Rąstinio namo šiltinimas iš lauko

Klausimas:
Norėtume apšiltinti seną rastinį namą iš lauko pusės, kuo geriausia būtų šiltinti?
Komentarai:
Žinoma, kad rąstinio namo apšiltinimui geriausia termoizoliacinė medžiaga - ekovata. Ji vienintelė termoizoliacinė medžiaga, turinti artimų savybių medžiui. Impregnantai, esantys ekovatoje, apsaugo pastato konstrukcijos nuo pelėsio bei grybelio. Kadangi namas senas, šiltinimo tarpai bus tikrai nevienodi, dėl ko gali atsirasti sunkumų dedant vatą dembliais. Su ekovata viskas paprasta. Ekovata yra biri medžiaga, todėl tarpų atstumas visiškai nesvarbus. Paprastai išorinės lauko sienos šiltinamos šlapiuoju būdu. Jis atliekamas tinkamomis oro sąlygomis - pavasarį, vasarą, rudenį. Žiemą šiltinimo šlapiuoju būdu neatliekame, tačiau galima rinktis kaip alternatyvą šiltinimą sausuoju būdu. Jums tereikėtų prisitvirtinti plėvelę ant medinių tašų, tam, kad liktų uždaras tarpas, į kurį pripūstume ekovatos sausuoju būdu. Šiltinant šlapiuoju ar sausuoju būdu, ekovatos savybės nesikeičia.
Rąstinius namus iš išorės geriausia šiltinti celiuliozės vata, pvz. Thermofloc.
Ji sukuria besiūlį šiltinimo sluoksnį, kuris užhermetina, užpildo tarpus tarp rąstų, rąstų įtrūkimus. Ji yra gaminama celiuliozės - to paties medžio pagrindu, taigi turi visus medinių namų privalumus, tik yra ~4 kartus geresnės varžos. Ji yra "kvėpuojanti"- jūsų medinio namo konstrukcijos išliks "kvėpuojančios", t.y. sveikos, tai padės išlaikyti puikų medinio namo vidaus mikroklimatą. Tai sveika, natūrali medžiaga (kaip ir medis), kurioje esantis natūralių druskų mišinys tarnaus kaip antiseptikas ir antipirenas, apsaugantis ne tik nuo mikrofaunos, bet ir nesudarys terpės veistis graužikams.
Jurgis, Gera vata, UAB
Patarimas, jei siekiate geriausio rezultato, būtų poliuretano putos uždarų porų ,nedideliu storiu, nes rąstiniam namui reikalingas sandarumas, bet ne didelis termo izoliacijos sluoksnis, nes rąstas pats iš savęs yra šiltas. Kubo kaina gal ir gąsdina, bet dėl nedidelio storio kaina 1m2 nebus didelė.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Geriausiai rąstinio namo šiltinimui iš lauko tiktų pučiama mineralinė vata. Reikėtų paruošti karkasą apkalimui, uždėti vėjo izoliacinę plėvelę. Į tarpą tarp rastų ir plėvelės pripūsti vatos. Karkasą apkalti dailylentėmis. Pučiama vata gerai užpildytų rastų nelygumus, nepaliktų tuščių tarpų, turėtumėte garą šiltinamojo sluoksnio sandarumą. Su kitomis medžiagomis to nepavyktų padaryti.
Saulius Urbanas, UAB "SU STATYBA"
 
Sritis:
Sritis: