Rąstinis ar iš blokelių namas

Klausimas:
Turiu sklypą 9.5 kvadrato. Sklypas ant ežero kranto, svajoju apie namelį, tiksliau nedidelį gyvenamą namą, tik viena bėda, niekaip neapsisprendžiu statyti rąstinį ar iš blokelių. Vieno aukšto ar dviejų.. Žodžiu projektus stebiu, žiūriu įvairius.
Komentarai:
Jeigu planuojate namą naudoti kaip vasarnamį, rąstinis namas puikiai tam tiktų, nes ir retkarčiais atvykus žiemą būtų lengva ir greita užkūrus židinį prišildyti. Na medis gyvybė, kvapas, kvėpuojančios sienos ir kiti privalumai. Suprantama reikia mėgti medį su jo gerom ir blogom savybėm.

Jeigu norite pastoviai gyventi sudėtinga būtų pasiekti dabar reikalaujamą A+ energinio naudingumo klasę. Įmanoma, bet bus brangu ir neturės prasmės medis. Nes namas turės būti sandarus, įrengiamas rekuperatorius vėdinimui.

Kitas klausimas kokia jūsų žemės paskirtis? Jei namų valda, tai galima kaip gyv. namą arba ūkinį statyti. Ūkiniam pastatui netaikomi energinio naudingumo reikalavimai. Nuo ežero turi būti išlaikomi apsaugos zonų atstumai. Nuo pakrantės apsaugos juostos 50 m negalima statyba. Kokio dydžio jūsų sklypas 9,5 arų?
Irmantas Pinkoraitis, Architektų studija "Archipas"
Naujai statomiems gyvenamiesiems namams nuo 2018-01-01 jau taikomas A+ energinės klasės reikalavimas. Statant rąstinį namą bus kiek brangiau įgyvendinti energinės klasės reikalavimus, kadangi namas turės būti tikrai šiltas, sandarus. Vieno rąsto nepakaks, reikės šiltinti, o taip subyra pačio rąstinio namo esmė, arba prarandama rąstinio namo esmė, kuomet tiek iš lauko, tiek iš vidaus matomas atviras medis. Arba reikės daryti dvigubo rąsto sieną - todėl bus brangiau, nei statant mūrinį namą. A+ energinės klasės reikalavimus jums bus paprasčiau įgyvendinti statant mūrinį namą. Dar pagalvokit apie karkasinį namą. Statybos kaštai bus panašūs į mūrinio, tačiau tik Jums spręsti, kokiame name norite gyventi. Visi variantai geri, belieka Jums apsistoti ties tuo, kuris Jums artimiausias širdžiai.
Dėl aukštų skaičiaus: kiek žmonių, tiek nuomonių. Į šį klausimą neįmanoma atsakyti vienareikšmiškai. Vieno aukšto name nebus laiptų, palėpių, nebus stogo šlaito, tačiau viskas bus kaip bute - toje pačioje plokštumoje, lengvai pasiekiama, senstant namo gyventojams neteks alinti pavargusių kojų kopiant į antrą aukštą.
Dviejų (arba vieno su mansarda) aukštų namas užima mažesnį plotą ant žemės, pro antrojo aukšto langus atsiveria geresnė panorama, yra galimybė įsirengti kambarius su stogo nuolydžio lubomis, gal net stoglangius.
Nėra vieno teisingo pasirinkimo arba naujausio mados klyksmo, svarbu Jūs jaustumėtės tame name gerai.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: