Garo izoliacinė plėvelė šiltinant lubas

Klausimas:
Planuoju II aukšto lubas apšiltinti biria ekovata, kadangi tarp šlaitinio stogo gegnių ir lubų nėra daug vietos. Ar reikia garo izoliacinės plėvelės ant lubų prieš pučiant ekovatą ir kokiu storiu reikėtų apšiltinti lubas? Palėpė ir stogas bus nešiltinti, ant stogo - difuzinė plėvelė ir čerpės.
Komentarai:
Jei pas jus iš apačios yra gipso kartonas, tai dėti papildomą garo izoliaciją nėra būtina. Tačiau pasiekti reikalingą varžą su ekvata reikia supilti daug kg - apie 60 kg/m3. Ekovata ar latviška, ar lietuviška turi savų minusų. Sukritimas 5-20 proc. Degumo klasė B-s2. Su cheminiais ryšikliais. Mes galėtume pasiūlyti variantą šiltinti biria mineraline vata SUPOFIL. Tai visai nedegi (A1), sukritimas iki 1 proc., be rišiklių. Apie mūsų produktą ir kainas galite pasiskaityti. Šiuo metu taikoma iki 15 proc. nuolaida. Perdangai šiltinti tinkama SUPOFIL LOFT http://birivata.lt/Si-lomi-produktai/Supafil-Loft-045/
Čia galite rasti reikalingą storį pagal pageidaujamą varžą ir kainą už m2.
Saulius, Knauf insulation
Jei šiltinimo medžiaga yra nesandari, galima šiltinti ir 25 cm storio sluoksniu, ir 50 cm, ir 2 m ir daugiau - rezultatas vis tiek bus daug prastesnis už tą, kurį galima pasiekti, apšiltinus sandariai. O jei šiltinama sandariai, tai šiluminė varža, viršijanti 4 m2K/W, šilumos papildomai nesutaupo - tai "sviestas sviestuotas".
Ekovatai būtinos visos apsauginės plėvelės lygiai taip pat, kaip ir mineralinei vatai (nežiūrint į tai, ką deklaruoja ekovatos rangovai, ir nežiūrint į tai, kokiu būdu bus šiltinama - šlapiuoju ar sausuoju). Tai patvirtina ekspertizių rezultatai.
Robertas Karvauskas, Sandarus namas
Garo izoliacinė plėvelė būtina šiltinant visomis nesandariomis medžiagomis, vėliau rekomenduojamas (jei norisi kokybės - būtinas) sandarumo testas. Norint užsitikrinti sandarumą ir mažiausius šilumos nuostolius, rekomenduoju poliuretano putas. Kaina nuo 70 eur 1m3
Šiltinant lubas garo izoliacija būtina, rekomenduojame GARO IZOLIACINĖ PLĖVELĖ ML 90 ALU.
Vygintas, Nord Profil, UAB
Garo izoliacinė plėvelė būtina, norint apsaugoti ekovatą nuo kylančios kambarių drėgmės. Storis priklausytų nuo to, kokios energetinės klasės statomas namas.
B klasės - apie 24cm
A klasės - apie 39cm
A+ klasės - apie 49cm
Jei projektas nereikalauja jokios e.klasės, tuomet trumpai ir aiškiai - kuo didesnį storį pagal galimybes. Rekomenduotumėm apie 30cm. Susipažinimui - 24cm 100kv.m reikėtų apie 840kg, 39cm 100kv.m - 1365kg, 49cm 100kv.m - 1715kg. Ekovatos kaina, be pūtimo paslaugų, svyruoja nuo 0,65ct iki 0,85ct už kilogramą.
Justinas, UAB JK Service
 
Sritis:
Sritis: