juodavimui ir mėlynavimui, parazitų veisimuisi (po penkių metų namas bus apšiltintas ir apkaltas medinėmis lentelėmis iš paruoštos medienos). Kokia medžiaga tam tinka labiausia? Planuoju pastačius namą kelis metus jį palikti sėsti be langų ir durų. Kada geriausia būtų statyti duris ir langus, jeigu mediena džiovinta natūraliu būdu ir tik 1.5 metus?
Ar pagal šiandieninius reikalavimus gyvenamiesiems namams, rąstinio namo sienos šiluminė varža yra pakankama?
Kaip reikėtų atlikti rąstinio namo restauravimą. Kinivarpos ir drėgmė labiausia pažeidžia medieną. Ar įmanoma tokius rąstus išvalyti, kažkokiu būdu atnaujinti?
Norėjau sužinoti, kuo skiriasi mediniai ir rąstiniai namai. Ar iš viso yra kokių nors skirtumų. Jei taip, kuo jie geresni?
Domina frezuotų rąstų namo statyba. Į kokią kvadrato kainą reikėtų orientuotis?
Domina frezuotų rąstų namo kaina už kv.m.
Supuvo dalis rąsto prie pamato. Kelti namo nenoriu, namas 1932 m. Gal galima dalį rasto pakeisti ar kitaip užtaisyti?
Kokia kaina rąstinių namų už m2? Kas įeina į kainą?
Rąstinio namo lubos yra žemos. Ar galima išimti perdengimo balkius vienoje namo pusėje, o kitoje namo pusėje mansardoje įrengti kambarį? Išėmus balkius, lubų aukštis būtų iki stogo.