Rąstinio namo pamatas

Klausimas:
Ar statant rąstinę pirtį ant pamato būtina kloti neaustinį liną?
Komentarai:
Statant pirtį ar rąstinį namą svarbu apatinį rąstą apsaugoti nuo drėgmės. Dėl šios priežasties tarp apatinio rąsto ir pamato turi būti padėta hidroizoliacinė medžaga, pvz. ruberoidas. Rąstiniuose namuose dažniausiai pradeda pūti apatinis rąstas.
Taip pat svarbų neleisti lietaus vandeniui patekti tarp pamato ir rąsto. Lietaus vanduo tekėdamas siena žemyn turi lašėti ant žemės ir nepakliūti tarp pamato ir rąsto. Jei ten kaupsis vanduo apatinis rąstas supus daug greičiau.
Lino pluoštas dedamas tarp rąstų.
Neaustinis linas klojamas tik tarp rąstų. O tarp pamato ir rąsto klojama hidroizoliacija (dažniausiai naudojama dviejų sluoksnių priklijuojama bituminė danga). Pirmas vainikui rekomenduojamas maumedinis vainikas per perimetra. Maumedinio vainiko matmenys priklauso nuo naudojamo rąsto storio, o jo aukštis turi būti ne mažiau kaip 5 cm.
Statant rąstinę pirtį, namą, vasarnamį, būtina dėti nuo drėgmės apsaugančią medžiagą ant pamato. Kokią medžiagą pasirinksite, tai labai specifinis dalykas. Kas deda liną, kas audinį. Mes rekomenduojame ir savo darbo sferoje ant pamato klojame suomišką sintetinį audinį.
Egidijus Karskis, UAB Kerdara
Jokiu būdu negalima kloti ant pamato neaustinį liną, todėl, kad iš to jokios naudos. Reikia naudoti ruberoidą, du sluoksnius, o apatinę rąsto dalį nudažyti su „Kelmolio“ dervomis, skirtoms valtims.
 
Sritis:
Sritis: