Kuo skiriasi stiklo ir akmens vata?
Noriu šiltinti seno namo palepe, kuri nenaudojama. Ant lubų supilti spaliai, o ant jų juodgrindėss. Mąsčiau tiesiog pakelti juodgrindes 5-10 cm ir nepašalinus spalių pakloti akmens ar stiklo vatą. Sakykit, ar nedarau klaidos ketindamas palikt spalius? Ir kokią vatą geriausia naudoti norint atlikti darbus už nedidelę kainą?
Planuoju apšiltinti namo lauko sienas (penketuku vatos) prieš kalant lentutėmis, bet kokią vatą naudoti geriau - stiklo ar akmens? Pažįstami sako, kad stiklo vata sukrenta, o kaip yra iš tikrųjų?
Kokie palėpės šiltinimo mineraline vata etapai? Kokias medžiagas naudoti? Kaip teisingai jas montuoti?
Kokias mineralines vatas rekomenduojate naudoti vidaus šiltinimui ir kokias medžiagas išorėje (lauke)?
Kuo mineralinė vata Knauf Insulation išsiskiria iš kitų šiltinimui skirtų vatų, parduodamų Lietuvoje?
Kokie yra mineralinės vatos pranašumai, trūkumai lyginant ją su kitomis izoliacinėmis medžiagomis?
Ar galima dėti stiklo vatą ant elektros laidų?
Norėjau apšiltinti alytnamio tipo namo pastogę, t.y. viršutinę perdangą, kuri yra tarp nešildomos ir nenaudojamos pastogės ir gyvenamų antro aukšto patalpų. Perdanga medinė, karkasinė. Esu numatęs šiltinti mineraline vata, tačiau kyla klausimas ar reikalinga palėpėje kloti garo izoliaciją prieš dedant vatą. Jei neklosiu garo izoliacijos tai įsivaizduoju drėgmė iš šildomų patalpų eis per vatą, po to per difuzinę plėvelę ir pasišalins, tačiau drėgmė pablogins vatos atliekamą funkciją. Iš kitos pusės žiūrint, jei paklosiu garo izoliaciją (pvz 200 mikronų statybinę plėvelę)ar nebus taip, kad garai iš šildomų patalpų kildami atsimuš į plėvelę ir kondensuosis po ja ir po to pūdys perdangą bei laikui bėgant sugadins vidinę gyvenamų patalpų apdailą.
Ar galima šiltinti lubas tarp sudėtų bet dar gerai neišdžiuvusių medienos sijų.
Teko matyti, kad su "Unifit" šiltina taip: tarp gegnių užpildo sluoksnį, po to garu izoliacinę plėvelę, tada išilgai 5cm "makaronus" ir užpildo su "UNIFIT" 5cm ir nebededa garų plėvelės,tiesiog atlieka apdailą. Ar taip yra gerai?
Kokias izoliacines medžiagas naudoti vidinių sienų garso pralaidumui sumažinti?
Planuoju šiltinti rąstines sienas mineraline vata ir dėti 10 cm ir paskui 5 cm vatos. Mano atveju patogiau, kad pagrindinis šiltinimo sluoksnis (10 cm) būtų horizontalus, o 5 cm - vertikalus. Bet, kiek nagrinėjau brėžinių, visur storiausias sluoksnis daromas vertikalus. Ar nukentės šildymo efektyvumas pagrindinį sluoksnį sumontavus horizontaliai. Jei taip, tai kodėl?
Noriu pasiteirauti jūsų dėl namo stogo šiltinimo. Sodo namelis buvo statytas prieš 30 kelerius metus ir statyboje naudotos netradicinių matmenų medžiagos. Pavyzdžiui gegnės yra 12 cm aukščio. O tarpai tarp gegnių svyruoja nuo 58 iki 89 cm. Neįvertinęs šios kliūties įsigijau Knauf Insulation Naturoll 42 vatą. Pirkau 100 mm storio tam, kad galėčiau dėti du sluoksnius užkeisdamas surišimus, taip pašalinant šalčio tiltelius. Tačiau pati medžiaga yra plona, ją sunku montuoti ir dabar uždėjau du sluoksnius. Sekantis etapas yra parišimas naudojant špagatą. Tada garo plėvelė ir t.t. Viršuje jau pakeistas stogas, dėta viskas kaip priklauso. Skaičiau užsienio spaudą, kuri teigia, jog spausti galima, nes didžiausia bėda yra kai atsiranda šalčio tiltai dėl blogo surišimo. Ar galima tokią mineralinę vatą paspausti? Ar tinka tokia vata stogui šlaitiniam ir ar ji yra gera žiūrint į garso izoliaciją nuo stogo?
Stogas buvo renovuotas prieš 15-20 metų, bet mansardoje galutinai neužbaigtas. Po skarda plėvelė paklota ir iš vidaus neaiškios kilmės 5 cm storio vata su blizgančia plėvele. Vėdinimo kanalai virš vatos neįrengti. Ką pasirinkti, mineralinę ar stiklo vatą? Kokie privalumai ir trūkumai mineralinės ir stiklo vatų? Numatomas apšiltinimo storis 25-30cm. Ar reikia nuimti seną vatos sluoksnį ir ar įmanoma tinkamai atlikti mansardos stogo šiltinimą esant tokiai būklei?
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 393991 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164373 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 25 specializuotų įmonių