Stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis

Klausimas:
Norėčiau paklausti kuo skiriasi stogo šiltinimas akmens vata ar poliuretano putomis? Kuris yra ilgaamžiškesnis, ekonomiškesnis ir ką siūlytumėte rinktis jūs?
Komentarai:
Visos izoliacinės medžiagos yra geros. Jų tarnavimas, efektyvumas, priklauso nuo to, kaip ir kas jas sumontuos. Lakštines medžiagas teisingai ir kokybiškai, kad ir kokie puikūs būtų meistrai, dažniausiai sudėti yra sudėtinga, ne retai ir nepavyksta. Gaila, bet tai dažniausiai pastebima darant termovizines nuotraukas ar sandarumo testus po apdailos darbų. Šiluminio izoliavimo klaidų dažniausiai išvengiama purškiant putų poliuretaną.Tai besiūlė izoliacija suformuota vietoje. Ji užpildo visus plyšius, ertmes, ko praktiškai neįmanoma padaryti akmens vata. Poliuretanas yra brangesnis, bet jo reikia beveik dvigubai mažiau nei vatos, nes jo izoliacinės savybės beveik du kart geresnės. Putų poliuretano tarnavimo laikas - ne mažiau 50-60metų.
Algimantas, Termosnaigė ir ko
Putų poliuretanas tikrai ilgaamžiškesnis, nes buitinių šaldytuvų, boilerių šiltinimas yra atliekamas būtent uždarų porų poliuretano putomis. Ekonomiškumas statybos atveju brangesnis 20-25%, bet eksploatacijai (kuro sąnaudomis) lyginant su vata skirtumas atsiperka per vienerius metus. Taigi spręsti Jums (o aš jau aštuoneri metai kaip apsišiltinęs su IZOputomis karkasinį namuką).
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Siūlytume rinktis tik poliuretano putas, jos yra ilgaamžės nekeičia savo savybių 50 metų, kai vata pradeda praradinėti savo savybes jau po 6 metė. Antra poliuretano medžiaga yra besiūlė, taip sutaupysite dar daugiau šilumos. 20 cm atstoja 40 cm vatos, yra ekologiška, nesiveisia graužikai, yra puiki garso izoliacija.
Šiai dienai patartume stogą šiltinti tik poliuretano putomis ilgaamžės, sandarios, negyvena jose grybelis, kas apsaugo jus nuo astminių susirgimų ir kainos atžvilgiu, jei dirba profesionalai gaunasi tas pats kaip ir akmens vata. Mūsų siūloma poliuretano kaina nuo 70 Eur už kubinį metrą.
Su visomis medžiagomis galima pasiekti labai gerą rezultatą. Teisingai dedant vatą rezultatą gausite ne ką blogesnį už poliuretaną, tačiau reikia netaupyti nei ant vatos, nei ant plėvelių ir dėti dvigubą izoliacinių plėvelių kiekį. Tas daroma labai retai, nes kaina pasidaro brangesnė už purškiamą poliuretaną. Todėl statant SAU ir norint mokėti už namo šildymą MAXIMUM 30-50 eur ir norint taupyti kiekvienus metus, šiuo metu rekomenduočiau putų poliuretaną.
Jei uždėtas skardinis stogas, reikėtų užsipūtus putų poliuretaną, uždėti 5 cm vatos, garso izoliacijai pagerinti. Tai reikalinga tik skardiniams stogams. Teisingai konsultuoju šiltinimo, garso izoliavimo klausimais.
Raimondas, Ekspertai.lt