Izoliacinė plėvelė karkasinio namo sienų šiltinime

Klausimas:
Sveiki. Statybininkai karkasinį namą iš lauko pusės apkalė OSB, anot jų taip ir turi būti, nes OSB yra "kvėpuojanti". Aš ant viršaus uždėjau difuzinę plėvelę + makaronai + vėjalentės. Dabar iš vidaus dėsiu akmens vatą į karkasą. Kokią izoliacinę plėvelę naudoti iš vidaus? Ar tiktų šiai situacijai difuzinę plėvelę dėti iš vidaus, kaip iš lauko, kad bent iš vidaus kvėpuotų vata? Iš vidaus bus gipsas.
Komentarai:
Jokių būdu netinka iš vidaus montuoti difuzinės plėvelės. Iš šiltosios (vidinės) šilumą izoliuojančios medžiagos pusės įrengiamo garų izoliacijos sluoksnis turi užtikrinti konstrukcijos sandarumą ir neleisti į ją prasiskverbti iš patalpos vidaus vandens garams. Vykstant vandens garų difuzijai konstrukcijos viduje gali vykti drėgmės kondensacija, dėl kurios termoizoliacinės medžiagos praranda savo šilumą izoliuojančias savybes, bet ir atsiranda pelėsių augimo rizika ant paviršių. Dėl to į organines medžiagas, pvz., medį, gali įsimesti grybelis ar puvinys.

Garų izoliacija įrengiama dviem būdais:
- glaudžiai prispaudžiant prie termoizoliacinio sluoksnio paviršiaus iš patalpos pusės;
- tarp dviejų termoizoliacijos sluoksnių, tačiau šiuo atveju, privalu, kad termoizoliacijos sluoksnis esantis prieš garų izoliaciją (iš patalpos pusės) būtų mažiausiai tris kartus plonesnis nei termoizoliacijos sluoksnis už jos.
Klojant garų izoliaciją svarbu sandariai sujungti siūles, t.y. įrengti 100-150 mm pločio užlaidas, kurios tvirtai prispaudžiamos prie konstrukcijos arba suklijuojamos lipnia juostele.
Rokas Vata, UAB ROCKWOOL
Taip kategoriškai negalima daryti. OSB nekvėpuoja. Nebent iš vidaus dar gal ir būtų galima dėti OSB, bet tik ne iš lauko. Sumuštinis turi būti toks, iš lauko į vidų -
1.Vėjalentės.
2.Makaronai.
3.Difuzinė.
4.Vata.
5.Garo barjeras (OSB, paprasta šiltnaminė plėvelė, arba specialios garo izoliacinės plėvelės.
6.Gipsas.
Iš vidaus drėgmė turi nepapulti į vatą. Nes žiemą lauke minusas, iš vidaus drėgmė, tai vatoje bus "košė". O į lauką turi būti difūziškai atvira. Apgailestauju, bet Jus turite problemų su tokių meistrų darbu.
Laurynas, UAB Hesora ir KO
Jūsų sienos konstrukcija apversta aukštyn kojomis. OSB nėra "kvėpuojanti" medžiaga (vandens garų pralaidumo koef. =50 (kai mineralinės vatos 1-2), todėl ji montuojama iš vidaus. Ateityje turėsite problemų dėl vatos įmirkimo. Jeigu konstrukcijos pakeisti jau negalite, iš vidaus montuokite garo plėvelę su vandens garų pralaidumo koeficientu Sd ne mažiau 5. Dėti difuzinę plėvelę iš vidaus negalima, vata dar labiau drėgs, oro srautas dėl slėgio skirtumų eina iš vidaus į lauką.
Arvydas Kalmaitis, UAB Greenmaterials LT
Yra keletas sandarinimo būdų - Skandinaviškas, kai dengiama garo izoliacine plėvele visiškai nepralaidžia garams ir Vokiškas, kai naudojama aktyvi garo plėvelė t.y. pro ją drėgmė iš apšiltinamojo sluoksnio gali pasišalinti į aplinką.
Mes siūlome:
- Majpell 25 (neaktyvi)
- Majpell 5 (aktyvi)
Plačiau apie galimybes galite rasti mūsų įmonės internetiniame puslapyje - skyrelyje KATALOGAI parsisiuntę Siga gaminių ir naudojimo instrukciją
50..52pusl.
76...86pusl.
108,109pusl.
Užsiregistravę
3511 specializuotų įmonių
04
0684***01
04******************@***il.com
Rąstinio namo apšiltinimas. Kas geriausia būtų?
ma
0601***06
ma**********@***il.com
Sveiki. Domina rąstinio namo sienų šiltinimas. Atviras pasiūlymams ir nuomonei.
au
+4478******17
au*****************@***il.com
Namas mūrinis tarpsienis užpildas spaliai. Ar galima iš vidaus karkasas ir gipsas be šiltinimo iš vidaus, lauko siena. Ar geriau klijuoti gipsą?
da
+3706*****09
da******@***il.com
Reikia apšiltinti 60 m statybos namą putų polisterolu, sienų plotas apie 210m2.Oro tarpas apšiltintas termoputa
ol
0611***86
ol**************@***il.com
Sveiki, esame daugiabučio gyventojai, susidūrėm su išorinės sienos blokinio daugiabučio namo problemomis - viduje pelėsis, drėgmė, šaltos sienos. Dauguma sprende klausimą viduje, tačiau norime padaryti vienos išorinės sienos apšiltinimą is išorės. Su bendrija suderinta. Kur galėtume kreiptis tokiu klausimu? Kas galėtų tai padaryti?
ze
0623***57
ze*******@***il.com
Namo energetinė klasė F. Sienos dvi plytos, oro tarpas ir dar viena plyta. Kiek reikia apšiltinti, kad pakelti iki A klasės?
vl
+3706*****13
vl**********@***il.com
Gyv.mūrinis namas pastatytas 2001m. 2jų aukštų su rusiu. Rusio pamatai apšilt. 5cm paroc ir silik plyta. Rusio lubos iš ptk plokščių apšilt. 5 cm polistirolu. Durys sandarios. Kai būna -15-20 šalčio,rusyje iki+5.Kambaryje grindyse atsiranda tarpai.Kambariai vėsoki,rad.šildymas.Sienos iš silik.plytų,5cmparoc ir dujų silik.blok.59×30×25. Kuo papildomai apšiltinti rusį ir sienas?
du
0614***67
du***************@***il.com
Kokia puta pūsti ant rąstinių sienų, kartu užpusti betoninį pamatą?
kn
+3706*****23
kn******@***il.com
Mūrinio namo sienų oro tarpo šiltinimas su akmens vatos granulėmis gal yra tokiu meistru
va
+3706*****30
va****************@***il.com
Sveiki, namas 30proc. medis (rąstai), kita dalis mūras. Todėl nusprendėme šiltinti vata. Tam reikia padaryti karkasą. Kiek galėtų kainuoti 200kv, karkaso padarymas ? Storis 15cm
Sienu šiltinimas Poliuretano putomis
Sienu šiltinimas Poliuretano putomis
UAB Eurotermus
29 atsiliepimai 94% rekomenduoja
65 €/m³
Sienų šiltinimas poliuretano putomis
Sienų šiltinimas poliuretano putomis
Šiltinimas 365
95 atsiliepimai 95% rekomenduoja
38 €/m²
termoputa-300x300px.gif
kauno-silas-skaiciuokle-ekspertailt.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 448596 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3511
Iš viso buvo užduota 152932 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 86 specializuotų įmonių