Senų medinių sienų paruošimas dažymui

Klausimas:
Prieš 5 metus pastatėme medinį namą, tada buvo naujai nudažytos išorinės namo sienos. Dabar pastebejau, kad vietomis medis pažaliavęs? Kaip man reikėtų paruošti senas medines sienas dažymui, kad dažant neliktų tų dėmių?
Komentarai:
Prieš dažymą pagrindinis paruošiamasis darbas yra medinių sienų šveitimas. Seni byrantys dažai nušveičiami plieniniu šepečiu medienos rievių kryptimi, jeigu norite nušveisti dar geriau, šveiskite švitriniu popieriumi ir nuplaukite. Nereikia skusti gerai sukibusių dažų. Sienas nuplaukite švariu vandeniu su vejai laistyti naudojama žemo slėgio žarna. Neplaukite medienos naudodami aukštą slėgį. Jei ant medienos matosi pilkų, baltų ar kitos spalvos pelėsių ar grybų apnašų, jas pašalinkite antiseptiniu medienos balikliu„Beržas“. Pelėsiniai grybai, kurie gadina, bet nėra pavojingi, dažnai įsimeta į aliejinius dažus, jeigu šalia yra kitų augalų. Grybus nuplaukite antiseptiniu medienos balikliu „Beržas“ ir vandeniu (santykis 1:1). Tegul nuplautas paviršius gerai išdžiūsta, tačiau nuo valymo iki dažymo negali praeiti daugiau nei viena savaitė. Dažymas. Geriausia dažyti debesuotą sausą vasaros dieną. Dažydami šviečiant saulei „sekite“ paskui saulę aplink namą, kad dėl aukštos temperatūros nesusidarytų pūslelių: šiaurinės sienos dažomos ryte, rytinės – priešpiet, pietinės – po pietų, o vakarinės – vakare. Dažoma apvaliu šepečiu. Paviršius dažomas medienos rievių kryptimi. Užtepkite dažus dviem trimis potėpiais medienos kryptimi, smarkiai išskirstykite dažus, kad poros ir įtrūkimai užsipildytų ir galiausiai lengvais potėpiais užtepkite sluoksnį medienos kryptimi. Svarbu, kad sluoksniai būtų ploni, nes du ploni sluoksniai laikosi daug geriau nei vienas storas. Netepkite daugiau sluoksnių nei būtina. Garsiausi tradiciniai dažai yra linų sėmenų aliejaus pagrindu pagaminti dažai bei dispersiniai dažai. Abi dažų rūšys atitinka svarbiausius reikalavimus, kurie būtini dažant išorines pastatų sienas: skaidrūs, su jais lengva dirbti, taupiai naudojami, neapkrauna (neapsunkina) medienos, gana gerai nudažomi ir apsaugomi mediniai paviršiai, lankstūs, turint omenyje paviršių apimties pokyčius. Jeigu anksčiau pastatas buvo dažytas dispersiniais dažais, siūlome ir toliau jais dažyti.
D.Marcinkevičienė, Retrorega, UAB
Žalias dėmes reikėtų pabandyti išnaikinti ir tada iš naujo nudažyti. Pelėsio išnaikinimui yra įvairių priemonių. Konkrečiau patarti būtų galima gyvai pamačius situaciją. O kol kas - viena galiu pasakyti - venkite naudoti valymo priemones, kurių sudėtyje yra chloro. Geriau naudoti rūgštinius preparatus pelėsių naikinimui ir dėmių išvalymui. Pas mus galima įsigyti tokių preparatų rūgštiniu pagrindu.
Nerijus, Tonacija, UAB
Dažai apsaugo medieną apie 5-7 metus. Vėliau tenka medines sienas perdažyti. Jūsų atveju reikėtų medieną nuvalyti ar nuplauti su medienos balikliu arba restauratoriu, padengti medienos impregnantu (kuris apsaugo nuo kirvarpų, žalumos, pelėsio) ir dažyti norima spalva.
Gediminas, UAB Duliuksa
 
Sritis:
Sritis: