Iš kokios medžiagos statyti A klasės namą

Klausimas:
Jau neužilgo pradėsim statytis A+ klasės namą (170kv). Niekaip neišsirenkam iš kokios medžiagos jį statyti. Ką galite pasiūlyti ir patarti? Įdomi nuomonė ir apie pamatus.
Komentarai:
Jau daugiau kaip 10 m. statome skydinius namus, praktiškai visada A klasės, nuo šių metų A+. Turime tikrai didelę patirtį įvairiausios architektūros namo statyboje. Druskininkuose esame statę ne vieną namą. Didžiausias skirtumas tarp skydinio ir mūrinio statybos greitis ir iš karto maži šildymo kaštai, nes nėra šlapių statybos procesų.
Vaidas Morkevicius, Bakūžė LT, UAB
Dabar dažniausiai A klasei renkasi akyto betono blokelius. Siulytumėme statyti iš YTONG blokelių. Jų labai gera kokybė.
Jonas Žemaitis, Blokelių centras, UAB
A+ arba geresnės klasės namui yra tinkamos visos statybinės medžiagos. Pasirinkimą lemia smulkmenos ir "patinka/nepatinka" sprendimas. Silikatiniai blokeliai-vieni iš populiariausių, didžiausias atsparumas gniuždymui. Tačiau silikatiniai blokeliai yra "šalčiausi". A+ klasės namui iš silikatinių blokelių tektų šiltinimui naudoti ~30cm storio polistirolą. Kita medžiaga-dujų silikato blokeliai. Privalumas-~6 kartus "šiltesni" nei silikatiniai, ~3 kartus lengvesni. Tačiau jų atsparumas gniuždymui ženkliai mažesnis. Dar naudojami keramikos blokeliai. Stipresni už dujų silikatą, šiluminės charakteristikos prastesnės nei dujų silikato, tačiau geresnės nei silikatinių blokelių.
A+ klasės namui siūlyčiau pagalvoti apie plokštuminio pamato įrengimą. Privalumas su bet kuriuo kito tipo pamatu-visiškas šalčio tiltų nebuvimas, nereikalinga sunkioji technika įrengimui (nereikia gręžti grunto), visiškai nesuardomas gruntas po pamatu. Ir įrengus plokštuminį pamatą jūs jau turite 1aukšto grindis, paruoštas apdaila (išvedžiotas grindų šildymas, nuotekos).
Siūlome tik karkasinį, turėsite kokybišką ir komfortišką būstą. Visos technologijos geros, svarbu laikytis visų reikalavimų.
Vienos teisybės ir vieno teisingo sprendimo statant energetiškai efektyvų namą (o ir bet kokį kitą) nėra. Visos medžiagos geros, jei parenkami geri sumuštinio komponentai. Visi blokeliai turi savų pliusų ir savų minusų. Jei rinksitės šiltus blokelius, reikės mažiau šiltinimo medžiagos, tačiau blokeliai bus minkštesni. Jei rinksitės iš šaltų blokelų, tuomet vieni yra trapūs, antriems sunku rasti varžtų, treti netikslūs, kai kuriuos reikia mūryti ant skiedinio, kitus pakanka ant klijų. Ir žinoma, renkantis šaltus blokelius reikės daugiau šiltinti namą, o jei ta mintis nebaisi, tuomet būtinai įvertinkite smeigių kainą (1m² apšiltinti reikia min. 5 smeigių. Vidutiniškai, vidutinio namo išorės sienų plotas būna apie 200m², vadinasi reikia apie 1000 vnt. smeigių).
Taip pat nepamiškite, jog egzistuoja ir medinių namų tipas (karkasiniai, rąstiniai, jau gamykloje surinkti ir vietoje kaip lego sumontuojami - skydiniai). Jie niekuo nenusileidžia mūriniams namams, be to, statant medinį namą, galima sumažinti šalčio tiltelius (ir šilumos nuostolius per atitvaras) iki minimumo. Tačiau mediniuose namuose reikės daugiau investuoti namo sandarumą.

Pamatai irgi turi savų pliusų ir savų minusų. Geriausia pamatų tipą parinkti, apskaičiuoti, jei yra atliktas grunto geologinis tyrimas. Jei tokio tyrimo nėra atlikta, tuomet renkamasi pagal kainą. Pigiausi pamatai yra gręžtinių polių, tada brangesni yra juostiniai, o brangiausi plokštuminiai (miniu tik pagrindinius pamatų tipus). Tačiau renkantis plokštuminius pamatus iškart išliejant jau yra paklojami šildymo, vandentiekio nuotekų vamzdynai, elektra. Todėl verta apsvarstyti, ir sudėti, kas iš tiesų yra pigiau - gręžtiniai poliniai pamatai+santechnika+elektra+grindų betonavimas ar plokštuminiai pamatai, kurie iškart jau yra ir apšiltinti ir su visomis sistemomis...

Taigi, nėra vienos vienintelės tiesos, patys turite apsispręsti, kas jums geriau. Visos medžiagos turi savų pliusų ir savų minusų.
Kristina Rašimienė, Ekspertai.lt
Dėl pamatų: jeigu reljefas yra lygus, be didelių nuolydžių, tai žinoma plokštuminiai pamatai būtų šilčiausi. Jeigu nežinote tai plokštuminis pamatas yra apšiltintas visu paviršiumi: tiek šonai, tiek apačia. Ir liejant plokštuminį pamatą visos komunikacijos yra sudedamos jau jį, tad uždėjus sienas su stogu beliks tik apdaila, visos komunikacijos jau bus sudėtos pamate. Tiesa kalbu apie namą be rūsio (rūsys ekonomiškai neefektyvus, bet esant dideliam poreikiui už jį mokama ir jis įrengiamas).
Dėl medžiagų: mano vienareikšmiškas patarimas būtų statyti skydinį namą, tokiu būdu per 6-8 savaites po užsakymo galite turėti namą, paruoštą apdailai: sienos su išorės apdaila, langai, durys ir stogas. Švaru, greita, darbai gali būti atliekami bet kokiu oru ir nenukenčia kokybė (nėra šlapių procesų, o visas atvežtas ir montuojamas konstrukcijas galima apsaugoti plėvele).
Linas Vitkevičius, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: