Oro tarpo šiltinimas polistirolo granulėmis

Klausimas:
Namo sienos su oro tarpu, mūrinės. Pakeitus langus pradėjo labai traukti šaltis ir sienos gerokai atšalo. Norėčiau sienas su oro tarpu apšiltinti. Patarkit, jei oro tarpą šiltinsiu putų polistirolo granulėmis, kokias medžiagas reikia naudoti ir kokia tvarka jas sudėlioti.
Komentarai:
Langai šiuo tveju nelabai kalti, tai tik montuotojų darbo brokas. Matyt, senieji langai sandūroje susiena buvo geriau izoliuoti, o dabar langų montuotojai paliko plyšių. Problema - oro tarpas. Jis ne tik nešildo, bet net pablogina sienos šiluminę varžą. Jei oro tarpas ypač sandarus, jame esantis oras nejuda, oro tarpas duoda šiluminę varžą, kurios reikšmę galite pasiskaičiuoti, dalindami oro tarpą, išreikštą metrais, iš šilumos laidumo koeficiento 0,025. Tačiau užtikrinti, kad oro tarpas būtų nevėdinamas, praktikoje labai sunku. Jei oro tarpas vėdinamas (oras juda), laikoma, kad oro tarpo ir išorės temperatūra ta pati, tai yra, iš sienos varžos skaičiavimų eleminuojama išorinė plyta ir, žinoma, oro tarpo varža. Tad sienos varžą sudaro tik vidinė plyta, kurios varžą galite pasiskaičiuoti, vidinės plytos storį, išreikštą metrais, dalinat iš 0,7. Kadangi sienos varža turėtų būti ≥5, turite rimtų problemų.Patarčiau pirmiausia oro tarpą užpildyti Šiloras Neo granulėmis. Tačiau užpildyti reikia galingu kompresoriumi, kuris ne tik suspaudžia granules, bet ir užpildo bei užsandarina visus plyšius, ertmes. Suraskite brigadą, kuri tuo užsiima. Šiltinti iš vidaus patartina 5 cm plokštėmis Šiloporas Neo.
Jeigu nuspręsite oro tarpą šiltinti polistirolo granulėmis, aišku rezultatas bus geresnis už neapšiltintą pastatą, tačiau labai įspūdingo efekto nesitikėkite. Kadangi granulės lengvos ir nemažos, jos nesusipaus tarpusavyje, liks tarpeliai, dėl ko šiluminės savybės nebus pačios geriausios. Jeigu norite apsišiltinti, kad šiluma namuose pasijaustų tikrai, siūlyčiau rinktis kitą alternatyvą. Viena iš siūlytinų medžiagų būtų - ekovata. Ekovata biri smulkiaplaušė medžiaga, todėl šiltinant su ja užsipildo visi tarpai.
Rekomenduojame oro tarpą apšiltinti polistireno granulėmis su klijais – GLUEPORAS technologija. Galingas kompresorius įpurškia polistireno granules į oro tarpą tarp mūro ir išorinių ar vidinių sienų. Polistireno granulės su klijais užpildo visus nelygumus ir ventiliacinius kanalus. Įpurkštos ir susipresavusios granulės oro tarpe turės artimą varžą, atitinkamo storio Neoporo plokštei. Kubinio metro apšiltinimo kaina būtų 200 Eur su medžiaga ir darbu. Šiuo metu taikome 25 % nuolaidą.
Tuščią oro tarpą patartina šiltinti termoputomis, nebent tas tuščias oro tarpas yra labai didelis, tada galima jas užpūsti ant putų polistirolo granulių.
Arūnas, UAB Raidenis
 
Sritis:
Sritis: