Iš kokių rąstų statyti rąstinį namą, sausų ar drėgnų

Klausimas:
Norėtume pasiteirauti, iš kokių rąstų statyti rąstinį namą. Ar iš sausų rąstų, ar iš drėgnų (šlapių). Kurie yra geriau?
Komentarai:
Jeigu norit turėti gerą ir saugu produktą, reikia statyti tik iš sausų rąstų. Bet rąsto iki galo niekas neišdžiovina, kad jis nesėstų ir nevaikščiotų. Kita alternatyva yra klijuoto tašo namai, kurie tikrai statomi iš sausų sienojų.
Gintaras, Namusta UAB
Rąstinių namų statybai rekomenduojame naudoti tik džiovintus rąstus. Džiūdami rąstai kraiposi, traukiasi ir pastačius namą atsiranda daug plyšių.
Rąstinį namą geriausia statyti iš rąstų džiovintų džiovyklose iki 18-20 proc. drėgnumo. Džiovinama apie mėnesi laiko. Atkreipti dėmesį, kad jokie sandėliuoti metus laiko lauke rastai - nėra džiovinti, paprastai jų viduje drėgnumas yra apie 36 proc. kas viršija du kartus normą.
Seniau natūraliai džiovindavo apie 5 metus ir tik tada statydavo, tai nesunku rasti ir literatūroje.
Rąstinius namus galima statyti ir iš nedžiovinto rąsto, tai be abejo pigiau, bet tada atsakomybė už kokybę turi prisiimti ir pirkėjas t.y. turi susitaikyti su tuo, kad rąstas džiūdamas gali kažkur trūkti, kažkur persisukti.
PVZ. trūkus penkiems rąstams vienoje pusėje siena gali atrodyti gan kreiva...
Statyti iš drėgnų rąstų be abejo pigiau, tačiau reikia nepamiršti ir to, kad iš džiovintų rąstų statant namą ar pirtį galima įrenginėti iškarto t.y. nereikia laukti kol sienos pradžius.
Statant namą iš nedžiovinto rąsto daugelis rekomenduoja metus laiko palikti neįrenginėjant vidaus. Tiesiog uždedamas stogas ir paliekama be langų ir durų metus laiko stovėti.
Todėl Jums spręsti ar sutaupyti 12-15 Eur nuo sienos m2 ir metus neįrenginėti namo ar mokėti brangiau ir iškart įsikurti.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: