Skardinio stogo šiltinimas iš vidaus

Klausimas:
Ieškau geriausio varianto apsišiltinti stogą. Senos statybos name padaryta nauja stogo konstrukcija (medinė) ir nauja stogo danga (skarda). Šiltinsime iš vidaus, klausimas koks būdas būtų efektyviausias. Girdėjau, kad putos nelabai tinka, nes ilgainiui medis "vaikščios" ir atsiras plyšių. Stogas šlaitinis.
Komentarai:
Mūsų įmonė šiltinimo putų poliuretanu srityje dirba jau daugiau nei 20 metų. Šiltiname įvairias statybines konstrukcijas ir objektus. Putų poliuretanas - izoliacinė medžiaga, pasižyminti geriausiomis šiluminėmis savybėmis. Geriausias sprendimas Jums apšiltinti šį stogą yra putų poliuretanas. Darbų metu užpurškiamas poliuretano izoliacinis sluoksnis užtikrins sandarumą ir itin gerą šiluminę varžą. Poliuretanas yra puikiai tinkamas ir sunkiai prieinamų vietų šiltinimui, neretai tai ir vienintelis įmanomas kokybiško apšiltinimo būdas. Uždarų porų poliuretano tankis šiltinimo yra 40 kg/m3, toks produktas pakankamai elastingas kad kompensuotu stogo konstrukcijų judėjimą ir pasižymi ypatingai geromis sukibimo su paviršiais savybėmis. Kas liečia "vaikščiojimą" tai negalima naudoti šlapios medienos stogo konstrukcijoms, jeigu medis pradės „vaikščioti“ tai tarpai atsiras šiltinant bet kokia ne biria medžiaga.
~15 cm uždarų porų poliuretano izoliacinis sluoksnis atitinka B energinio naudingumo klasės stogo reglamentą (pagal deklaruojamas vertes, R=6.67 m2K/W). Uždarų porų poliuretanas turi geriausią šilumos laidumo koeficientą (λ nuo 0,023W/mK) iš visų izoliacinių medžiagų, tad šiltinant uždarų porų poliuretanu užtenka plonesnio izoliacinio storio atitinkamai šiluminei varžai pasiekti, nei naudojant kitas izoliacines medžiagas. Be to, uždarų porų poliuretanui nereikalinga papildoma garo plėvelė.
Jei domintų stogo šiltinimas putų poliuretanu, kviečiame susisiekti su mumis telefonu ar el. paštu ir galėsime detaliau aptarti šiltinimo sprendimą Jūsų stogui.
Silvijus, Termosnaigė ir Ko
Jeigu nėra difuzinės plėvelės ir ventiliuojamo oro tarpo, tai visi variantai bus mažai efektyvūs. Šiltinimo efektyvumas priklauso nuo medžiagų šilumos izoliacinių savybių (vienų reikia beveik du kartus didesnio sluoksnio negu kitoms, tam pačiam efektui pasiekti) ir atliekamų darbų kokybės, bus perpučiamų plyšių ir vietos kur kaupsis drėgmė ar nebus. Nelabai teko matyti ir girdėti kad medis "vaikščiotų", jeigu naudota nedžiovinta mediena tai medis gali susitraukti ir susikraipyti, jeigu neteisingai paskaičiuotos apkrovos, gegnės gali įlinkti. Jeigu kalba eina apie poliuretano putas, tai tinkamai išpurkštos jos pakankamai stipriai sukimba su mediena ir jų elastingumas pakankamas kad kompensuotų galimas deformacija. Putos atplyšta todėl kad nesilaikoma purškimo technologijos. Pas mus puslapyje rasite daugiau panašių klausimų su paaiškinimais, yra ir video iliustracijų.
Žilvinas, Šiltinimas 365
Siūlome dėti taip vadinamąjį sumuštinį, tarp gegnių kiek leidžia jų aukštis mineralinė vata, o iš apačios PIR plokštės (priklausomai nuo to, kiek yra vietos ir kiek norite pagerinti namo šiluminę varžą). Dažniausiai montuojamos 30 arba 50 mm storio plokštės. PIR plokščių montavimas iš vidaus yra pakankamai paprastas, nereikia papildomai dėti garo-izoliacinės plėvelės, ir nėra tiek šiukšlių kiek nuo vatos, o jų šilumos izoliacijos koeficientas 0,022 yra beveik dvigubai geresnis negu mineralinės vatos. Kai apsispręsite kokio storio reikalinga medžiaga ir koks kiekis galėsime pateikti pasiūlymą.
Mark Novoselskij, Moderni Izoliacija
Ilgaamžiškiausias ir patikrintas laike variantas yra šiltinimas akmens vata, tarp gegnių. Jūsų paminėtas variantas su termoizoliacinėmis putomis yra pasitaikantis praktikoje, todėl reikia pasirinkti šiltintojus bei medžiagas labai kruopščiai.

Šiltinimas tarp gegnių akmens vata yra patikrintas variantas, kur šiltinimo medžiagos prisitaiko ir puikiai atlieka savo pagrindinę paskirtį - šilumos išlaikymą viduje. Ne gana to jūsų skardinio stogo atveju, akmens vata nuslopins lietaus keliamą garsą.
Rokas Vata, ROCKWOOL, UAB
Klausk
eksperto