Ruloninė ar lakštinė akmens vata stogo šiltinimui

Klausimas:
Kokią akmens vatą patartumėte naudoti šlaitiniam 45 laipsnių karkasinio namo stogui (atstumas tarp gegnių 70 cm, gegnės ilgis 4,20 m, plotis 20 cm) ar lakštinę ar ruloninę TOP ROC. Kuri geriau laikysis? Beje, kodėl ruloninė akmens vata TOP ROCWOL netinka dėti į karkasinio namo sienas juk jos tankis (kietumas) labai panašus kaip lakštinės? Ar turi reikšmę (ar nepakis jų savybės) kaip tas minėtas vatas kloti SKERSAI ar IŠILGAI, nes yra skirtingi atstumai tarp karkaso elementų?
Komentarai:
Ruloninė vata netinka dėti į sieną, nes ji per minkšta, ji tikrai sukris. Stoge taip pat. O lakštinę vatą tarp gegnių dėti nepatogu dėl nestandartinio atstumo tarp Jūsų gegnių. Išilgai lapo neužteks, o dedant skersai, lieka daug atliekų. Jei Jūs bandysite sudėti atliekas - gausis daug sujungimo siūlių - šilumos nuostoliai neišvengiami. Be to net lakštinė vata, laikui bėgant (per 3-4 metus), išlinksta per vidurį ir tarp gegnių ir vatos susidaro tarpeliai (kadangi vata neišsitempia, o nuo savo svorio išlinkus per centrą, galai atsitraukia nuo gegnės). Jūsų atveju efektyviausiai stogą galima apšiltinti ekovata, kadangi mums nesvarbus atstumas tarp gegnių - ekovata oro srauto pagalba užpresuojama į bet kokį tarpą. Jūs gaunate kokybišką rezultatą be jokių atliekų. O kadangi ekovata yra besiūlė šiltinimo technologija, realus rezultatas visada gaunasi geresnis, nei šiltinant lakštinėmis vatomis, nors teorinė ekovatos varža lygi arba tik truputį geresnė nei gerų (ne pigiausių) akmens vatų. Bet akmens vatos tik teorinė varža beveik prilygsta ekovatos varžai, o praktinė varža labai priklauso nuo jos sumontavimo kokybės. Palikti, kad ir minimalūs tarpeliai arba suspausta akmens vata turės prastesnę varžą, nei deklaruojama.
Alvydas Strakšys, UAB Ekovela
Į šlaitinį stogą rekomenduočiau sudėti TOPROCK SUPER (rulonais), kadangi pas Jus atstumas tarp gegnių 70 cm.
O plokštinės vatos plotis yra 1000*565 mm arba 1000*610 mm, Jūsų atveju reikės pjaustyti per plotį ir išmesti 300 mm.
Arba dėti per ilgį, bet čia jau reikia pridėti apie 10 cm prie 610 mm pločio vatos ir 15 cm prie 565 pločio, tokiu atveju susidarys labai daug atraižų ir atliekų.
TOPROCK SUPER reikės tik išvynioti per ilgį ir atpjaustyti po 71 cm. Techninėm charakteristikom vatos TOPROCK SUPER rulonais arba SUPERROCK plokštėm yra beveik analogiškos.
TOPROCK SUPER nerekomenduojamas dėti į karkasinę sieną, nes dažniausiai karkasai yra daromi standartinių pločių 550 mm ir čia rekomenduojama 565 mm pločio vata.
Stanislavas, UAB ROCKWOOL
Jeigu karkaso konstrukcijas sudėjote ne pagal lakštinės vatos dydžių parametrus, tai kokybiško apšiltinimo vargu ar galite tikėtis. Visi medžiagų (vatos) pjaustymai ir taikymai į karkaso konstrukciją prives prie nesandaraus pastato.
Jūsų atveju protinga būtų naudoti aplikuojamas medžiagas, kurios nepriklauso nuo karkaso konstrukcijos matmenų. Tiksliau užpildo konstrukciją.
Vienas iš sprendimo būdų purškiamo poliuretano panaudojimas. Tai tikrai nėra labai brangu ir gaunamas labai sandarus pastatas. Pvz. B klasės namo sienai jums reikėtų maks. 20 cm (5,4 R), o stogui 25 cm (6,75 R). Tokių mazgų kvadratinio metro preliminari kaina su darbais ir medžiagomis, galėtų būti apie 16 Eur m2 sienai, ir apie 20 Eur m2 stogui.
Mindaugas, Šiltinimas
Užsiregistravę
3514 specializuotų įmonių
ua
0617***27
ua********@***il.com
Sveiki, reikia 28 m2 5 cm storio
au
+3706*****26
au***********@***il.com
Turiu klausimą dėl akmens vatos sistemų naudojimo renovuojamuose daugiabučiuose. Daugumos fasadų šiltinimo sistemų gamintojų pateikiamuose standartiniuose lango ir palangės mazguose po išorine palange numatomas hidroizoliacinis sluoksnis. Tačiau „Pastatų modernizavimui skirtų tipinių detalių, priemonių ir techninių sprendimų kataloge“ analogiškame palangės mazge hidroizoliacinis sluoksnis po palange nenumatytas. Todėl norėčiau sužinoti: Ar akmens vatos fasado sistema, įrengta pagal minėtą tipinį renovacijos katalogo mazgą be hidroizoliacijos po palange, vis dar atitinka gamintojo numatytas eksploatacines sąlygas? Ar tokio mazgo įrengimas gali turėti įtakos deklaruojamoms gaminio savybėms (šilumos laidumui, drėgmės poveikiui, ilgaamžiškumui ir pan.)? Ar įrengus palangės mazgą be hidroizoliacijos po palange išlieka gamintojo garantija fasado šiltinimo sistemai ir akmens vatos gaminiams? Jei gamintojo standartiniuose mazguose hidroizoliacija numatyta, kokia yra techninė priežastis, dėl kurios ji reikalinga? Būčiau dėkingas už atsakymą remiantis gamintojo techniniais reikalavimais ir garantijos sąlygomis.
au
+3706*****26
au***********@***il.com
sveiki , paaiškinkite kas suprantate ,,Rockwool. Superrock'' λD ≤ 0,035 W/m·K 18 cm storio ir „Rockwool. Ventirock Plus“ λD ≤ 0,034 W/m·K 3cm storio . klausimas ar ir viena ir kita duoda ta pati efektą turiu mintije kad vietoje 18 cm galima dėti 3 cm ir turėti ta pati efektą
da
6769**62
da****************@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Mano stogas iš dviteinių sijų. Tarpas tarp sijų yra 60 cm, sijų aukštis yra 35 cm. Reikalinga apie 33 kūbai. Kokia būtų jūsų medžiagų kaina?
jo
0679***94
jo***********@***il.com
Sveiki, norėčiau šiltinti šlaitinį stogą, kuris iš dvitėjinių sijų surinktas, storis bus viso 40cm reikalingas, gal pasiūlytumėte dėjimo vatos variantų ir kainą akmens vatos . Vilnius
jo
0612***19
jo******@***il.com
Laba diena, gal yra galimybė pamatyti pavyzdį (brėžinį ar foto), kaip atrodo akmens vatos plokštės sumontuotos dviem sluoksniais, prakeičiant sluoksnių siūles viena su kita, kad nebūtų oro tarpų. Dėkoju iš anksto
ni
+3706*****26
ni********@***il.com
Kokie yra šiltinimo biria akmens ar stiklo vata trūkumai? Kokie skirtumai (šilumos, garso pralaidumo) tarp birios vatos ir vatos lakštų?
v.
0687 ***85
v.***********@***il.com
Koks turėtų būti karkasinio namo sienos "sumuštinis" naudojant akmens vatą ir kitas izoliacines medžiagas iki apdailos, kad atitiktų 'B" klasės reikalavimus?
Ed
0655***05
Ed*************@***il.com
Laba diena, ieškau akmens vatos ritiniais 75mm storio stogo šiltinimui - 280kv. ir antro aukšto grindims - 80kv. 100mm storio, difuzinė plėvelė 280kv.
pl
0 693 ***11
pl********@***oo.com
Kaip įsigyti vatos frontrock super 150 mm ir stroprock G
Akmens vatos plokštės luboms FASROCK G
Akmens vatos plokštės luboms FASROCK G
UAB ROCKWOOL
51 atsiliepimai 87% rekomenduoja
82,00 €/m³
Akmens vata Ros50, Rob60, Rob80, Tento gera kaina
Akmens vata Ros50, Rob60, Rob80, Tento gera kaina
14 atsiliepimai 93% rekomenduoja
4,30 €/m²
kauno-silas-skaiciuokle-ekspertailt.gif
termoputa-300x300px.gif
300x250.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 449988 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3514
Iš viso buvo užduota 154219 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 37 specializuotų įmonių