Ar gali namas žiemą stovėti nešildomas

Klausimas:
Norime restauruoti seną mūrinį namą, namas būtų žiemą nešildomas. Šiuo metu name negyvena niekas ir yra įsiveisęs pelėsis. Realiai, reikėtų renovuoti visą namą nuo pamatų iki stogo. Ar verta restauracija ir ar yra kokių specialių medžiagų (sienos, pamatas, stogas ir t. t.), kurios leistų be problemų peržiemoti namui?
Komentarai:
Teoriškai tai paprasta ir veikia, o realiai dažnai norimo rezultato pasiekti nepavyksta dėl specifinių medžiagų ir sistemų ypatumų, kurias(iuos) turi Jūsų namas. Kitaip tariant paprasčiau yra padaryti gerai iš naujo negu gelbėti, bet jeigu gelbėsit naudokit mineralinės kilmės medžiagas, kurios tarnauja ai veikia ekstremaliom sąlygom ir yra labai ilgaamžiškos (akmens arba kitokia mineralinė vata), tinkas cemento arba su priedais saugančiais nuo terminio ir sanitarinio blogio-pelėsis ir kondensatas (Knauf Mineral ACTIV arba Caparol TERMOSAN) ir t.t.
Aurelijus, ABM statyba, UAB
Seną mūrinį namą jokiu būdu nepatartume šiltinti polistireno plokštėmis ar akmens vata, nes tokiam namui būdingas padidintas sienų drėgnumas (beje, dėl to ir pelėsis atsiranda) ,todėl reikėtų rinktis natūralias ir ekologiškas šiltinimo medžiagas. Mes siūlome sienas šiltinti termoizoliaciniais tinkais ir termokeramikos dažais.
Vygandas, Nanoterma, UAB
Šiai dienai musų rinkoje yra pakankamai daug medžiagų leidžiančiu renovuoti namą.
Mes esame UAB "Termoblock" statybinių blokelių gamintojai ir galime pasiūlyti pamatų ir sienų renovacijos technologiją. Galima palikti jusų namo sienas, priauginti pamatą ir ant jo išmuryti dar vieną sieną (iš musų siūlomų apdailos blokelių). Tarp esamos ir busimos sienos reikia palikti 15 cm tarpą, kuris užpildomas apšildomają medžiagą (polisterolis, granuluota vata, skistas užpildas ir t. t.).
Šiaip renovacija reikėtu suskirstyti į dvi dalis.
1. Kapitalinių konstrukcijų keitimas ar remontas: sienos, pamatai, stogas, perdangos plokščių keitimas (jeigu reikia). Šiai dienai yra surenkamos perdengimo plokštes, kurios susirenka negriaunant laikančiujų sienų (pvz. Teriva). Galima dar sutvarkyti santechniką, bet nepaleisti sistemos (kad nebūtų vandens vamzdynuose). Tokioje būklėje namas gali stovėti žiema nešildomas.
2. Vidinių patalpų remontas. šiai dienai yra gausus pasirinkimas cheminių medžiagų, kurios naikina pelėsį. kai pelesis bus panaikintas galima dažyti sienas, tvarkyti grindis ir t. t. Šiame etape namas jau turėtu būti šildomas.
Inesa, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: