Rąstinių sienų dažymas iš vidaus

Klausimas:
Rąstiniame name vidaus sienas paliksime natūralias, tačiau kaip suprantame jas reikia impregnuoti. Kokia turėtų būti darbų eiga? Ant mūsų rąstinių vidaus sienų kai kuriose vietose matosi papilkėjimų, pilkų dėmių.
Komentarai:
Jei norite sienas palikti natūralaus medžio - reikia alyvuoti. Naudodami Rubio monocoat alyvą turėsite spalvų spektrą nuo bespalvio iki juodo (iš viso 42 spalvos), turėsite apsaugotą medį nuo drėgmės įsiskverbimo ir, kas svarbiausia, natūralų medį. Tai yra kietojo vaško alyva, todėl ir su išeiga bus labai paprasta (iki 50 m2 iš 1L), o ir meistrų samdyti nereiks, nes nesunkiai patys galėsite nualyvuoti visas sienas. Dabar dėl šlifavimo. Šlifuoti reikia jau vien dėl to, kad kambariai jaukesni būtų, kad kuo mažesnis paviršiaus plotas būtų dulkių ir visokių kitokių nešvarumų rinkimuisi, kad alyvos išeiga butų kuo geresnė. Dėl juodų dėmių labai nesisielokit. Jų nepanaikinsit, o galite tik šiek tiek sumažint naudojant Rubio monocoat cleaner ir lengvą šlifavimą. Tik jokiu būdu, gink Dieve, nenaudokite baliklių savo sudėtyje turinčių chloro (pvz. „Beržas"). Tai didelis peilis alyvuotiems ir kitaip padengtiems paviršiams
Nerijus, Tonacija, UAB
Rąstų papilkėjimas reiškia, kad per ilgai mediena neimpregnuota stovėjo lauke neuždengta nuo dregmės ir įgavo vidinį įdrėkį. Tai sukelia puvimą, tačiau, jei rąstas ne juodas, o tik pilkas, dar galima spėti atlikti impregnaciją. Impregnavimui geriausias antiseptikas yra C30, jis gali būti natūralios spalvos arba žalias, svarbu pasirinkti bespalvį, tačiau kvapas labai aitrus ir gali trūkti name oro, jei jau jame įsikūrėte. Impregnuoti turėjo statytojai, pasitikslinkite ar tikrai nėra taip, jog Jūsų mediena jau impregnuota, nes negalima namo surentinėti, kai mediena neimpregnuota. Kai rąstus dažysite „Pinotex" arba kokiais kitais dažais, lakais jų geriau nešlifuoti, tuomet sutepamoji medžiaga natūraliai geriau įsigeria ir pats rąstas išlaiko puikią gyvą spalva. Jei Jūsų poreikiai yra tokie, jog norite, kad užtamsėtų rąstinė vidinė siena, galite šlifuoti.
Tomas Padegimas, Rudmė, UAB
Pirma prieš dažant reiktų vidines sienas nušlifuoti, o tik paskui jas dažyti. Pilkas demes ir papilkėjimus galite išnaikinti su „Beržu“. Geriausia vidines sienas išdažyti su skaidria dažyve, skirta vidaus darbams. Dar galite ir su sėmenų aliejumi išdažyti rąstines sienas.
Ekspertai.lt
Rąstus pirmiausiai reikia šlifuoti, po šlifavimo dings dalis dėmių. Dėmės, kurios nepasinaikina šlifuojant turėtų būti panaikintos antiseptikais. Vėliau galite dažyti pasirinktais dažais.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: