Kokį namą statyti, karkasinį ar rąstinį

Klausimas:
Norėčiau statyti namą, bet neapsisprendžiu karkasinį ar rąstinį! Gal galėtumėte patarti, kuris namas labiau tinka lietuviškam klimatui, taip pat, kurio kaina yra prieinamesnė? Kokie yra karkasinių ir rąstinių namų pliusai ir minusai?
Komentarai:
Suomiški skydiniai karkasiniai namai yra vieninteliai Lietuvoje turintys CE kokybės sertifikatą. Jie yra moduliniai - surenkami iš jau gamykloje paruoštų modulių. Statybos aikštelėje modulius reikia tik sujungti tarpusavyje. Tai būtent ir nulemia kokybišką statybą, nes nelieka galimybės padaryti klaidų svarbiausioje konstrukcijoje surinkimo metu. Suomiškiems skydiniams karkasiniams namams duodama 10 metų gamyklos garantija.
Ekspertai.lt
Jei statotės namą pastoviam gyvenimui, o ne vasarnamį, tai vienareikšmiškai priimtinesnis skydinis (karkasinis) variantas. Jei vasarnamis tuomet tokį, koks Jums labiau patinka... Priežastis yra ta, kad rąstinis namas nėra šiltas, jį reikia pastoviai šildyti, o šiais laikais tai ypač brangu. O skydinių namų šiluminę varžą galima pasiekti 5 ir daugiau. Be to ji galima apdailinti, kad būtų panašus į rąstinį namą.
Regimantas, Good house
Sveikesnis rąstinis namas, o visa kita jau skaičių klausimas. Lietuvos klimatas tinkamas tiek rąstiniam, tiek karkasiniam namui.
Statant tokio pačio projekto namą kaina pamatams, stogui, durims, grindims ir t.t. yra ta pati, nes niekuo nesiskiria. Lieka klausimas tik dėl pačių namo sienų, jų kaina ir savybės. Rąstinio namo sienos yra 100 procentų natūralus gaminys be jokios sintetikos.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: