Iš kokio storio rastų reiktų statyti namą

Klausimas:
Iš kokio storio rastų reiktų statyti namą, kad nebūtų problemų su STR reikalavimais?
Komentarai:
Techniškai skaičiuojant 22 cm storio rąstinio namo sienos varža yra 2. Tai neatitinka STR reikalavimų taikomų gyvenamiesiems namams, todėl namą reikėtų papildomai šiltinti. Išimtys taikomos vasarnamiams, kuriuose negyvenama ištisus metus ir namams iki 80 m2, juos galima statyti be papildomo apšiltinimo.
Jūsų sunaudotą energijos kiekį namo šildymui lemia ne tik rąstų storis, bet ir sienų sandarumas. Dažnai pasitaiko, kad statant nekvalifikuotiems statybininkams (ypač statant iš drėgnų rąstų) rąstams išdžiuvus ir namui susėdus tarp rąstų atsiveria 1-2 cm plyšiai. Tokiu atveju tikėtis, kad namo šildymo išlaidos bus mažos, neverta.
Pagal STR reikalavimus sienos varža turi būti ne mažiau 5 m2K/W. Vien tik rąstų siena niekada nepasieks tokios varžos, nes 20 cm rąstas nesiekia net 2 m2K/W šiluminės varžos.
Siūlome alternatyvas, kaip pasiekti sienos varžą, kuri atitiktų STR reikalavimus.
Pagal STR reikalavimus reikia statyti mažiausiai iš 20 cm storio rąstų. Mes statome iš 20cm storio, džiovintų, norvegiško sukirtimo rąstų. Toks rąstų storis geriausiai tinka vasarnamiui statyti.
Egidijus Karskis, UAB Kerdara
Iš kokio storio rąstų bestatytumėte, vis tiek nepasieksite reikalaujamos šilumines varžos pagal STR. Statant sodybą, kaimo verslo pastatus, vasarnamius - nėra griežtų nuostatatų laikytis šilumines varžos reikalavimų. Praktikoje priimta statytis gyvenamuosius namus renčiant 20/22 cm storio sienas, pirtis - 16/18 cm. Galima projektuoti su apšildomomis sienomis, o statytis tik rąstines sienas. Pridavimo metu aiškinti, kad namas bus apšildytas po to kai susės. 20 cm storio sienų šiluminė varža 1,87, tačiau medinis namas labai gerai akumuliuoja šiluma ir 20 cm storio sienos ptaktiškai atitinka mūrą, kurio varža 2 ar 3 kartus didesnė, nes medinis namas daug greičiau prišila ir lėtai atšąla.
Edmundas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: