Statybos darbai

Namo statybos kaina už kvadratinį metrą

Kokia namo statybos kaina už 1 kv.m, jei statomas visas namas – nuo pamatų iki raktų su visa apdaila? Namas paprastas, iš blokelių, vidaus sienos – dažomos, fasado apdaila – tinkuota. Standartinis namas, todėl domina kvadratinio metro kaina.

Blokelių mūrijimo kaina

Domina blokelių mūrijimo kaina. Kiek kainuoja rinkoje sienos mūrijimas blokeliais?

Kas gali būti statybos vadovu

Gavau leidimą (patalpinta IS infostatyba) naujo pastato statybai, gyvenamo namo plotas 52m2, svirno 24m2. IS infostatyba reikalingas pranešimas įrašyti statybos vadovą, jo duomenis. Kas gali būti tuo vadovu, kokia jo turi būti kvalifikacija, profesija, atestatas? Ar gali juo būti projektą atlikęs asmuo? Ar iš vis jis reikalingas? Statybą vykdysiu pats be rangovo. Prašau padėti susiorientuoti.

Ar galima sustiprinti betono paviršių

Betonavausi kaimo sodyboje grindis, žvyro ir betono santykį dariau 1:4, naudojau paprastą smulkų žvyrą ir 500 stiprumo betoną. Išliejus ir išlyginus betoną atrodė viskas gražiai, bet jam išdžiūvus jau po kelių dienų paviršius pasidarė kažkoks trapus, užtenka stipriau patrinti su koja ir paviršiuje lieka ištrupėjimas, o jei patrinčiau ilgiau, tai ir iki putplasčio prisikasčiau. Po betonu 10 cm putplastis. Nesuprantu, kodėl taip atsitiko. Gal yra kokia priemonė, kuri sustiprintų paviršių ? Ir kokią klaidą aš padariau?

Privažiavimo prie sklypo įrengimas nuo pagrindinio kelio

Prie sklypo, kuris ribojasi iš trijų pusių su kitais privačiais sklypais, o iš vienos su asfaltuotu pagrindiniu keliu - nėra kelio privažiavimui, nei pačio sklypo plane (NŽT tvirtintas 2016 metais) nei kaimynų sklypų planuose. Kiek žinau LR kelių direkcija neleidžia daryti naujų nuovažų. Ką daryti tokioje situacijoje?

Ar gali namas žiemą stovėti nešildomas

Norime restauruoti seną mūrinį namą, namas būtų žiemą nešildomas. Šiuo metu name negyvena niekas ir yra įsiveisęs pelėsis. Realiai, reikėtų renovuoti visą namą nuo pamatų iki stogo. Ar verta restauracija ir ar yra kokių specialių medžiagų (sienos, pamatas, stogas ir t. t.), kurios leistų be problemų peržiemoti namui?

Ar privaloma samdyti statybos vadovą

Statysiu ūkio būdu ir privalau nusisamdyti statybos vadovą. Kokios jo pareigos ką jis turi daryti ? Kokia statybos žurnalo paskirtis, kas jo gali pareikalauti, ar jis reikalingas priduodant namą? Ar statybos vadovas turi būti pasamdytas pagal darbo sutartį ar užtenka pasamdyti kaip zmogų?

Kas yra kapitalinis remontas

Ar galima taikyti sąvoką Kapitalinis remontas, jei gamybinio pastato (apie 20 000 m2) sutvarkymo metu nugriaunami nevertingi priestatai (iki 200 m2)? Ar tai besąlygiškai rekonstrukcija?

Leidimas gręžti skylę daugiabučio sienoje

Ar reikia leidimo norint išgręžti namo sienoje skylę norint įsivesti oro padavimo sistemą daugiabutyje?

Surenkamų namų iš gelžbetoninių plokščių pliusai, minusai

Kokie surenkamų namų iš gelžbetoninių plokščių pliusai, minusai?

Ar galima prie minusinės temperatūros mūryti sienas

Norėjau paklausti, jau prasideda minusinė temperatūra, ar galima mūryti sienas (iš silikatinių blokelių), ar jau metas stabdyti statybas ir laukti pavasario?

Garažo grindų betonavimas

Pastatėm atskirai garažą su pirtele. Garažas 50 m2. Garažo grindis išbetonavom prieš 3m. nelygiai. Dabar norim išbetonuoti išlyginamu sluoksniu 7 cm, su nuolydžiu. Ar reikia dėti plėvelę tarp betoninių sluoksnių, ar reikia dėti prie pamatų polistirolio, ar kitą hermetiką?

Namo su pilna apdaila statybos kaina

Kiek šiuo metu kainuoja namo statyba su pilna apdaila už kvadratinį metrą?

Gelžbetoninių plokščių kainos

Kokios kainos apytiksliai namų iš gelžbetoninių plokščių? Nuo ko jos priklauso?

Kelio į sodybą įrengimo darbai

Norėčiau paprašyt patarimo dėl kelio į sodybą įrengimo darbų. Kelio beveik kilometras. Jis eina per pievą ir mišką. Gruntas - priesmėlis, priemolis, šiek tiek durpingos žemės. Gruntiniai vandenys gana aukštai, dažnai įmirksta dirva. Aš noriu nuimt dirvožemį, buldozeriu aplygint gruntą, užpilt 30 cm smėlio (kasčiau savam sklype, nors smėlis gana smulkus), dėt geotekstilę ir pilt smėlio ir žvirgždo mišinį fr. 0/5. Problematiškesnėse vietose - 0/32. Šonuose iškast griovelius vandeniui nutekėt. Sakyk ar verta dėt geotekstilę, ar geriau vietoj jos pilt geresnės kokybės žvyrą, ar pilt storesnį sluoksnį?

Keraminių plytų namo mūrijimo kaina

Noriu sužinoti keraminių plytų namo mūrijimo kainas. Per kiek laiko sumūrytumėte 100 m2 namą?

Kada galima pradėti kelti mūrą

Šiandien baigia daryti pamatus, pamatai poliniai. Norėtume paklausti, kada galima būtų pradėti kelti mūrą ,ar reikia laukti 28 paras? Statybininkai sako, kad galima luktelt savaitą ir galime kelti mūrą. Ar verta sutikti su jų nuomone? Nuomonės pačios įvairiausios - vieni sako, kad galima iš karto kelti mūrą, kiti sako, kad geriau duoti nusistovėti. Namukas bus nedidelis 80 m2, vieno aukšto, poliai igręžti, 1,60 m gylis, kas 1,50 m. Patarkite, kaip pasielgti geriau, ar pradėti kelti mūrą uz savaitės, ar geriau jau atidėti iki pavasario.

Kodėl trupa pamatų betonas

Ruošiuosi pirkti namą, bet pastebėjau, kad namo pamatai turi defektą. Pamatai yra aptinkuoti iš lauko pusės, bet ten, kur tinkas atšokęs (o tokių vietų yra daug) matosi, kad pamatai virsta žvyru ir trupa. Dėl kokių priežasčių taip yra ir ar yra galimybė ir būdai tokiam defektui ištaisyti. Ar įmanoma tokius pamatus renovuoti ir ar tai labai brangu. Namas karkasinis, vieno aukšto su mansarda, statytas apie 1965 m.

Grindų betonavimas savaime išsilyginančiu mišiniu

Kaip reiktų betonuoti grindis voniai sename rąstiniame name? Ar betonas gali liestis su namo medinėmis sienomis, ar jas reikia kažkaip izoliuoti?

Kas geriau - plytos ar blokeliai

Pamatai yra, tik neapsisprendžiu, kas geriau plytos ar blokeliai? Patarkite.

Įmonės samdymas namo statybos darbams atlikti

Planuoju samdyti įmonę, kuri galėtų atlikti namo statybos darbus nuo a..z. Patarkite, kaip pasirašyti sutartį tokią, kad nebūčiau paskui stipriai apgautas. Į ką būtent reikia atkreipti dėmesį, kokios sąlygos patartumėte įtraukti ir t.t.

Namo statybos iš gelžbetoninių plokščių ar blokelių

Statyti namą iš blokelių ar surenkamą iš gelžbetonių plokščių?

Kokia reikalaujama gelžbetoninių surenkamų namų sienų šiluminė varža

Mes galvojame statyti surenkamą gelžbetoninį gyvenamą namą. Tokius namus šiuo metu Lietuvoje siūlo kelios įmonės: "Markučiai", "Aksa", "Betonika". "Markučių" statomų surenkamų gelžbetoninių namų deklaruojama sienų šiluminė varža yra 4,8 kv.m. K/W, trisluoksnės sienos (jų šiltinti nebereikia). "Aksa" namai apie 5, o "Betonika" - 6 kv.m K/W. Mane domina, ar Markučių statomų namų varža (4,8) tinkama ir užtektina tokiems namams? Ar ji ne per maža? Ar tokie namai šilti? Ar nebus problemų pridavinėjant užbaigtą namą? Ar toks namas atitiks reikalavimus? Kokia reikalaujama gelžbetoninių surenkamų namų sienų šiluminė varža?

Iš kokios medžiagos statyti A klasės namą

Jau neužilgo pradėsim statytis A+ klasės namą (170kv). Niekaip neišsirenkam iš kokios medžiagos jį statyti. Ką galite pasiūlyti ir patarti? Įdomi nuomonė ir apie pamatus.

Kokia gelžbetonio plokščių varža geriausia

Noriu paklausti, kurių Lietuvos gamintojų trisluoksnio gelžbetonio plokščių geriausia varža ir, apskritai, kokia ji galėtų būti geriausia ? Ir dar, ar pakanka apie 20 cm storio gelžbetonio plokštės norint izoliuoti garsą tarp butų ir laiptinės?

Kas ekonomiškiau vieno ar dviejų aukštų namas

Norėjau paklausti dėl 120 kv. m namo statybos, kokį statyti yra ekonomiškiau vieno ar dviejų aukštų?

Medžiagos vidinės pertvaros mūrijimui

Bute reikia išmūryti keletą vidinių pertvarų, viena jų virtuvėje, kur kabėtų spintelės. Kokius blokelius vidinių pertvarų mūrijimui rinktis pagal kaina ir kokybę?

Skylių gręžimo kaina

Nuo ko priklauso kokia yra skylių gręžimo kaina? Ar daro įtaką kainai kur yra gręžiama skylė, t.y. pvz. mūro sienoje, pamate, gelžbetoninėje plokštėje ir pan.?

Vienos ar dviejų blokelių eilių mūrijimas

Ar statant iš blokelių namą užtenka vienos blokelių eilės ar reikia mūryti dviem blokelių eilėmis?

Dviejų aukštų namas su sutapdintu stogu

Norėjau paklausti, į ką reikia atkreipti dėmesį statant 2 aukštų medinį karkasinį namą su sutapdintu stogu? Ar toks namas racionalus lyginant su šlaitiniu stogu? Kokia turėtų būti 1 aukšto ir 2 aukšto perdangos plokštė? Kokią siūlytumėte įrengti stogo dangą? Apdailai norėčiau medinės apdailos, ar galima dailylentes orientuoti vertikaliai?

Namo statybos kaina

Norime statyti namą, kokia preliminari statybos kv. kaina? Dar galvojame apie plotą.

Statybinių medžiagų kaina namo statybai

Rašau jums norėdama sulaukti pasiūlymų šioms medžiagoms pirkti: 1. Mūras (stiprumo klasė ne mažiau 5 MPa) - 21 m³ (dvidešimt vienas kubinis metras). Blokelių ar plytų sienos storis 20 centimetrų. 2. Putplastis sieninis (EPS70 žiūrėti Šiloporo intrnrtinį puslapį) pirkti galite atitikmenį 21,9 m³ (dvidešimt vienas ir devynios dešimtosios kūbinio metro). Apšildymo storis 20 centimetrų. Perkant iš karto 20 centimetrų storio patariu, kad būtų polistirolas būtų frezuotais kraštais. 3. Vidinės pertvaros blokeliai ar plytos 12 centimetrų storio 4.9 m³ (keturi ir devynios dešimtosios kūbinio metro). Domina kaina kiekvienos iš šių medžiagų. Taip pat kokia medžiagų pristatymo kaina į Vilniaus rajoną, Riešę ?

Sienos išmūrytos iš silikatinių baltų plytų sutvirtinimas

Norėjau paklausti kuo ir kaip būtų galima sutvirtinti sieną išmūrytą iš silikatinių baltų plytų? Plytos mūrytos viena prie kitos be perrišimo. Gal galima būtų uždėti lankstų metalinį armavimo tinklą ir aptinkuoti?

Namo iš gelžbetoninių plokščių statymo terminai

Per kiek laiko pastatomas namas iš gelžbetoninių plokščių?

Grindų šiltinimo ir betonavimo darbų eiga

Kokia yra grindų šiltinimo ir betonavimo darbų eiga ant polinių pamatų?

Medinės perdangos betonavimas

Esu pasistatęs karkasinį namą. Antro aukšto perdanga medinė, balkiai 20 cm aukščio ant viršaus DSP plokštė, dregmei neatspari. Atsitiko taip, kad bestatant plokštė smarkiai sušlapo ir išsikilnojo. Jei ant tos plokštės pakločiau plėvelę ir užpilčiau betono sluoksnį, tokiu išbetonuočiau perdangą, kokių 5 cm storio. Tuo pačiu išsilyginčiau grindis ir sumažėtų garsas vaikštant išbetonuota perdanga antrame aukšte. Ką galite man patarti šioje situacijoje.

Lyginamojo betono sluoksnio dėjimas

Garaže išbetonavo grindis. Dėjo dvigubą 15 x 15 vielos tinklą ir 15 cm storiu liejo betoną. Betoną gamino stiprų 1/3 ir dar papildomai užgeležino. Išliejo labai nelygiai - kalnai iki 5 cm storio. Dabar žada gruntuoti ir dėti lyginamąjį sluoksnį. Ar laikysis tas sluoksnis, ar neatšokinės po žiemos, kai automobiliai važinės juo?

Skylių gręžimo procesas

Skylių betone gręžimas - kaip visa tai atliekama?

Skylių gręžimo užsakymas

Ką skylių gręžimo užsakovas privalo padaryti prieš atvykstant meistrams į vietą?

Betonavimo darbų kaina

Domina betonavimo darbų kaina už m2. Kiek kainuoja pas Jus betonavimas su viskuo ar atskirtai tik darbas?

Naujo namo statybos ant seno namo pamatų

Norėčiau paklausti nuo ko pradėti naujo namo statybą? Paveldėjau seną namą apie 100 metų, norėčiau ant jo pamatų pastatyti naują namą iki 80 kvadratų. Nuo ko reikėtų pradėti?

Skylių gręžimo deimantiniais grąžtais privalumai

Kodėl verta rinktis deimantinį skylių gręžimą? Kokie jo privalumai?

Monolitinis žiedas statant 1 aukšto namą

Statant 1 aukšto namą 200kv. iš M18 Arko blokelių, ar reikalingas monolitinis žiedas?

Medžiagų paruošimas grindų betonavimui

Kokiu santykiu reikėtų betonuoti grindis? 600 betonu? Koks vandens, žvyro ir cemento santykis?

Betono gręžimas deimantinėmis karūnomis

Betono gręžimas deimantinėmis karūnomis. Kam gali būti reikalingas kiaurymių betone gręžimas?

Sienos iš blokelių lyfginimas užpilant betonu maišytu vietoje

Ar galima lyginti 25 cm storio sieną iš Haus blokelių, užpilant betonu maišytu vietoje, kas 3-4 eiles su monolitine 25 cm siena? Įtariu, kad stiprumas kažkiek didesnis monolitinės sienos, bet kaina žymiai mažesnė Haus blokelių. Domina ekspertų pasvarstymai - ar tikrai silpnesnė siena, ar nežymiai, ar tikrai daug pigiau gaunasi, ar tik truputį?

Namo grindų betonavimas žiemą

Norėjau pasiteiraut ar galima žiemos laikotarpiu betonuoti individualaus namo grindis? Perdanga nešiltinta, yra tik difuzinė Sigos plėvelė, tačiau namas yra šildomas dujine patranka, kadangi neseniai buvo tinkuotos sienos, name pastoviai palaikoma 2-5 laipsniu temperatūra. Ar yra kažkokios temperatūrinės ribos? Teko girdėt, kad lauke temperatūra būtų nežemesnė negu minus 5 laipsniai, kiek tame tiesos?

Leidimas kelio tvarkymui

Turiu žemės sklypą, šalia jo - nuomojamas iš valstybės sklypas. Nusprendėm savam sklype statyti namą, tačiau iki jo servitutinis kelias yra sunkiai pravažiuojamas. Kadangi valstybės sklypas yra už mano sklypo ir pagal dokumentus matyti, kad tikrai yra jau užregistruotas servitutinis kelias (6 m pločio). Nuo ko reiktų pradėti, kad tą kelią sutvarkyti? Ar yra galimybė prašyti, kad savivaldybė tą kelią padarytų bent jau pravažiuojama ir ar galiu pats nusprendęs imti ir pradėti jį tvarkyti?

Skylių gręžimas šlapiuoju būdu

Skylių gręžimo šlapiuoju būdu privalumai ir trūkumai. Kokie jie?

Skylių gręžimo sausuoju būdu privalumai

Skylių gręžimo sausuoju būdu privalumai. Kokie jie?

Ar reikia susirūpinti dėl sienos susilpninimo

Į tarpbutinę, laikančią sieną įdėtas instaliacinis lovelis laidams. Planuojant nesitikėjau, kad jis toks didelis - jam buvo išdaužta maždaug 80x12cm ploto vertikali skylė (gylis maždaug apie 6cm). Siena yra laikanti, iš 25cm silikatinių plytų, pirmas aukštas iš penkių. Ar reikia dėl to susirūpinti - dėl sienos susilpninimo, garso izoliacinių savybių ir t.t.? Ar visgi nėra dėl ko nerimauti?

Leidimas nugriauti senus pamatus

Mūsų gyvenamojo namo žemės sklype (žemės sklypo naudojimo būdas: mėgėjų sodų) yra registruoti betoniniai šiltnamio pamatai. Norime tuos pamatus nugriauti, tad kokius dokumentus reikia sutvarkyti prieš atliekant griovimą?

Betonuoti grindis iki sienos ar virš pamato

Betonuojame grindis renovuotame mediniame name. Vieni meistrai sako, kad pamatą reikia užlieti betonu iki sienos. Kiti, kad reikia betonuoti apie 2 cm virš pamato. Tai kaip iš tikrųjų būtų teisingai? Ant betono bus dedamos plaukiojančio parketo grindys.

Grindų betonavimas, kai ant sienų susuktas gipsas

Turime šiokią tokią bėdą, renovuojame nuosavą namą, gavosi taip, jog ant sienų jau susuktas gipsas, o grindys dar neišbetonuotos. Pradžioje renovacijos galvojome dėti medines grindis. Kadangi viskas pasikeitė, gal turite mums kokių patarimų, gal yra koks betonavimo būdas, kad nepakenktume gipso kartonui įnešdami tokį didelį drėgmės kiekį?

Platifikatorius šildomų grindų betonavimui

Norėjau pasiteirauti, kokio ir kiek reikia plastifikatoriaus betonuojant šildomoms grindims?

Šlapias grindinio šildymo betonavimas

Norėjau pasiteirauti apie grindinio šildymo betonavimą. Esu girdėjęs, kad šlapias betonavimas grindiniam šildymui geriau nei pusiau sausas, nes jis tankesnis, mažiau turi oro, geriau susiriša ir geriau atiduoda šilumą. Kaip yra iš tikrųjų? Jei šlapias geriau, tai gal žinote, ką galima būtų pasamdyti 100 kv. m, nes dauguma dirba su sausu?

Grindų betonavimas pirtyje

Pasistačiau rąstinę pirtį, įrenginėju vidų. Kaip tikslingai išbetonuoti grindis? Aš galvoju daryti taip: dedu politileninę plėvelę, 10 cm polistirolį ant grunto. Polistirolis būtų tame pačiame aukštyje su pamatų rostrverku, tada dedu dar 5 cm polistirolio, kad nebūtų šalčio tilto, kloju betoną 5 cm storio, prieš tai aplink perimetrą klijuoju izoliacinę juostą. Ant išbetonuoto paviršiaus dedu lages (10x5 cm) ir grindis.

Pravažiavimo plotis tarp dviejų sodininkų bendrijų ribų

Prašau paaiškinti kokio pločio turėtų būti pravažiavimo plotis tarp dviejų sodininkų bendrijų ribų? Jeigu galite išaiškinti viską, kas susiję su terminu pravažiavimas.

Pranešimas apie statybų pradžią

Turim projektą (2018m.) padarytą, statybų leidimą, statome iki 80kv. namą. Ar reikia prasinešti dėl statybų pradžios?

Ar betonines grindis reikia termiškai treniruoti

Name bus įregtos šildomos grindys. Esu girdėjęs, kad betonines grindis reikia termiškai treniruoti. Kokia būtų išsami metodika?

Įtrūkimai išbetonuotose grindyse

Statytojas namo betonines grindis (juodgrindes) betonavo šių metų lapkričio mėn. antroje pusėje. Gruodžio pabaigoje, kiek atšilus orams buvo pastebėti įtrūkimai viduryje patalpų (kol kas minimalūs, betonuojant juodgrindes ir šiuo metu, nei stogo, nei langų dar nėra (namas dviejų aukštų). Ar reikėtų dėl to sunerimti? Dėl ko taip galėjo nutikti? Ant juodgrindžių dar dėsis 25 cm putplastis ir bus įrengiami šildymo vamzdeliai, bei betonuojamas galutinis sluoksnis.

Juodgrindės gyvenamame name

Ar reikalingos juodgrindės gyvenamame name? Daug kas sako tai tik dėl "graužikų" apsaugos ir patogumo dirbti toliau. Ar nepaprasčiau būtų dėti tinklą nuo graužikų, plėvelė, polistirolą ir tuomet tikras grindys?

Grindų betonavimas grindiniam šildymui vandeniu

Planuoju grindis betonuoti Knauf FE50, grindinis šildymas vandeniu. Ar betono sluoksnis (min 3,5cm) nuo vamzdelio viršaus ar nuo pagrindo, mano atveju, nuo polistirolo; ar tikrai nereikia armatūros tinklo? Kur galėčiau rasti smulkesnės info apie betonavimą su Knauf FE50 grindiniam šildymui vandeniu, nes "Aš pats galiu išlyginti grindis" kalba tik apie betonavimą "elektrinių grindų".

Grindų sėdimas

Gyvenu bute ir planuoju daryti remontą, klausimas iškilo dėl grindų betonavimo. Šiuo metu yra sudėtos medinės grindys, ant kurių pastačius akvariumą tarp apvado ir grindų atsirado apie 2 cm tarpas. Po grindimis yra apie 5-6 cm tarpas. Ar būtina pilti apie 6 cm betono storio sluoksnį norint neprarasti grindų aukščio? O gal yra kitų variantų kaip turėti tvirtas grindis, kurio nesusėstų nuo didelio svorio?

Minimalus namų valdos sklypo plotas namų statyboms

Sveiki, norėčiau paklausti, koks minimalus namų valdos sklypo plotas turi būti Trakų rajone vienbučių dvibučių namų statyboms?
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 360748 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3231
Iš viso buvo užduota 147930 klausimų