Naujai pastatyto medinio namo dažymas

Klausimas:
Pastatytas naujas rąstinis namas. Ar prieš dažant naujai pastatytą namą reikia jį impregnuoti ir kokiais dažais geriausiai būtų dažyti?
Komentarai:
Naudojant mūsų produktą Remmers HK-Lasur medienos nereikia papildomai impregnuoti. Tai produktas 3in1 - gruntas, impregnantas ir dažai viename. Tereikia nutepti du kartus ir paviršiui suteikiama pilnavertė apsauga.
Naujai pastatytą rąstinį namą, prieš dažant, impregnuoti rekomenduojama visada (kuo anksčiau tai padarysite, po medienos apdirbimo, tuo geresnį rezultatą pasieksite išsaugodami medieną).
Visi mediniai paviršiai, eksplotuojami lauko sąlygomis, yra veikiami 3 pagrindinių kenksmingų faktorių:
1. Biologinis kenkimas, t.y. pelėsis, grybelis, puvinys, "mėlinyjimas"... Apsaugai naudojamas impregnantas, kuris giliai įsiskverbdamas į medieną, įneša į ją veikliąsias medžiagas, neleidžiančias vystytis šiam poveikiui.
2. Saulės spindulių UV poveikis. Jis suardo medienos ligniną, ko pasekoje mediena nupilkėja ir pažeistas, labiau išporėjęs jos paviršius tampa gera terpe vystytis gilesniam, grybeliniam pažeidimui.
Pagrindinė apsauga nuo šio poveikio yra pigmentai, įeinantys į medienos grunto ar dažų sudėtį. Įr kuo geriau jie įterpiami į medienos porą, kuo jie patys atsparesni UV poveikiui (neblunka) tuo efektyvesnį rezultatą pasiekiame.
Niekada lauko sąlygomis nenaudokite bespalvių dažų ar dažyvių!
3. Drėgmės įsiskverbimas.
Galutinis dažomas sluoksnis visada turi būti atstumiantis vandenį ir neleidžiantis jam įsiskverbti į medieną. Jis turi būti elastingas, kad medienai „judant“ nesutrūktu ir neatvertu medienos. Taip pat jis turi būti mikroporinės struktūros, kad drėgmė iš medienos galėtų pasišalinti - „kvėpuotu“.
Galima dažyti dažais tiek alkido, tiek akrilo pagrindu skirtais mediniams paviršiams lauke, griežtai laikantis gamintojo rekomendacijų.
Gediminas, UAB "REFOR"
Žinoma reikia medinį, rąstinį namą impregnuoti. Dabar yra tikrai puikių 3in1 priemonių, kurių sudėtyje kartu su pigmentu yra ir impregnantas. Tokių priemonių spalvų gamos didelės, tad tikrai išsirinksite Jums labiausiai patinkančia dažyvę-impregnantą. Mes naudojame ir rekomenduojame rinktis Remmers arba Tikkurila priemones.
Egidijus Karskis, UAB Kerdara
 
Sritis:
Sritis: