Garso studijos sienų garso izoliavimas

Klausimas:
Norime izoliuoti garso studijos sienas mineraline vata geresnei garso kokybei. Planuojame dėti tris sluoksnius. Gautųsi apie 30cm "sumuštinis". Ar galime juos klijuoti vienas prie kito, ar geriau naudoti profilius? Bet geležinių profilių norėtume išvengti.
Komentarai:
Kas geriau ar klijuoti ar dėti į profilius vatą, kad geriau garsą sugertu negaliu pasakyti, tačiau vienu ar kitu atveju lemia ne tai, kaip ta vata pritvirtinta, o vertėtų atkreipti dėmesį koks yra tos vatos tankis.
Kuo didesnis vatos tankis tuo geriau sugers garsą. Jis gali būti kaip pvz. 35 kg/m3 pas mus yra vata, kuri turi tankį 60 kg/m3 ir ši vata sugeria 0,95 NRC, man atrodo į tai jums reiktų atkreipti dėmesį.
Andrius, Garso Dinamika
Pagal klausimą sunku suprasti, ar jūs darote akustiką ar garso izoliaciją. Bet pabandysime pakomentuoti abiem atvejais:

Garso izoliacija - tuomet priekį vatos privalo atsirasti kažkokia plokštė (masė), nes vata pati iš savęs nėra labai geras garso izoliatorius (atskirai pastačius 300mm vatos ~ 1 sluoksnis gipsokartono), bet vata yra labai geras pagalbininkas kai atsiduria tarp masės ir masės. Jei bus plokštė, tuomet bus ir karkasas - prie kurio tvirtinsis vata (įsistatys, prisišaudys smeigėmis ar užsitvirtins viela). Bet kuriuo atveju, vatą galite klijuoti, tik ne cementiniais klijais ar panašiu kietu sluoksniu. Jei vatą naudosite tarp konstrukcijų, jos negali būti per daug, nes perspausta prastina rezultatą.

Akustika - jei 30cm vatos naudojate kuo efektyviau sugerti garsą, tuomet klausimas kaip žadate tą vatą uždengi iš vidaus (didelės perforacijos plokštės, lamelės audinys ar kt.). Įspūdis, jog kiek perlenkta (geriau naudoti mažiau vatos + membraninės konstrukcijos), bet jei tai žemų dažnių gaudyklės tai ok. Vatą galima klijuoti tarpusavyje, bet tai neturėtų būti ištisinis ir orui nelaidus sluoksnis - taškais ok. Bet be karkaso ji pati iš savęs nestovės, todėl prie sienų galima tvirtinti su plona viela ar storu valu, zigzagais suformuojant atramą.
Viktoras Mekas, UAB "Akustika plius"
Turbūt painiojate garso izoliaciją su garso sugertimi (aidėjimo mažinimu). Mineralinė vata pati savaime garso neizoliuoja. Bet puikiai tinka patalpos aidėjimo trukmei mažinti.
Siekiant užtikrinti geresnę garso kokybę patalpoje, reikia pasiekti tam tikras akustines sąlygas. Akustiniai reikalavimai labai priklauso nuo patalpos paskirties (garso įrašų studija, repeticijų studija, namų klausymo studija, namų kino studija ir pan.), taip pat nuo patalpos dimensijų ir geometrijos. Skirtingos paskirties patalpoms akustinius reikalavimus aprašo skirtingi standartai, kuriais ir reiktų vadovautis.

Kitaip sakant, prikrovus daug vatos ant sienų ir lubų, nebūtinai pagerinsite akustines sąlygas, bet galima ir pabloginti. Garso įrašų studijoms paprastai vien mineralinės vatos sprendimai netinka, ne ji labai prastai sugeria žemo dažnio garsą.

Rekomenduočiau kreiptis į akustikos specialistus, kad pakonsultuotų. Tokiu būdų racionaliau investuosite savo lėšas į akustikos gerinimo sprendimus.
akustikos specialistas Dr. Rimtautas Piskarskas, UAB Akukon Lietuva
Universalios akmens vatos plokštės SUPERROCK
Universalios akmens vatos plokštės SUPERROCK
UAB ROCKWOOL
46 atsiliepimai 87% rekomenduoja
42,30 €/m³
Akmens vatos plokštės grindų smūgio izoliacijai STEPROCK PLUS
Akmens vatos plokštės grindų smūgio izoliacijai STEPROCK PLUS
UAB ROCKWOOL
46 atsiliepimai 87% rekomenduoja
93,28 €/m³
skaiciuokle_kauno_silas.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 394332 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3311
Iš viso buvo užduota 164516 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 31 specializuotų įmonių