Stiklo vata

Rodomi įrašai 1-13 iš 13.
Kuo skiriasi stiklo ir akmens vata?
Noriu šiltinti seno namo palepe, kuri nenaudojama. Ant lubų supilti spaliai, o ant jų juodgrindėss. Mąsčiau tiesiog pakelti juodgrindes 5-10 cm ir nepašalinus spalių pakloti akmens ar stiklo vatą. Sakykit, ar nedarau klaidos ketindamas palikt spalius? Ir kokią vatą geriausia naudoti norint atlikti darbus už nedidelę kainą?
Kokie palėpės šiltinimo mineraline vata etapai? Kokias medžiagas naudoti? Kaip teisingai jas montuoti?
Planuoju apšiltinti namo lauko sienas (penketuku vatos) prieš kalant lentutėmis, bet kokią vatą naudoti geriau - stiklo ar akmens? Pažįstami sako, kad stiklo vata sukrenta, o kaip yra iš tikrųjų?
Kokias mineralines vatas rekomenduojate naudoti vidaus šiltinimui ir kokias medžiagas išorėje (lauke)?
Kuo mineralinė vata Knauf Insulation išsiskiria iš kitų šiltinimui skirtų vatų, parduodamų Lietuvoje?
Kokie yra mineralinės vatos pranašumai, trūkumai lyginant ją su kitomis izoliacinėmis medžiagomis?
Ar galima dėti stiklo vatą ant elektros laidų?
Norėjau apšiltinti alytnamio tipo namo pastogę, t.y. viršutinę perdangą, kuri yra tarp nešildomos ir nenaudojamos pastogės ir gyvenamų antro aukšto patalpų. Perdanga medinė, karkasinė. Esu numatęs šiltinti mineraline vata, tačiau kyla klausimas ar reikalinga palėpėje kloti garo izoliaciją prieš dedant vatą. Jei neklosiu garo izoliacijos tai įsivaizduoju drėgmė iš šildomų patalpų eis per vatą, po to per difuzinę plėvelę ir pasišalins, tačiau drėgmė pablogins vatos atliekamą funkciją. Iš kitos pusės žiūrint, jei paklosiu garo izoliaciją (pvz 200 mikronų statybinę plėvelę)ar nebus taip, kad garai iš šildomų patalpų kildami atsimuš į plėvelę ir kondensuosis po ja ir po to pūdys perdangą bei laikui bėgant sugadins vidinę gyvenamų patalpų apdailą.
Teko matyti, kad su "Unifit" šiltina taip: tarp gegnių užpildo sluoksnį, po to garu izoliacinę plėvelę, tada išilgai 5cm "makaronus" ir užpildo su "UNIFIT" 5cm ir nebededa garų plėvelės,tiesiog atlieka apdailą. Ar taip yra gerai?
Planuoju šiltinti rąstines sienas mineraline vata (Paroc) ir dėti 10 cm ir paskui 5 cm vatos. Mano atveju patogiau, kad pagrindinis šiltinimo sluoksnis (10 cm) būtų horizontalus, o 5 cm - vertikalus. Bet, kiek nagrinėjau brėžinių, visur storiausias sluoksnis daromas vertikalus. Ar nukentės šildymo efektyvumas pagrindinį sluoksnį sumontavus horizonataliai. Jei taip, tai kodėl?
Ar galima šiltinti lubas tarp sudėtų bet dar gerai neišdžiuvusių medienos sijų.
Kokias izoliacines medžiagas naudoti vidinių sienų garso pralaidumui sumažinti?
 
Sritis:
Sritis: