Kiek reikia rąstų 150 m2 namo statybai

Klausimas:
Kaip reikėtų pasiskaičiuoti reikiamą rąstų kiekį gyvenamo namo statyboms. Arba, kiek preliminariai su užmetimu gali prireikti medienos 100 - 150 m/2 namui.
Komentarai:
Priklauso nuo to, iš kokio storio rąstų statysite namą. Nepamirškit, kad gyvenamas namas turės būti A+ šiluminės klasės, tai vien rąstai netiks.
Algirdas Pranckevičius, UAB Astreta
Jeigu tai klijuota mediena, būtų 100 m2 būtų 28,76 m3 160 storio sienojams pasigaminti, dėžutės kaina apie 15000 Eur.
Privalumai:
Greita statyba: neatsiras pelėsis tarp rąstų, nepamėls mediena, aukšta kokybė ir jokių, po dviejų metų atsirandančių, problemų.
Ekspertai.lt
Priklausomai nuo sukirtimo būdo ir rąstų storio, išeiga būtų 3 - 5 kvadratiniai metrai sienos, iš 1 kubo neapdirbtų rąstų. Prie to dar reikėtų pridėti balkius bei rąstus, jei reikalinga, stogo konstrukcijai.
Deja, rąstinio namo kainą pagal grindų plotą skaičiuoti beviltiška, nes plote 10x15 m, galima ir 7 sienas statyti, o galima ir 14. Rąstinės dalies aukštis gali būti 3,5 o gali ir 4,8 m, skliautai rąstiniai (arba karkasiniai) iki 8,5 m, taigi, įmanomas skirtumas 2 - 3 kartai.
Patiems pirktis medienos nepatariu, nes nežinant statybos specifikos, galima tiesiog perniek išleisti pinigus, kaip jau yra ne vienas padaręs, tuomet statyba tampa brangi ir kainuoja daug nervų.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: