Privažiavimo prie sklypo įrengimas nuo pagrindinio kelio

Prie sklypo, kuris ribojasi iš trijų pusių su kitais privačiais sklypais, o iš vienos su asfaltuotu pagrindiniu keliu - nėra kelio privažiavimui, nei pačio sklypo plane (NŽT tvirtintas 2016 metais) nei kaimynų sklypų planuose. Kiek žinau LR kelių direkcija neleidžia daryti naujų nuovažų. Ką daryti tokioje situacijoje?

Kelio į sodybą įrengimo darbai

Norėčiau paprašyt patarimo dėl kelio į sodybą įrengimo darbų. Kelio beveik kilometras. Jis eina per pievą ir mišką. Gruntas - priesmėlis, priemolis, šiek tiek durpingos žemės. Gruntiniai vandenys gana aukštai, dažnai įmirksta dirva. Aš noriu nuimt dirvožemį, buldozeriu aplygint gruntą, užpilt 30 cm smėlio (kasčiau savam sklype, nors smėlis gana smulkus), dėt geotekstilę ir pilt smėlio ir žvirgždo mišinį fr. 0/5. Problematiškesnėse vietose - 0/32. Šonuose iškast griovelius vandeniui nutekėt. Sakyk ar verta dėt geotekstilę, ar geriau vietoj jos pilt geresnės kokybės žvyrą, ar pilt storesnį sluoksnį?

Leidimas kelio tvarkymui

Turiu žemės sklypą, šalia jo - nuomojamas iš valstybės sklypas. Nusprendėm savam sklype statyti namą, tačiau iki jo servitutinis kelias yra sunkiai pravažiuojamas. Kadangi valstybės sklypas yra už mano sklypo ir pagal dokumentus matyti, kad tikrai yra jau užregistruotas servitutinis kelias (6 m pločio). Nuo ko reiktų pradėti, kad tą kelią sutvarkyti? Ar yra galimybė prašyti, kad savivaldybė tą kelią padarytų bent jau pravažiuojama ir ar galiu pats nusprendęs imti ir pradėti jį tvarkyti?

Pravažiavimo plotis tarp dviejų sodininkų bendrijų ribų

Prašau paaiškinti kokio pločio turėtų būti pravažiavimo plotis tarp dviejų sodininkų bendrijų ribų? Jeigu galite išaiškinti viską, kas susiję su terminu pravažiavimas.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 360748 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3231
Iš viso buvo užduota 147930 klausimų