Geriau rekonstruoti seną ar statyti naują rąstinį namą

Klausimas:
Kaip pigiau ir geriau? Ar rekonstruoti seną rąstinį namą, ar statyti naują?
Komentarai:
Pasirinkimas, ar statyti naują rąstinį namą ar senąjį rekonstruoti, labai individualus dalykas, visiškai priklausantis nuo situacijos. Tačiau dažniausiai sudėjus visus pliusus ir minusus, gaunasi, kad geriau statyti naują rąstinį namą, negu seną rekonstruoti. Tą ir rekomenduojame iš karto daryti.
Egidijus Karskis, UAB Kerdara
Dažnas iki karo statytas ir prižiurėtas rąstinis namas yra geros kokybės t. y. jo sienojai nesupuvę. Tokiam namui dažnai pakanka pakeisti stogą ir perplanuoti skiriamasias (ne nešančias) sienas pagal savo norus.
Deja pokariu statyti namai yra greitos "pigios" statybos variantai, ko pasekoje supuvę pirmieji vainikai, palangės, viršutiniai sienų rąstai. Perdangos silpnos, neplanuotos, kad kažkas naudosis mansardiniu aukštu.
Tokio namo rekonstravimas ir pritaikymas savo reikmėms tampa brangiu malonumu. Jei dar prisiminti, kad dažnas pokario namų yra surinktas iš keleto namų sienojų, tai tokio namo rekonstrukcija rizikingas darbas, netgi nerekomenduotinas.
Pamatai - dar viena opi vieta senųjų namų, jie arba labai blogos būklės arba jų galima sakyti visai nėra, namas tiesiog "susmegęs" į žemę - vėlgi neišardžius namo daryti naujus pamatus įmanoma, tačiau sunkoka. Reikalinga speciali technika.
Todėl dažniausiai geriau statyti naują nei bandyti pritaikyti abejotinos kokybės senajį. Tačiau kiekvienas atvejis unikalus ir neįvertinus realių investicijų sunkoka ką nors patarti.
Ekspertai.lt
Rąstinis namas Ūla
Rąstinis namas Ūla
2 atsiliepimai 100% rekomenduoja
64000 €/vnt.
Norvegiško tipo rąstiniai namai
Norvegiško tipo rąstiniai namai
1 atsiliepimai 100% rekomenduoja
120 €/m²
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 392311 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3307
Iš viso buvo užduota 163438 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 68 specializuotų įmonių