Įleidžiamos lempos vonioje

Klausimas:
Dėl įleidžiamų lempų vonioje ar yra kokių nors reikalavimų lempoms įleidžiamoms į lubas, kai jos yra vonios patalpoje? Planuoju statyti ledines lemputes. Ar gali lempa būti virš vonios ir dušo kabinos?
Komentarai:
Vonios bei dušo patalpose remiantis elektros instaliacijos įrengimo taisyklėmis reikėtų rinktis šios klasės šviestuvus:
zonoje Nr. 1 (vonios ar dušo kabinos ribose) - apsaugos klasė IP44;
zonoje Nr. 2 (iki 60cm nuo dušo ar vonios krašto) - apsaugos klasė IP24(IP21);
zonoje Nr. 3 (nuo 60cm iki 240cm) - apsaugos klasė IP24,IP21.
Iš patirties - kiek teko montuoti beveik visi įleidžiami LED šviestuvai atsparūs drėgmės poveikiui, tad drąsiai galite rinktis Jums patinkantį modelį. Reikėtų tik vengti šviestuvėlių ar LED lempučių atviru paviršiumi (be apsauginių stikliukų)- dėl galimos elektros poveikio traumos.
Andrius, Ledeka
Pačioms lemputėms vonioje nekeliami jokie reikalavimai. Paprastai pagrindinis apribojimas būna šviestuvo korpusui. Jis turi būti atsparus vandeniui. Šviestuvams, kurie montuojami virš vonios ar dušo aukštyje, ne didesniame nei 2,25m, yra reikalavimas, kad šviestuvas turėtų apsaugą ne mažesnę nei IP X4. Pavyzdžiui IP44. Jei yra tikimybė, kad šviestuvas gali būti apipurkštas vandeniu šis reikalavimas kyla iki IP X5. Pavyzdžiui IP65. Tad susiradę atitinkamą šviestuvo korpusą drąsiai gali naudoti LED lemputes.
Saulius Miasojedovas, UAB "AGETA"
Jeigu yra galimybė patekti vandeniui, reikia naudoti GU5.3 (12V), kurios naudojamos ir pirtyse. Bet šiaip normaliai, jei tai tik garai, gali būti ir GU10 (220V) lemputės, svarbu, kad pačios lemputės būtų IP65 (užlydytu stiklu), jokiu budu nenaudokite lempučių atvirais diodais, nes susioksiduos ir suges.
Audrius, Neoprekyba, UAB
 
Sritis:
Sritis:
 
Klausk
eksperto