Rąstinių namų apdaila – Patarimai

Rąstinių namų apdaila. Ekspertų patarimai ir konsultacijos apie rąstinių namų apdailą, remontą. Parašykite paklausimą ir gausite atsakymą iš kvalifikuotų ekspertų.

Rąstinio namo vidaus apdailą norime sudėti gipso plokštes ir jas dažyti. Koks eiliškumas turėtų būti? Galima 5cm Knauf vatą dėti? Ar reikia difuzinės plėvelės? Kokia eilės tvarka visas sumuštinis turi gautis?
Rąstiniame name vidaus sienas paliksime natūralias, tačiau kaip suprantame jas reikia impregnuoti. Kokia turėtų būti darbų eiga? Ant mūsų rąstinių vidaus sienų kai kuriose vietose matosi papilkėjimų, pilkų dėmių.
Norėčiau gauti informacijos apie medinių namų restauravimą. Kinivarpos ir drėgmė labiausia pažeidžia medieną. Iki kokio lygio pažeistus sienojus reikia keisti naujais, jei kai kurie yra pažeisti tik iki 2cm gylio. Kaip tas vietas reikėtu sutvarkyti, kokias priemones naudoti kenkėjams išnaikinti, nes vietomis dar matosi šviežių pagraužimų.
Kokias vidaus apdailos medžiagas rekomenduotumėte naudoti rąstiniame name norint išlyginti vidines sienas? Dailylentės, žinoma, yra geras variantas, tačiau dėl tam tikrų priežasčių jų naudoti negaliu. Po sienų lyginimo norėtųsi sienas nudažyti. Tad norėtųsi sužinoti, kokios papildomos medžiagos su kiekvienu variantu bus reikalingos?
Yra senas rąstinis namas, 60m. berods, kurio šeimininkas užsimanė namą apšiltinti akmens vata, užtinkuoti su tinkleliu ir uždėti dekoratyvinį tinką. Tačiau aš jį atkalbėjau nuo tos minties, nes paprasčiausiai, drėgmė jam supūdytų rąstus. Tas pats ir su polistirolu. Pasiūliau jam namą išsilyginti su karkasu, sudėti pilnai į karkaso ertmes akmens vatos, užtraukti, kokia tai kvėpuojančia plėvele, tada užsukti OSB, tada ant OSB 10cm akmens vatos užklijuot ir užtraukti košėmis. Apačia užsisandarins, nes pamatas irgi apsišiltins ir užsitrauks tinku. Klausimas tik vienas, ar užteks namui (170kv/m) poros ventiliacijos angų, kad drėgmė nesilaikytų sienose? Viduje susuktas gipsas, be jokių plėvelių.
Supuvo dalis rąsto prie pamato. Kelti namo nenoriu, namas 1932 m. Gal galima dalį rasto pakeisti ar kitaip užtaisyti?
Pastatytas naujas rąstinis namas. Ar prieš dažant naujai pastatytą namą reikia jį impregnuoti ir kokiais dažais geriausiai būtų dažyti?
Kuo geriau apkalti rąstinį namą, nes dėsiu dar apšiltinimą?
Ruošiames dažyti medinį namą, kuris prieš tai buvo dažytas latviškais dažais. Gal patarsite, kokius dažus geriausia naudoti, kad nuo saulės nebluktų dažų spalva. Ir kaip reikia dažyti ant seno dažų paviršiaus?
Ar galima apšiltinus ekovata seną rastinį namą iš išorės dėti klinkerio plyteles? Kokia seka toliau turi būti?
Rąstinis namas (rankų pjovimo rąstai) dažytas Pinotex dažais, aptrupėjęs jau. Kuo nuvalyti senus dažus ir kuo nudažyti. Gerai būtų dažai - impregnantas. Gal turite ką pasiūlyti?
Reikalinga nušlifuoti apie 100 m2 pjautų rąstų ir juos impregnuoti. Rąstų šlifavimas ir impregnavimas namo viduje. Rąstinis namas suręstas prieš metus.
Kaip atnaujinti pilkus rąstus kambario sienų? Bandome šveisti su švitriniu popieriumi, bet rezultatas netenkina.
Gal galite patarti kaip atstatyti po gaisro medinį rastų namą? Sienojai apdegę, apanglėję, bet dar tvirtai laikosi. Galvoju palikti tokį karkasą gerai apiplovus Karcher aukšto slėgio purkštuvu. Kaip apšiltinti apdegusias sienų konstrukcijas, kad po renovacijos nebūtų viduje degėsių kvapo?
Norime pakeisti rąstinio namo fasado spalvą iš tamsiai rudos Remmers (matosi medžio tekstūra) į šviesią, pvz. pilką. Koks būdas geriausias tai padaryti?
Ar įmanoma su kokiomis nors priemonėmis "uždaryti" rąstus, kad nebesakotų? Jei nudažysime su nepermatomais medžio tekstūros dažais, ar neišpūs puslių ir nesilups dažai?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394542 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164623 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 42 specializuotų įmonių