Kokį namą statyti, vieno ar dviejų aukštų

Klausimas:
Kokį rąstinį namą yra pigiau pasistatyti, ar vieno auksto ~ 100 m2 gyvenamo ploto, ar 2 aukštų po ~ 50 m2 gyvenamo ploto kiekviename aukšte. Kuris variantas yra geresnis?
Komentarai:
Žvelgiant vien iš medžiagų sanaudų pusės akivaizdu, kad dviejų aukštų namui jos bus mažesnės (mažesnis stogas ir t.t.). Todėl drįstu teigti, kad pasistatyti dviejų aukštų namą, tokio pačio ploto yra pigiau nei vienaaukštį. Bet namą statotės ilgam laikui, todėl siūlyčiau geriau netaupyti, ir statytis labiau priimtiną projektą.
Ekspertai.lt
Be abejonės pigiau statytis vieno aukšto namą, tačiau būna variantų, kada žmonės pasirenka brangią stogo dangą ir bando taupyti pinigus statant namą - mažinant stogo plotą, bei didinant aukštų skaičių.
Tomas Padegimas, Rudmė, UAB
Statant dviejų aukštų namą (kiekvienas aukštas po 50 m2) sutaupote 50 proc. išlaidų stogo dangai, sutaupote sklypo ploto, bet tenka laipioti į antrą aukštą miegoti ir kiek didesnės išlaidos rastinių sienų konstrukcijai. Statant vieno aukšto 100 kv.m namą galite statyti skandinavišką varianta, tik su 250-270 cm aukščio rąstinėmis sienomis. Sutaupote rąstinių sienų statybai plius viskas viename aukšte t.y. niekur laipioti nereikia, tačiau stogas jau didesnis.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: