Nešildomo garažo apšiltinimas

Klausimas:
Statome namą su garažu, vieno aukšto, vienšlaitį. Namo stogo apšiltinimą darome 35 cm, o garažą apšiltinome 25 cm. Ar užtenka garažui 25 cm, ar reikėtų šiltinti 35 cm? Garažas nešildomas.
Komentarai:
Pagal Jūsų pasakojimą, užtektų ir 25 cm šiltinimo garažui, bet reiktų atsižvelgti į tai kokio energetinio efektyvumo namas yra statomas ir sienų šiltinimą.
Vygintas, Nord Profil, UAB
Taip, garažo stogui pakanka, garažo vartai vaidina lemiamą įtaką ir daugiau šiltinti neverta. Svarbiau tai, kaip apšiltinta garažo - kambario siena.
Leonardas Miškinis, UAB Kauno šilas
Jeigu garažas nešildomas, priklausomai nuo esančios stogo konstrukcijos, izoliacinė medžiaga gelbės tik nuo garažo įkaitinimo, todėl 25cm tikrai pakaks. Jeigu šiltinsite ir sienas, patarčiau ateičiai atvesti vamzdžius ar kitus reikalingas trasas šildymo pajungimo galimybei.
Justinas, UAB JK Service
Viskas priklauso nuo to, kaip atlikti darbai, jei kokybiškai (kas matosi tik atlikus sandarumo testą) tada gerai, jei nekokybiškai, tai kiekis visiškai nelygu kokybei.
Pvz. Pasiteiravimas 2017-02-03 "Sienos, phorotherm blokelis + 30cm polistirolas+ dekoras. "Siltintojai" vietoj to, kad tepti klijus ant polistirolo pagal perimetra, jie prideliojo klecku ir prilipde prie sienos. Dabar siluma pro tarpus tarp sienos ir siltinimo keliauja i virsu, ten atsimusa i parapeto skarda ir lasa vanduo zemyn. Parapeta "akademikai" taip pat apsilde tik is laukines puses, vidine sviecia raudonai."
Stogą vienareikšmiai reikia šiltinti putų poliuretanu, kuris užtikrina sandarumą ir šilumą. Šiltinant vata vienareikšmiai būtinas sandarumo testas, prieš atsiskaitat :). Priešingu atveju, šildymo kaštai išlieka mįslė.
Raimondas, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: