Kokia gelžbetonio plokščių varža geriausia

Klausimas:
Noriu paklausti, kurių Lietuvos gamintojų trisluoksnio gelžbetonio plokščių geriausia varža ir, apskritai, kokia ji galėtų būti geriausia ? Ir dar, ar pakanka apie 20 cm storio gelžbetonio plokštės norint izoliuoti garsą tarp butų ir laiptinės?
Komentarai:
Pirmiausia, nėra tokio apibrėžimo ar termino - geriausia varža. Trisluoksnės gelžbetoninės plokštės šiluminė varža priklauso nuo dviejų faktorių: izoliacinės medžiagos šiluminio laidumo koeficiento ir šios medžiagos kiekio/storio. Todėl nei viena gamykla Lietuvoje negali pagaminti nei geriausios nei blogiausios trisluoksnės gelžbetoninės plokštės. Viskas priklauso nuo užsakovo poreikio ir piniginės storio. Tarkime sienos storis 350 mm, šiluminės izoliacijos sluoksnis joje - 200 mm. Naudojant paprasčiausią putų polistirolą (0,04 W/mK ) šios sienos varža bus R=5 m2K/W. Tačiau storinant sieną iki 430 mm, izoliacijos sluoksnį iki 280 mm, naudojant brangesnes ir efektyvesnes izoliacines medžiagas tokias kaip poliuretanas (iki 0,02 W/mK ), šios sienos varža bus R=14 m2K/W. Taip pat reikėtų atkreipti dėmesį, ar izoliacijos sluoksnis nesumažėja pastato kampuose, sienų ir pamatų sujungimuose ir aplink langų/durų angas. Daugelis gamintojų norėdami palengvinti langų ir durų montavimą storina betono sluoksnį šilumos izoliacinių medžiagų sąskaita, tai padidina šilumos nuostolius aplink langus ir duris. "Jofa" gelžbetoninių konstrukcijų gamykla turi sistemą, kuri leidžia nemažinti šilumos izoliacinio sluoksnio storį visuose pastato probleminėse vietose. Didelė sienų varža yra tik viena iš šilumą nepraleidžiančių pastato dalių, todėl analogiškai turi būti izoliuotos grindys, lubos ar stogas, sujungimai tarp jų, teisingai sumontuoti ir tinkamai parinkti langai ir durys.

Dėl iš laiptinių sklindamo triukšmo vienareikšmiškai sunku atsakyti. Nežinome ar montuojant laiptus ir laiptų aikšteles buvo naudojami efektyvūs garsą izoliuojantys intarpai, ar yra lifto šachta, koks aukštas? Gali būti, kad viršutiniuose aukštuose 200 mm storio gelžbetonio sienos storis yra pakankamas, o pirmuosiuose aukštuose, dėl didelio žmonių srauto, ne. 200 mm storio siena gal ir užtikrins sanitarines triukšmo normas, bet komforto tikrai nesuteiks.
Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: