Rąstų mėlynavimas

Klausimas:
Ar viduje pamėlynavęs apipjautas rąstas tinka statybai? Nuo ko rąstas mėlynuoja? Ar mėlynuoja ir žiemą, ir vasarą pjauti rąstai?
Komentarai:
Rąstų mėlynavimas galimas esant didesniai medienos drėgmei nei 18 procentų, visi nedžiovinti rąstai turi potencialą pamėlynuoti, bei atsirasti grybeliui. Žiema nupjautas rąstas, nužievintas arba apipjautas, nepamėlynuos iki pavasario. Vėliau reiktų tinkamai susandėliuoti bei džiovinti apdirbus tinkamomis priemonėmis, tada jie bus tinkami rąstiniams namams statyti.
Ekspertai.lt
Sveiki, pamėlynavęs rąstas, gali būti ir nuo to, kad guli uždaroje patalpoje be ventilacijos, arba guli lauke ir patenka lietus. Rąstai mėlynuoja ir ziemą (aišku mažiau) ir vasara pjauti rastai. Visi rąstai mėlynuos, tiesiog juos galima impregnuoti ir visas mėlynavimas dings.
Pavel Petrusevic, Ekspertai.lt
Deja, nedžiovinant rąstų jie linkę mėlynuoti, žiemą mažiau mėlynuoja, nes esant šalčiui grybiena neplinta. Jei laikysite medį ilgiau pušies mėlio neišvengsite. Nukirsti rąstai turi kuo skubiau būti išpjauti ir džiovinami ar sandėliuojami nesvarbu nuo metu laiko.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: