Akmens vata šiltimui – lakštinė ar ruloninė

Klausimas:
Namas yra su mansarda, dengtas skarda, gegnės yra 15 cm storio. Kaip ir kuo naudingiau apšiltinti stogą? Stogas vienšlaitis, kai kur reikės šiltinti lubas, kitur palėpes. Patarkite, kokia vata geriausia ir kokio storio sluoksnio reikia norint apšiltinti stogą? Ir ar tai turi būti lakštinė ar ruloninė vata?
Komentarai:
Stogą patariame apšiltinti akmens vatos plokštėmis. Ruloniniai šilumos izoliacijos gaminiai naudojami tik horizontaliose konstrukcijose. Tam kad užtikrintumėt norminę Jūsų stogo šilumos perdavimo koeficiento Un (W/(m2 K)) vertę Jums reikėtų įrengti tarp stogo gegnių ne plonesnį, nei 300 mm storio šilumą izoliuojantį sluoksnį. Siūlome naudoti šią stogo konstrukciją: http://www.paroc.lt/channels/lt/building+insulation/cad+designs/flat+roofs/ss-03.asp
Enrika Dudėnienė, Paroc, UAB
Jei norite turėti šiltą, ekonomišką namą, šiltinkite su poliuretanu – jis dengiamas purškimo būdu. Jokio sujungio, jokio šilumos praradimo. Stogui reikėtų iki 15 cm, sienoms, perdengimui iki 10 cm storio poliuretano, be to jis puikus garso izoliatorius.
Ekspertai.lt
Stogo šlaitą ir lubas siūlytume apšiltinti ekovata. Kadangi tai besiūlė šiltinimo technologija, efektas bus geresnis nei šiltinant lakštine ar rulonine akmens vata. Kadangi ekovata yra organinė šiltinimo medžiaga, tai yra ekologiška ir nekenksminga žmogui medžiaga. Šiltinimo medžiagos sluoksnis stogo šlaitui ir luboms turi būti ne mažesnis nei 20 cm.
Ekspertai.lt