A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas

Klausimas:
Domina A, A+ ir A++ gyvenamojo namo stogo šiltinimas. Kokiomis medžiagomis rekomenduotumėte ir reikėtų šiltinti stogą, kad pasiekti šias klases?
Komentarai:
Atsakant į klausimą, gerai būtų žinoti stogo konstrukciją. Jei tai plokščias stogas, yra didesnis termoizoliacinių medžiagų pasirinkimas. Nuolydžio formavimui dažniausiai naudojamas polistireninis putplastis EPS 80, viršutiniam sluoksniui - EPS 100. Jei kalba eina apie šlaitinį stogą, vienareikšmiškai galiu rekomenduoti pilkąjį polistireninį putplastį (Neoporą). Ši medžiaga išsiskiria labai žemu šiluminio laidumo koeficientu ir suplonina termoizoliacinės medžiagos storį. Esmė tame, kad šlaitiniam stogui dažniausiai naudojamos medžio gegnės, kurios laidžios šilumai, o kartu ir iškelia papildomus šiluminius reikalavimus termoizoliacinėms medžiagoms. Norint pasiekti A+ ar A++ klasę, tenka naudoti 25 - 40 cm ar net ir daugiau storio termoizoliacines medžiagas.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Greičiausiai stogas apie kurį kalbate yra šlaitinis. Tokio tipo konstrukcijas rekomenduojame šiltinti SUPERROCK akmens vatos plokštėmis. Šis gaminys pasižymi aukštomis šiluminėmis savybėmis.
Dėl konkrečios rekomendacijos reikėtų žinoti daugiau poreikių. Kokia stogo laikančioji konstrukcija ar tai mediniai tašai ar dvitėjis elementas ir kt.
Pagal populiariausią konstrukciją, kur naudojamas stačiakampis medinis tašas, o vėjo izoliacijai plėvelė - norint pasiekti energinę klasę A reikalinga 550 mm SUPERROCK akmens vatos izoliacija, A+ - 600 mm SUPERROCK akmens vatos izoliacija. A++ klasei reikia skaičiuoti atskirai, tačiau nuo 2019 sausio 1 d. ši klasė turėtų būti prilyginama dabartinei A+, dėl švelnėjančių energinių reikalavimų.
Edgaras, ROCKWOOL, UAB
Siūlome apšiltinti Jūsų stogą aukščiausios kokybės latviška ekovata Ekowool Premijum.
A klasei reikalaujama stogo varža R = 10, tai atitinka 40 cm storio ekovatos
A+ klasei reikalaujama stogo varža R =11.11, tai atitinka 44 cm storio ekovatos
A++ klasei reikalaujama stogo varža R= 12.5, tai atitinka 49 cm ekovatos
Apšiltinimo darbų kaina 50 Eur/kub.m (medžiaga su darbu ir PVM)
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Stogą šiltinant poliuretano putomis turėsite garantuotą namo sandarumą. Nereikės rūpintis garo izoliacinės plėvelės dėjimu ir kiekvieno sujungimo, ar skylutės klijavimu.

Atvirų porų poliuretano putų šilumos laidumo koeficientas yra 0,037 W/mK.
Pagal energinę klasę:
A - šiltinimo sluoksnis 30cm
A+ - 35cm
A++ 38cm

Visada galime pakonsultuoti telefonu ar atvykti į objektą konsultacijai, apžiūrai, skaičiavimams. Jei turite papildomų klausimų prašome kreiptis.
Termovizija, Ekspertai.lt