Ekologiškas rąstinio namo šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Domiuosi rąstinio namo šiltinimu. Ar yra įmanoma ir ar verta, į jau stovintį rastinį namą (rasto storis 200mm) iš vidaus dėti plonesnį tašą, tarkim 5mm-7mm paliekant tarp jų ir tarpą užpildant celiulioze ar kuo kitu, kad namą apšiltint ir nepaveikt jo gerųjų savybių, kad išliktų kuo ekologiškesnis?
Komentarai:
Norint apšiltini rąstinį namą kuo ekologiškiau, reikia jį šiltinti tik ekovata. Nes ji vienintelė tinka pagal savo savybes - ji yra biri, o tai leis užpildyti visus sienos nelygumus ir plyšus. Be to ekovata yra iš perdirbto popieriaus - tai yra celiuliozė, kaip ir medis - todėl vienodai su medžiu reaguos į temperatūros kitimus ir nesusidarys tarpai tarp sienos ir šiltinimo medžiagos.
Kitas dalykas šiltinti sienas reikia tik iš lauko pusės, o ne vidinės. Jei šiltinsite iš vidinės, tai ir toliau pro jūsų sieną iš lauko pusės pus vejai ir apšiltinta sienos dalis pasidarys dar šaltesne.
Šiltinant iš lauko gausite daug geresnį rezultatą: užkamšysite jau dabar esamą sieną, taigi ji bus šiltesne, šildys ekovatos sluoksnis, ir dar uždėsite vėjo izoliacinę plėvelę, kuri neleis vėjams perpūsti sienų. Ant viršaus dažniausiai montuojamos rąsto imitacijos dailylentės, o viduje lieka esama rąstų siena.
Tomas, Gatora, UAB
Mes galime pasiūlyti geriausią variantą kaip apšiltinti rastinį namą, kad nepažeisti medžio gerųjų savybių. Tai šiltinimas termoizoliaciniu tinku. Šiltinimas labai paprastas: kalamas cinkuoto metalo tinklas ant rastų sienos ir tinkuojama termo tinku iš perlito ar kamščio granulių. Toks šiltinimas leis medienai kvėpuoti, bus patikimas, sandarus ir ilgaamžis. Šiltint galima iš vidaus ir fasado pusės. Rastai bus apsaugoti nuo puvimo, graužikų, vabzdžių ir kas labai svarbu - nuo gaisro. Pvz. perlito tinkas atlaiko net +1200 C karščio 3 valandas ir yra dažnai naudojamas kaip apsauga nuo gaisro.
Galite tinkuoti nuo 2 cm net iki 15 cm storio. 1 cm tinko savikaina nedidelė ir siekia apie 3 eurus. Mūsų įmonė šią technologiją naudoja jau 8 metai ir jau esame apšiltinę daugiau kaip 100 objektų.
Šiltinti rąstinį namą iš vidaus taip, kaip nurodėte galima, tačiau iškyla problema, kuri yra visose šiltinimo iš vidaus sistemose - kondensatas. Jūsų atveju žiemos metu jis atsiranda išorinio rąsto ir apšiltinimo sluoksnio sandūroje. Priklausomai nuo apšiltinimo sluoksnio storio, kondensato kiekis-0,4-0,6 kg/m2. Išspręsti šią problemą leistų kintamo garo ir oro pralaidumo plėvelė (pvz. STEICOmulti renova), kuri saugo konstrukcijas ir apšiltinimo sluoksnį nuo drėgmės. Taigi sluoksniai būtų tokie (iš vidaus):
1) tašas 5-7 cm
2) kintamo pralaidumo garo izoliacinė plėvelė
3) apšiltinimo sluoksnis (įpučiama celiuliozės vata Thermofloc ar medžio plaušo vata Steico Zell)
4) Rąstas 20 cm
Arvydas Kalmaitis, MB Greenmaterials LT
Įmanoma ir tikrai verta. Tik su ekovata pasieksite ekologiškumą. Ekovata - celiuliozės pluošto termoizoliacinė medžiaga, turinti artimų savybių medžiui, todėl namas išliks kvėpuojantis, bet tuo pačiu bus šiltas. Taip pat ekovata ne tik turi puikias šilumines savybes, bet ir puikią, pačią geriausią, garso klasę - A. Todėl apsišiltinę namą ekovata sumažinsite triukšmo lygį namuose. Ekovata nepaveiks gerųjų medienos savybių, priešingai - jas net pagerins. Ekovatoje esančios antiseptinės medžiagos apsaugos pastato konstrukcijas nuo pelėsio bei grybelio, todėl medinės pastato konstrukcijos tarnaus ilgą laiką.
Šiltinti galima jei manote, kad Jums to reikia. Visada geriausia šiltinti iš lauko. Bet jei neturite galimybės to padaryti, tada galima ir iš vidaus. Mes siūlome jūsų rąstinį namą šiltinti Izoprok šiltinimo medžiaga. Ji yra pralaidi orui. Tinka šiltinti tiek rąstinius tiek mūrinius namus. Visiškai nesėdanti medžiaga. Ir turi labai gerą šiluminę varžą kuri nekinta net po kelių metų.
 
Sritis:
Sritis: