Ar džiūstant medienai sumažėja plyšiai tarp rąstų

Klausimas:
Rąstinių namų gamintojai pastatė mums rąstinį namą. Tarp rąstų yra nemažai tarpų. Mes rodome juos kaip broką, o mums atšauna, kad per laiką, kai išdžius mediena, tie tarpai dings, susigulės. Aš įsitikinus, kad tarpai, džiūstatnt rąstams, tik didės. Kaip yra iš tikrųjų?
Komentarai:
Džiūstant medienai, rąstai keičia savo formą (deformuojasi). Tik ką suręstame name, pagal Rąstinių namų gamybos standartų reikalavimus, plyšių neturėtų būti. Plyšiai gali atsirasti, tik vėliau džiūstant rąstams. Todėl, gamintojas Jums sako netiesą, plyšiai tikrai nesumažės. Tokia „versija“ yra labai populiari tarp nekvalifikuotų gamintojų. Jeigu buvo statoma iš nedžiovintos medienos, plyšiai turi tendenciją tik didėti.
Viskas susitvarkys, nes šiuo metu mediena yra išbrinkus, o be to namas turėtų būti surinktas be šiltinamųjų medžiagų ir konstrukcinių spynų. Manau, kad pergyvenate dėl nesvarbios problemos, problema gali būti nebent pačių surinkinėtojų darbe arba rąstų kreivume. T. y. jei rąstas nėra tiesus, o eina lenktas kaip bumerangas po 3 metų Jūsų namo siena pradės pūti būtent nuo to rąsto, be to, tokio dalyko renovacija kainuotų beveik pusę tos kainos, kurią išleidžiate tik pradėdama statybas ir surinkinėdama namą.
Jeigu namas suręstas iš ką tik išpjautos medienos, kuri nebuvusi džiovykloje, tarpai tarp rąstų tik didės.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: