Rankų darbo rąstiniai namai – Patarimai

Rankų darbo rąstiniai namai. Ekspertų patarimai ir konsultacijos apie rankų darbo rąstinius namus. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Kaip geriau daryti medinį karkasą iš vidaus, kad rąstai vaikščiodami, neiškraipytų karkaso?
Ketiname statyti gyvenamąjį namą apie 130 m2, kuris bus šildomas kietu kuru. Norėjome sužinoti, kuris statybų būdas yra pigesnis: rąstinis namas ar mūrinis namas, kokie vieno ir kito namo privalumai ir trūkumai?
Domina apatinio rąstų vainiko keitimas ir pažeistų sienojų keitimas naujais. Ar įmanoma tą padaryti? Kaip taisyti smarkiai drėgmės pažeistas sienojų vietas po palangėmis ir prie pamato?
Kokia yra rąstinio namo šiluminė varža, kai rąsto storis 180 mm? Rąstiniame name norime suprojektuoti šildymo sistemą. Kokią reikia priimti rąstinių sienų varžą skaičiuojant šilumos nuostolius patalpose.
Domina rąstų skirtų rąstiniam namui džiovinimas natūraliu būdu. Bučiau labai dėkingas, jei galėtumėte patarti, kaip išdžiovinti rąstus natūraliu būdu, t. y. kur geriausia laikyti, kiek laiko, ar būtina supjauti ar reikia nužievinti ir t. t.
Su žmona planuojame 2016 m. pasistatyti A klasės vieno aukšto 95-105 kv.m rąstinį namą. Ar tik architektai žino, kaip pasiekti A klasę. Gal bendrais bruožais galite mane informuoti, kaip pasiekti rąstinio namo A klasę?
Iš kokio storio rastų reiktų statyti namą, kad nebūtų problemų su STR reikalavimais?
Ar galima namą statyti iš drėgnų rąstų? Gal geriau rinktis sausus? Kokie esminiai šių rąstų skirtumai?
Kaip pigiau ir geriau? Ar rekonstruoti seną rąstinį namą, ar statyti naują?
Kokį rąstinį namą yra pigiau pasistatyti, ar vieno auksto ~ 100 m2 gyvenamo ploto, ar 2 aukštų po ~ 50 m2 gyvenamo ploto kiekviename aukšte. Kuris variantas yra geresnis?
Ketinu statyti rąstinį gyvenamąjį namą apie 100 m2, vieno aukšto, paprastesnio stiliaus. Kokia būtų rąstinio namo pastatymo kaina?
Savo sklype planuoju statyti rąstinį namą. Praėjusiais metais pasiruošėme spygliuočių medieną iš 2017/2018 m. žiemos pjovimo apvalios medienos. Išpjovėme vieno pjovimo rąstus, apipurškėme antiseptiku, sudėjome į rietuves su reikiamais tarpais, uždengėme, kad nepakliūtų kritulių. Statyti pradėsime gegužės mėnesį rankiniu būdu. Kol kas nežinau, kokio drėgnumo yra paruošta mediena, bet planuoju prieš statymą išmatuoti. Koks rąstų drėgnumas yra pavojingas statymo procesui? Ar reikėtų dar kartą po rąsto apdirbimo, prieš jį renčiant, jį dar kartą nupurkšti antiseptiku? Ar būtina du pirmuosius vainikus prie pamato apdeginti? Kada geriausia būtų pastačius namą, jį apdoroti medžiagom, užbėgant už akių rąstų juodavimui ir mėlynavimui, parazitų veisimuisi (po penkių metų namas bus apšiltintas ir apkaltas medinėmis lentelėmis iš paruoštos medienos). Kokia medžiaga tam tinka labiausia? Planuoju pastačius namą kelis metus jį palikti sėsti be langų ir durų. Kada geriausia būtų statyti duris ir langus, jeigu mediena džiovinta natūraliu būdu ir tik 1.5 metus?
Kaip reikėtų atlikti rąstinio namo restauravimą. Kinivarpos ir drėgmė labiausia pažeidžia medieną. Ar įmanoma tokius rąstus išvalyti, kažkokiu būdu atnaujinti?
Kokia kaina rąstinių namų už m2? Kas įeina į kainą?
Rąstinis gyvenamasis namas 76kv.m. Apvalių rastų storis 23-25cm, ar reikalingas papildomas namo apšiltinimas? Ir dar: ar reikalinga ventiliacijos sistema, juk kiek man žinoma natūralus medis kvėpuojanti medžiaga?
Domina rąstiniai namai. Kiek kainuotų rastinio namo medžiagos ar net pastatymas, jis turėtų būti dviejų aukštų, viršuje keturi miegamieji, dušai, pirmame aukšte virtuvė su didele svetaine. Gal galite pasakyti preliminarią kainą? Viso namo kvadratūra nuo 120 kv.m iki 150kv.
Rąstinių namų gamintojai pastatė mums rąstinį namą. Tarp rąstų yra nemažai tarpų. Mes rodome juos kaip broką, o mums atšauna, kad per laiką, kai išdžius mediena, tie tarpai dings, susigulės. Aš įsitikinus, kad tarpai, džiūstatnt rąstams, tik didės. Kaip yra iš tikrųjų?
Norėtume pasiteirauti, iš kokių rąstų statyti rąstinį namą. Ar iš sausų rąstų, ar iš drėgnų (šlapių). Kurie yra geriau?
Kokie yra rąstinių, medinių namų privalumai?
Turiu sklypą 9.5 kvadrato. Sklypas ant ežero kranto, svajoju apie namelį, tiksliau nedidelį gyvenamą namą, tik viena bėda, niekaip neapsisprendžiu statyti rąstinį ar iš blokelių. Vieno aukšto ar dviejų.. Žodžiu projektus stebiu, žiūriu įvairius.
Noriu pasiteirauti apie rąstinius namus. Žinau, kad nuo 2021 m. visi statomi namai gali būti tik A++ energetinės klasės. Noriu paklausti, ar yra įmanoma pastatyti rąstinį namą, kuris atitiktų šią klasę? Kai kurie ekspertai teigia, kad net ir apšiltinus storu sluoksniu rąstinį namą, tokios klasės neįmanoma atitikti. Ar tai yra tiesa ir ar tai reiškia, kad rąstinius namus galima registruoti tik kaip vasarnamius, bet ne gyvenamuosius?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 393991 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164373 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 68 specializuotų įmonių