Ar rąstinis namas atitinka energinę A klasę

Klausimas:
Su žmona planuojame 2016 m. pasistatyti A klasės vieno aukšto 95-105 kv.m rąstinį namą. Ar tik architektai žino, kaip pasiekti A klasę. Gal bendrais bruožais galite mane informuoti, kaip pasiekti rąstinio namo A klasę?
Komentarai:
Mūsų įmonė neprojektuoja rąstinių namų, patartume kreiptis į įmones, kurios specializuojasi šioje srityje. Tačiau mes projektuojame A klasės gyvenamuosius namus. Mūsų kvalifikuota specialistė atlieka skaičiavimus pagal Aplinkos ministerijos paruoštus reikalavimus, kurie būtini A energinio naudingumo klasei užtikrinti. Pagrindiniai kriterijai: atitvarų varžos, teisinga pastato orientacija pasaulio šalių atžvilgiu, pastato forma, ploto ir tūrio santykis, efektyvi šildymo, vėdinimo sistema, saulės pritekėjimas per skaidrias atitvaras, šėšėliavimas, pasyvus pastato vėsinimas. Šie kriterijai bendri visų tipų pastatams, tiek mūriniams, tiek rąstiniams ir kt. Specialistė, įvertinus šiuos duomenis, nustato kokiai klasei priklauso pastatas ir, jei reikia, siūlo pakeitimus.
Laimonas Sipavičius, UAB "E namai"
Kaip ir bet kokios kitos namo konstrukcijos, reikia apšiltinti iki ~25-30 cm sienas, pagal apšiltinimo medžiagą dar storį reikėtų patikslinti. Stogo ~50 cm.
Kad būtų užtikrintas norminis pastato sandarumas, oro apytaka neturi viršyti 0,6 karto per valandą. Bus būtina įrengti rekuperatorių, apšvietimo įranga turi atitikti A klasės reikalavimus. Langai turi atitikti A klasės reikalavimus.
Greičiausiai atkrenta natūralaus drėgnumo rąstų pasirinkimas, nes džiūstant gali atsirasti nepageidaujamų įtrūkimų, nors juos vėliau ir būtų galima užsandarinti.
Rąstiniam namui energetinio efektyvumo A klasė praktiškai neįmanoma, bet jei ir ryšitės pabandyti, tai būtina pradėti nuo namo šildymo sistemos pasirinkimo, ideliausias atvėjis - saulės baterijos, antroje vietoje - geoterminis šildymas, su visomis kitomis šildymo sistemomis tikrai "netrauksit" aukščiau C, B. Atkreipkit dėmesį į langų technines charakteristikas. Būtini langai dviejų stiklo paketų + pats stiklas turi turėti minimalų šilumos pralaidumą. Ir, žinoma, būtina apšiltinti fasadą, nes iš praktikos neteko sutikti rąstinio (neapšiltinto) fasado, kuris atitiktų bent jau B klasę. Jeigu apšiltini rąstinį fasadą, tai vargu ar įmanoma tokį namą pavadinti rąstiniu.
Ekspertai.lt
Rąstinis namas, koks bebūtų rąsto storis atitiks geriausiu atveju D klasę (būtų rekordas). Norint pasiekti A klasę, reikia papildomai apšiltinti iš vidaus ar iš išorės. Tokiu atveju, rąstai tampa tik našta ir jokio žavesio (pastovūs konstrukciniai sėdimai, papildomas apšiltinimo sluoksnis su kažkokia apdaila neleis rąstui "kvėpuoti", tad galimi pelėsiai, puvimai ir pan.)
Kita vertus rąstinius namus net Laplandijoje ar šiaurės Kanadoje stato, nes medžio masyvas "prisitaiko" prie aplinkos temperatūrų skirtumo ir akumuliuoja šilumą ar vėsą, bet juridiškai A klasės nebus - tokie Lietuvos įstatymai.
Ekspertai.lt
Rąstinis namas Ūla
Rąstinis namas Ūla
2 atsiliepimai 100% rekomenduoja
64000 €/vnt.
Norvegiško tipo rąstiniai namai
Norvegiško tipo rąstiniai namai
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
120 €/m²
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392337 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163461 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 68 specializuotų įmonių