Kodėl trupa pamatų betonas

Klausimas:
Ruošiuosi pirkti namą, bet pastebėjau, kad namo pamatai turi defektą. Pamatai yra aptinkuoti iš lauko pusės, bet ten, kur tinkas atšokęs (o tokių vietų yra daug) matosi, kad pamatai virsta žvyru ir trupa. Dėl kokių priežasčių taip yra ir ar yra galimybė ir būdai tokiam defektui ištaisyti. Ar įmanoma tokius pamatus renovuoti ir ar tai labai brangu. Namas karkasinis, vieno aukšto su mansarda, statytas apie 1965 m.
Komentarai:
Ūkiškai mąstant, tai dar reikėtų pažiūrėti kokia pamatų kokybė po žeme. Tikėtina, kad jie ten padoresni. Tada apsisprendus pirkti ir nusipirkus namą, reikėtų nugramdyti nuo pamatų byrančius sluoksnius ir juos pertinkuoti bent dviem sluoksniais - pirmu liesesniu, o antru riebesniu. Antras žingsnis - apsaugoti pamatus nuo kritulių vandens (lietaus, tirpstančio sniego), kadangi didžiausias prastos kokybės betono „kenkėjas“ - jo drėkinimas ir temperatūros svyravimas iš "+" į "-" ir atvirkščiai . Apsaugoti pamatus nuo kritulių vandens galima nuvedant vandenį nuo stogo lietvamzdžiais ir apskardinant cokolį.
Tikriausiai pamatai ilgai buvo atviri ir neapsaugoti nuo kritulių. Žiemos metu pašalo - atšilo ir betonas nuo šalčio ciklų suaižėjo. Be to tikriausiai yra labai blogos kokybės betonas, nes betoniniai laiptai iš gero betono neaižėja.
Pamatų trupėjimas gali būti, nes neaišku kokios medžiagos buvo naudotos jų betonavimui (priemaišos). Galima įvairiais atvejais atlikti pamatų stiprinimą, bet reikia šias galimybes vertinti vietoje apziurėjus objektą.
Prasta betono kokybė ir jeigu tinkas daug kur nukritęs, reiškia pamatas deformuojasi. Kuo toliau, tuo ta tendencija didės. Galima tokį pamatą sustiprinti, bet tas labai daug kainuos.
Andrius, Pamatų statyba
 
Sritis:
Sritis: