Dvigubo tašo rąstiniai namai su apšiltinimu per vidurį

Klausimas:
Ruošiamės statyti rąstinį gyvenamąjį namą. Pasirinkome 20 cm klijuotą medį. Tačiau sužinojome, kad galima statyti iš dviejų eilių po 9 cm su tarpu per vidurį (išorinė siena). Ar rąstinis namas taptų šiltesnis, jei vidurinį tarpą užpildytumėm izoliacine medžiaga? Ar toks namas būtų šiltesnis nei 20 cm klijuoto tašo namas? Jei taip, kuo patartumėte tą tarpą užpildyti ir ar nepakistų rąstinio namo privalumai, ar kvėpuotų namas?
Komentarai:
Tokios sienos varža, jei užpildysime tarpą šiltinimo medžiaga, bus apie 3.5 kartus didesnė, nei 20cm rąsto. Rąstinio namo atmosfera ir ekologiškumas išlieka.
Gerai būtų pamatyti projektą. Pati rąstinio namo su dvigubu tašu konstrukcija yra labai tvirta, oro tarpą reikia izoliouoti su eko vata ar panašia medžiaga. Namo šiluma priklausys nuo tarpo tarp sienų ir eko vatos kiekio, turiu pasakyti jog ypatingai svarbu yra medienos sukirtimo precizika. Turime pasidarę tokio namo modelį, kurį galime parodyti. Dėl Jūsų klausimo ar namas kvėpuotų, taip kvėpuotų. Svarbu, kad rąstas turėtų sandarų profilį, kitaip tariant papildomas izoliacijos zonas.
Ekspertai.lt
Turėjome tokios praktikos Lenkijoje, ten jie norejo statytis iš dviejų eilių rąstų (dvigubo tašo), o per vidury šiltinti. Jeigu jau tikrai pasirinksite tokį variantą tai patarčiau šiltinti su ekovata. Tačiau manau, kad neverta taip statyti, yra keletas aspektų kodėl. Tikrai nemanau kad namas gerai kvėpuotų, jis kvėpuotų tik iš išorės ir iš vidaus, o viduryje turėtų susidaryti kondensatas. Tikrai nežinau ar tai bus gerai...
Pavel Petrusevic, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: