A klasės rąstinio namo statyba

Klausimas:
Planuojame statyti sodybą prie ežero. Anksčiau norėjome rąstinio, bet kiek supratau, jie nebeatitinka energinių (A klasės) reikalavimų? Kokia galėtų būti alternatyva? Kuo ekologiškiau, tuo geriau.
Komentarai:
Rąstinius namus statau nuo 1996 metų, tuo domiuosi, esu pastatęs daugiau negu tūkstantį pastatų. Dabar atsirado labai daug rąstinių namų statytojų, dauguma gamintojų gamina su vėjo prapučiamomis sienomis, ypač kiauri kampai. Todėl ir tapo rąstinis namas šaltas. Esu daug pastatęs kitose šalyse rąstinių namų ir dabar statau, tačiau tokių reikalavimų nesu girdėjęs - čia juk Lietuva, stebuklų šalis. O šiandien patarčiau statyti rąstinį namą, jį priduoti kaip nebaigtą, pagyventi keletą metų įsitikinti ar jisai tikrai šaltas, o paskui iš lauko pusės galite šiltinti kiek tik norite ir padaryti apdailą.
Jonas, Edvima UAB
Nuo 2018-01-01 galios reikalavimas naujus gyvenamuosius namus statyti A+ energinės klasės. Rąstai, kaip pagrindinė statybinė medžiaga tiek A, tiek aukštesnės klasės namuose jau nepakankamai šilti. Galima statyti rąstinį namą, niekas nedraudžia, tačiau namą reikės apšiltinti ir pasiekti U=0.11. Jei norite ir viduje ir išorėje turėti natūralaus rąsto sienas reikės rinkti dvigubą rąstinę sieną su termoizoliaciniu sluoksniu tarp jų. Galima statyti karkasinį namą, taip būtų pigiau ir paprasčiau pasiekti reikalaujamus atitvaros šiluminius laidumus.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Jeigu jūs ruošiatės statyti rąstinį namą, tada jis tikrai neatitiks A klasės ir su juo toliau turėsit problemų dėl šilumos. Jums alternatyva statyti iš klijuoto tašo, kur galima padaryti norimą varžą. Reikia tik pasirinkti gerą architektą, kuris dirbęs su mediniais namais ir gerą gamintoją, kuris pasiūlys kaip padaryti A klasę. Tai nėra didelė problema.
Gintaras Vitkauskas, Namusta UAB
 
Sritis:
Sritis: