Seno mūrinio namo lauko sienų šiltimas

Klausimas:
Seno mūrinio namo lauko sienų šiltimas. Namas mūrinis 1976 m sienos storis apie 50 cm (baltos plytos) aptinkuotos tinku ir nudažytos. Patarkite kaip galėtume apšildyti seno namo sienas. Galvojame šiltinti akmens vata Paroc Linio80 150 x 1200 x 200 mm arba putplasčiu, paskui daryti karkasą ir apkalti lauko dailylentėm plastikinėm. Antras aukštas negyvenamas ten yra radiatoriai, bet sienos buvo apkaltos medinėm dailylentėm, mes dar apkalėm OSB su oru tarpu. Kaip galėtume apšiltinti šio seno namo sienas?
Komentarai:
Pirmiausiai kur įmanoma - užpildyti oro tarpus. Tuomet karkasą ruošti ne po to, o iškarto. Pasiruošus karkasą galima atlikti šiltinimo darbus. Galima šiltinti sienas ekovata šlapiuoju būdu, tačiau šie darbai atliekami šiltuoju metų laiku. Norint apsišiltinti visais metų laikais, siūlome alternatyvą - sausąjį šiltinimo būdą. Jums tereikia prisitvirtinti plėvelę ant paruošto karkaso, o mes į likusį sienoje oro tarpą pripūsime birios ekovatos. Ekovata tinka įvairioms pastato konstrukcijoms. Ekovatoje esančios antiseptinės priemonės apsaugo ekovatą bei su ja besiliečiančias konstrukcijas nuo pelėsio bei grybelio. Ekovatoje nesiveisia vabzdžiai ir tai yra nepalanki terpė daugintis pelėms.
Pagal pateiktus duomenis, mūrinio namo sienos turėtų būti su oro tarpu per pusę plytos (apie 12 cm). Pirmiausia turėtumėte pasitikrinti ar tikrai yra oro tarpas ir jį užpildyti izoliacine medžiaga. Mes rekomenduojame termoputas. Tik užpildžius oro tarpus galite galvoti apie papildomą šiltinimą, kuris nėra toks būtinas.
Gintautas Petreikis, Aginė, UAB
Efektyviausia šiltinti mūrinio namo lauko sienas uždarų porų poliuretano putomis Polynor ar panašaus tipo. Šių putų šiluma 50 proc. didesnė nei vatos ar polistireno, tad Jums pakaks ir 10 cm kad efektyviai apsišiltinti. Darbas labai paprastas ir greitas: visą namą apsišiltint putomis galima per dieną ar dvi. Po to kalate dailylentes. Galimas variantas ir su dekoro apdaila ir kietu paviršiumi.
Polynor išgauna vientisą, besiūlį ir labai šiltą paviršių. Gaminys yra pakuotėse po 750 ml ir purškiamas paprastu statybiniu pistoletu be jokios įrangos.
Vygandas Mosteika, Ekspertai.lt
 
Sritis:
Sritis: