Mūrinio namo oro tarpo šiltinimas

Klausimas:
Noriu apšiltinti mūrinio namo oro tarpą, kokiomis medžiagomis šiltinti, kad gautųsi geriausias efektas? Oro tarpas apie 10 cm.
Komentarai:
Siūlome oro tarpus šiltinti Aminoshaum termoputomis. Šios termoputos gaminamos specialioje-unikalioje įrangoje, kurios dėka, medžiaga įpučiama per 18 milimetrų skylutes išgręžtas mūro siūlėse. Šia medžiaga užpildyti sienos oro tarpai užkerta kelią šilumos praradimui dėl oro cirkuliacijos, tačiau netrukdo sienai vėdintis t.y kvėpuoti. Pagal šią technologiją galima šiltinti ne tik mūrinius, bet ir apmūrytus namus. Be to, naudojant Aminoshaum termoputas apsimoka šiltinti ne tik senų, bet ir naujos statybos namų sienas. Mūsų šalyje didelė dalis namų yra pastatyti su tuščiais oro tarpais sienose. Dėl šios priežasties, didelė dalis name esančios šilumos iškeliauja laukan. Jei namas yra su tuščiais oro tarpais sienose, tai tokia konstrukcija ištraukia šilumą į lauką, kaip kaminas. Taip yra todėl, kad per sienose vykstančią oro cirkuliaciją ir pasireiškia šilumos nuostoliai.
Kai į mus kreipiasi mūrinių namų savininkai ramia širdimi galime rekomenduoti polistireno granules su klijais – technologiją GLUEPORAS. Tai puiki termoizoliacinė medžiaga, kuri naudojama tuščiai sienos ertmės izoliacijai. Šios granulės gaminamos iš plėtriojo polistireno (EPS), jos yra birios ir smulkios, todėl lengvai įpučiamos į oro tarpus. Naudojami specialūs klijai, todėl granulės vėliau sukietėja ir sudaro vientisą izoliacinį barjerą, kuris sumažina šilumos praradimą per pastato sienas. Pučiamos aukšto slėgio kompresoriumi polistireno granulės su klijais visiškai užpildo sienoje esantį oro tarpą. Išardžius mūrą būtų akivaizdu, kad jame esanti sukietėjusi medžiaga niekuo nesiskiria nuo vientisos polistireno plokštės. Kubinio metro apšiltinimo kaina būtų 200 Eur su medžiaga ir darbu. Šiuo metu taikome 25 % nuolaidą.
Mes dažniausiai senus namus šiltiname ekovata. Tai yra patikima ir nesugadins jūsų namo. Bus garantuotas efektas. Neatsiras pelėsiai. Efektas geresnis būtų, jei šiltintumėte putomis, bet tokiu atveju reikia pilnai renovuoti namo ventiliaciją, kiekvienoje patalpoje turi būti gera ventiliacija. Jei jos nebus, gali atsirasti pelėsiai ir t.t.
Tomas, Gatora, UAB
Siūlome apšiltinti oro tarpą ekovata. Siena taps 3,6 karto šiltesnė, nes 10 cm ekovatos turi varžą 2,6. Jūsų dabartinė varža - 1. Viso gausis 3,6. Šiltinimo darbų kaina 55 eur/kub m + PVM. Papildomai vienos skylės frezavimas - užtaisymas 1 eur + PVM. 100 kv. m sienai reikia apie 60 skylių.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Siūlome užpildyti oro tarpą sienoje pusiau uždarų porų poliuretano putomis, kurių tankis 18-20 kg/m3, užpildžius 10 cm oro tarpą bus pasiekta šiluminė varža R=2,9 O svarbiausia bus užsandarinti visi sienų nesandarumai. Vieno m2 apšiltinimo kaina 14,5 eur + PVM.
Norint gauti geriausią rezultatą vienareikšmiškai patariu šiltinti injektuojamu uždarų porų putų poliuretanu, kurio tankis prasideda nuo 45kg viename kubiniame metre. Tai nepigiausias, bet šiuo metu pats efektyviausias ir ilgaamžiškiausias būdas.
Žydrūnas, Gamona, IĮ
Mūrinio namo oro tarpo apšiltinimo geriausią efektą duotų termoputa ,,Raidputa", kuri yra gaminama pagal danišką technologiją. Ši termoputa yra vienas iš būdų tinkamų oro tarpo apšiltinimui. Efektas garantuotas.
Arūnas, UAB Raidenis
Oro tarpas ne be reikalo padarytas, nes vandens garai prasiskverbę pro pirmajį plytų sluoksnį, kondensuojasi ant plytos paviršiaus ir džiūna dėl esamo oro tarpo. Jei šis tarpas bus užpildytas drėgmę įgeriančia šiltinimo medžiaga, kaip jūsų atveju, ji lėtai drėks ir neduos pilno šiltinimo efekto. Šiltinti reikia iš išorės ir geriausiai - uždarų porų poliuretanu. Jei vis dėlto darysite savaip, prašykite kitų įmonių, kad skaičiavimais parodytų kur vyks kondensacija, kai bus įrengtas šiltinimo sluoksnis oro tarpe.
Deividas Choromanskis, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: