Surenkamų namų iš gelžbetoninių plokščių pliusai, minusai

Klausimas:
Kokie surenkamų namų iš gelžbetoninių plokščių pliusai, minusai?
Komentarai:
Greita gamyba ir montavimas. Surenkamo gelžbetonio konstrukcijos sumontuojamos greitai – statybos laikas iki 2 kartų trumpesnis nei statant iš kitų medžiagų konstrukcijų; galima statyti šaltuoju metų laiku (esant iki -10oC temperatūrai). Mažesnės statybvietės išlaidos ir mažesnis darbo užmokestis dirbantiems darbininkams (nes trumpiau dirba). Į namą greičiau įsikelia gyventojai, greičiau gaunama nauda iš investicijų į namo statybą.
Apsauga nuo drėgmės. Sistema užtikrina „sausą“ statybą. Surenkamo gelžbetonio elementai išliejami uždaroje gamyklos patalpoje iš aukštos kokybės betono, kuris neįgeria drėgmės statant. Stogas montuojamas iš karto, pastačius laikančiąsias konstrukcijas, todėl nereikalingi laikini plastikiniai uždengimai. Instaliacijos darbai ir drėgmei jautrios medžiagos (medis, gipsas) gali būti naudojamos nerizikuojant, kad namo konstrukcijos bus pažeistos pelėsio ar susidarys sveikatai žalinga aplinka.
Architektūrinės galimybės. Kiekvienas statinys statomas, atsižvelgiant į architektų ir statybininkų pageidavimus. Naudojant kiaurymėtas perdangos plokštes, galinčias perdengti angas iki 12 m ilgio, gaunamos plačios ir nesuskirstytos namo erdvės – galima lanksčiai planuoti buto išdėstymą pagal gyventojų poreikius, vėliau keisti šią erdvę be didesnių išlaidų. Ilgesnis pastato eksploatavimo laikas. Fasadų apdailai galima pasirinkti klinkerį, Reckli®, grafinį, atidengtą, spalvotą betoną, todėl galima įgyvendinti įvairius architektūrinius sprendimus – namai atrodo gražiai ir išskirtinai.
Mažos energijos sąnaudos. Gelžbetoninio sienos su akmens vatos, neoporo arba poliuretano putų plokštės izoliacija pasižymi puikia šilumos izoliacija. Naudojami patikimi blokų jungimo mazgai ir modernios siūlių užsandarinimo medžiagos, tad išvengiama šalčio tiltų bei taupoma šilumos energija. Trisluoksnių sienų šiluminė varža siekia 8,5 m2K/W, kai minimali leistina reikšmė gyvenamajai statybai yra 5m2K/W. Mažos energijos sąnaudos lemia mažesnes sąskaitas už šildymą. UAB Betonika gaminamos sieninės konstrukcijos
Garso izoliacija. Didelė gelžbetonio gaminių masė garsą sugeria geriau nei kitos lengvesnės statybinės medžiagos ar konstrukcijos. Išorinės trisluoksnės sienos apsaugo nuo žemo dažnio transporto triukšmo, vidaus pertvaros sumažina oru sklindantį ir smūgių sukeliamą garsą, o vidinės gelžbetonio sienos suprojektuojamos taip, kad atitiktų tarpbutinėms sienoms keliamus garso reikalavimus. Surenkami laiptai užtikrina garso izoliaciją tarp gretimų butų. UAB „Betonika“ gali pagaminti A ir B akustinės klasės gelžbetonio elementus.
Ugniaatsparumas. Ugniaatsparumas (nuo 60 iki 180 min) žymiai didesnis, lyginant su kitomis konstrukcijomis, kadangi betonas išlaiko karštį, bet nesilydo. Betone nėra, kas palaikytų degimą, todėl didėjant temperatūrai ar ugnies apkrovai, gaisras neplinta. Atsparumas ugniai ne tik užtikrina pastato saugumą ir stabilumą gaisro atveju, bet ir sumažina draudimo įmokas.
Komfortiškas mikroklimatas. Betonas yra puikus šilumokaitis, sugebantis į save sugerti didelius kiekius šilumos ir vėliau ją išspinduliuoti infraraudonųjų spindulių pavidalu. Tokiu būdu palaikoma pastovi patalpų temperatūra visą parą. Gelžbetonio sudėtis laikui bėgant išlieka stabili, nereikalauja apdorojimo cheminėmis medžiagomis, todėl neišsiskiria jokių kenksmingų medžiagų.
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto