Naujovė izoliacinių medžiagų rinkoje – „PAROC eXtra“

Tarptautinė bendrovė „Paroc" Lietuvos rinkoje pristatė patobulintas šilumos izoliacijos plokštes iš akmens vatos PAROC® eXtra ir PAROC® eXtra plus, kurios pakeis universalias akmens vatos plokštes PAROC UNS 37. Ką ši naujovė žada izoliacinių medžiagų rinkai ir statytojams klausiame UAB „Paroc" rinkodaros vadovės dr. Audronės Endriukaitytės.Naujovė izoliacinių medžiagų rinkoje – „PAROC eXtra“

Šį pavasarį rengtuose ir didžiulio susidomėjimo sulaukusiuose „Paroc" seminaruose pristatėte patobulintus akmens vatos gaminius pastatų šiltinimui. Kokie tai gaminiai?
Naujosios PAROC® eXtra yra labai geromis šiluminėmis savybėmis pasižyminčios nedegios ir lengvai tvirtinamos akmens vatos plokštės. Šias plokštes rekomenduojame naudoti pastatų atitvaroms bei pertvaroms šiltinti, kai šilumos izoliacija yra neveikiama apkrovų. Ypač geromis šiluminėmis savybėmis pasižyminčios PAROC® eXtra plus plokštės skirtos mažų energinių sąnaudų, kitaip dar vadinamiems pasyviesiems namams šiltinti. Be abejo jomis galime šiltinti ir įprastus namus.

Kur gali būti naudojamos naujosios akmens vatos plokštės?
Termoizoliacinė plokštė PAROC® eXtra pakeis plačiai naudojamą universaliąją akmens vatos plokštę PAROC UNS 37. Šis gaminys Lietuvoje gerai žinomas tiek statybų bendrovėms, tiek ir privatiems, pavieniams statytojams. Šios plokštės gali būti naudojamos sienoms, stogams, grindims - visoms pastato atitvaroms ir pertvaroms šiltinti, kai šilumos izoliacija nėra veikiama apkrovų.
Patobulinus šilumą izoliuojančias plokštes pagerėjo tiek jų šiluminės, tiek ir eksploatacinės savybės. PAROC® eXtra universaliųjų akmens vatos plokščių šilumos laidumo koeficiento deklaruojamoji reikšmė (λD) sumažėjo iki 0,036 W/mK. Toks kokybinis šilumos laidumo koeficiento pokytis leidžia padidinti atitvaros energinį efektyvumą nedidinant izoliacijos storio.

Ką reiškia statytojams pasikeitusios, pagerėjusios PAROC akmens vatos savybės?
Naujosios akmens vatos plokštės geriau išlaiko savo formą. Todėl tokias plokštes lengviau pjauti, plokštės pjovimas yra tikslesnis, o izoliacija geriau sudedama. Tai puikus pasirinkimas tiek profesionalams, tiek ir statybininkams mėgėjams, vertinantiems laiką bei tausojantiems pinigus ir energiją.
Be kitų svarbiausių techninių savybių, plokštės PAROC® eXtra ir PAROC® eXtra plus puikiai izoliuoja garsą visose pastato atitvaruose - ir išorinėse sienose, ir lengvose vidaus pertvarose tarp kambarių.
Šilumą izoliuojančios akmens vatos plokštės PAROC® eXtra ir PAROC® eXtra plus yra nedegios. Akmens vata pagal degumą atitinka A1 klasę, kuriai priskiriami gaminiai, kurie pradeda lydytis temperatūrai pasiekus daugiau nei 1000 °C. PAROC® eXtra ir PAROC® eXtra plus, tai ne tik puiki šilumos izoliacija, bet ir patikima apsauga nuo ugnies.
Naujosios akmens vatos plokštės buvo ištobulintos Suomijoje ir kruopščiai patikrintos drėgno bei atšiauraus šiaurės klimato sąlygomis. Todėl neatsitiktinai šios šilumą izoliuojančios plokštės lieka sausos net ir tuomet, kai santykinis oro drėgnumas siekia 100 procentų.
Taigi, PAROC® eXtra ir PAROC® eXtra plus suteikia ne tik geresnę šilumos izoliaciją, bet ir apsaugą nuo ugnies, garso izoliaciją, lengvesnį šilumos izoliacinio sluoksnio montavimą ir didesnę darbų spartą.                                                                                          
Kokius gaminius rekomenduojate naudoti energiškai efektyvių pastatų šiltinimui?
Energiškai efektyviems, pasyviesiems ir net nulinės energijos klasės arba jiems artimiems pastatams yra sukurta speciali PAROC šilumą izoliuojanti plokštė. Tai - PAROC® eXtra plus. Šios akmens vatos plokštės šilumos laidumo koeficiento lambda deklaruojamoji reikšmė yra dar geresnė už PAROC® eXtra. Jos šilumos laidumo koeficiento deklaruojamoji reikšmė (λD) dar mažesnė - 0,034 W/mK.
Teisingai naudodami kokybiškas statybines medžiagas, parinkdami efektyviausius konstrukcinius sprendimus bei turėdami pakankamai kompetencijos su naujomis  izoliacinėms medžiagomis namų energinį efektyvumą gali padidinti kiekvienas.                                                       

 

Parengta pagal Paroc, UAB medžiagą
Savanorių pr. 124, LT-03153 Vilnius